Махат вече с крачета и ръчички - растат в нас АПРИЛските душички

  • 15 985
  • 287
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 419
Моля казвайте ми клиниките, в които сте на ЖК - записах това което си спомних, но не ми се рови, така че разчитам да ми казвате  Peace

Не можах да си намеря темичките, така че май не съм ги публикувала - ще видя довечера в къщи дали ще мога да ги открия  newsm78

# 16
  • Мнения: 1 925
Гутен таг, медхен !    bouquet
Аз днес съм в що годе читава форма, та съм се захванала с чистене вкъщи.  Crazy Трябва да звънна на док, ама никой не вдига на стационарния да питам за останалите изследвания и ми е неудобно да звъня на мобилния, въпреки че щом го е оставил, значи може, ама  Blush Ще звънна в понеделник да питам как са нещата, пък и той каза, че ако има проблем винаги звъни.
Илит, не заслужават да им се обаждаш   Naughty Не се занимавай с глупости и обеснения и аз звънях няколко дни и реших, че повече няма да звъня. Имат ми телефона, като не отида за изследванията те да ми звъннат - мизерници  #2gunfire Пък и сърдечно те умолявам да не правиш грешката с Шейново  Praynig По-добре се запиши някъде другаде.
Ая, видя ли че в старата тема съм ти написала какво включва ЖК във Вита, ти беше питала или се бъркам ?  newsm78 Браво за новата темичка - страхотна е  Hug И относно ЖК във Вита, аз при док. Хаджиев.
За усещането - още нищо не усещам  Sad Пък и дори да усетя нещо не знам дали ще го позная в толкова ранен етап...   Thinking
Лек и усмихнат ден !
   bouquet

# 17
  • В красивите ми сбъднати мечти!
  • Мнения: 166
Здравейте ,момичета!
Малко се позагубих, че имах много работа.
За Ая- ЖК в Т.Киркова и в 3-та поликлиника.
В понеделник съм на първата фет. морфология при д-р Марков и вече нямам търпение да дойде момента на срещата.
Относно секса- правим си го винаги когато двамата имаме желание за това , още от самото начало та и до сега без никакви задръжки и притеснения/абе то аз пътувах до Албена да участвам на състезание ,та от секс да се притеснявам-не върви/. С първата бременност бях по същия начин - до последно се наслаждавахме един на друг и не съм имала никакви проблеми, смятам и сега да е така живот и здраве!
За сега не усещам бебчето , но то си е и много рано още.
Мацки с какво се мажете да предотвратите евентуалните стрии?
Имам и още един въпрос какви витамини пиете?
Страчи, разгледах ти снимките ,които си качила и учудващо за мен почти се препокриха с образа ,който си бях създала за теб/слънчева,лъчезарна абе супер сладка/ и се изкефих яко.

# 18
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Аз съм във Вита при д-р Цанов

# 19
  • София
  • Мнения: 6 268
Аз се записах за наблюдение при моя гинеколог в МЦ "Сент Тома". Това по програмата на НЗОК "Майчино здравеопазване". Вие по тази програма ли ходите на ЖК??

За стриите си купих маслото на Икаров против стрии, ама се мажа чат пат, че нещо ми е кофти миризмата му  Rolling Eyes Инъче мисля да си купя на Чико крема, ама като мога да задея паричките за това.

Витамини още не пия, въпреки че тази седмица като бях при доки, тя ми изписа някакви, ама мисля да изчакам. Изчетох, а и чух разни работи за прословутата Матерна, та не мисля да бързам с това.

бай дъ уей, МАРТА, какво стана със състезанието? Сигурно си написала някъде, ама аз съм го пропуснала Embarassed Embarassed Embarassed

Абе, момичета, как сте със забравянето? Аз съм супер разсеяна, забравям постоянно, ужас направо Shocked

# 20
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Купих си олио на Кокона майка за корема, но още не съм почнала да се мажа че съм се изринала цялата.
Витамини пия на ХИП за бременни, те са течни витамини, минерали и фолиева киселина
МНОГООООООООООО ЗАБРАВЯМ

# 21
  • Мнения: 11 004
За стриите си купих маслото на Икаров против стрии, ама се мажа чат пат, че нещо ми е кофти миризмата му  Rolling Eyes

За това масло във форума имаше тема, че може да се маже чак след 4-тия месец, така пишело на опаковката. Аз още не съм го купила, но мисля да го пробвам, заедно с кремовете на Mustella.
А витамини никой не ми е изписвал и засега не пия, само фолиева киселина.

P.S. Помня като слон, всичко и точно  Wink

# 22
Дравейтеее Hug Как сте ми днес   bouquet

Ая , много интересно сайтче Simple Smile Peace
Оххх ... аз  много пишкам , само двенките ли имаме  тоз проблем ?


Илит , на мен ми харесват :
2. Щом АПРИЛ цветята разцъфти, щъркел чакан ще ни навести!
3. Бебешко вързопче щърка крие, през АПРИЛ за мен ще го развие!


За усещанията - дам , и аз  го усещам това "къркорене" , но си мисля , че са някакви преминаващи газове , на които не им минава  номера без да бъдат забелязани .
Макар че тайничко и на мен ми се иска да е усетът за бебо , още  първият път малко  ме  озадачи newsm78

Ая , аз съм  в 3-та Поликлиника , Д-р Бакалова .

За стриите - аз се  мажам с  вазелино , мисля да си взема и  бадемово масло , не  вервам на разните му там марки  и  реклами . Взела ссъм си 2  вида вазелин и засега - с него !
Витамини - никакви по- специално , само Фолиевата к-на. Доки ми каза , че витамините са по - късничко. Ти  по- добре виж естественията им прием , къде къде е по - полезно . Все още  можем и  Витамин Д да черпим от природата , слънчицето още ни се усмихва . По- нататък , зимните месеци , които ни предстоят ( там е  бедно на Вит.Д Tired ) , ще го приемаме  изкуствено Wink
Ябълки - те са  най - добрият източник на енергия и няколко витамина .
И понеже наближават  кофтито месеци с  вируси - да наблегнем и на  лимони и портокали .
Абе , момичета , какъв е този  дефицит на грейпфурт  #Crazy newsm78 из пазарите  ???
Неможа да намеря нийде из пазарут Thinking

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
И аз съм в отбора на заблеяните. Някои по-малковажни неща помня по 3 секунди и то ако ми повтарят Simple Smile На работа съм само беля. Ама то и как да съм съсредоточена, като мисля само за бебешки истории и ровя из форума ... изобщо .... не ме търси за работа Simple Smile
За мазането - за сега се мажа с бебешко олио, но не много редовно (че забравям), а трябва да взимам сериозни мерки, защото темповете ми на растеж са .... космически
За витамини док нищо не ми е казал - само фолиевата к-на.
Да попитам за тези витамини ХИП - попадам често на тях из форума, но какво представляват - как се пият, не излизат ли много скъпи.....

# 24
  • В красивите ми сбъднати мечти!
  • Мнения: 166
catty _m , писах ти на лични за спартакиадата, да не досаждам на останалите с едно и също нещо .
Аз за сега не забравям , но но преди да изляза от къщи или работа , спирам за минутка и си изброявам на ум нещата ,които трябва да взема или свърша по път та така се справям за сега.
Хукна ли без да се замисля винаги съжалявам след това.
 benitta, на Хип сиропите са 2бр. по 200мл. и струват около 9,50. Стигат за 20 дена ,т.к. дневната ти доза е 20мл.- наистина са скъпички.
Аз още не съм си купувала никакви витамини , но утре вече ще си купя. До сега правех маркетингово проучване и освен тези на Хип, открих едни О"Мама -30табл. за около 7лева, Пренатал 100 бр.- те са около 35лв. За себе си реших , че ще редувам всички видове. С предишната бременност пих от 3мес до финала Матерна и се чувствах много добре, но за съжаление вече не я внасят.
alabina и Ая и аз съм от вашия отбор на пиклите- поне 3 пъти нощно време , а за през деня не ми се говори конкуренция може да ми бъде само шахматиста Крамник.

# 25
  • Мнения: 1 419
Кати, Марта е нашата гордост - станала е 5та  Flutter

За витамиите, аз продължавам да отказвам да пия - пия редовно фрешове и се старая да хапвам плодове и зеленчуци редовно. Поемам и доста течности. За момента се чувствам добре  Simple Smile

За мазилата, четох-четох-четох, и от цялата работа разбрах, че няма смисъл да се мажем. И аз бях решила да се мажа, а даже си бях набавила и мостра на Мустела (много готино кремче  Peace), само че навсякъде се пише, че всичко е до това колко е еластична кожата ти и кремовете правейки я мазна, не влияят чак толкова на еластичността. По-скоро препоръчват да се регулира увеличаването на теглото (което понякога е невъзможно  Embarassed), както и да се поемат много течности, които били основна предпоставка за добра еластичност  Wink

За помненето, май в съзнанието си винаги съм била бременна  hahaha Бях си разсеяна и продължавам да бъда. Записвам си редовно, защото иначе паметта ми изневерява  Crazy

# 26
  • Мнения: 100
Alabina, Aya и аз като вас ходя често до тоалетна особено вечер.

Искам да ви питам как сте с гаденето, усещате ли го още?
Четох, че до 14сед. отшумява.

# 27
Да бе , да , че как  да се регулира теглото , като все пак трябва да хапваме , не заради нас , а заради бебинки . А и .. понякога не  е  възможно регулирането , особено когато то е неравномерно  Laughing Ето при мене например  се вижда наддаване откъм дупе , а имам приятелка , която качи цялостно  Tired - ръце, крака , гуша , лице .. камо ли дупе и  корем ..
От своя страна не  трябва да  ядем безобразно всичко , но има храни , които се налага да ядем , и от които все пак се качва .
Но е и  вярно , че си зависи от кожата , някои полагат неименуеми  усилия , но  все пак резултатът е нулев . Но момичета - както казваме винаги - Каузата си заслужава !!!
Не  бива  страховете от това  какво ще стане  с  формите ни , да  забулва  радостта  ни от  идването на малкото човече   ylinfant  Отпуснете се - каквото  има да става , ще .
Да  сме  живи и здрави , малките човечета - още повече   Praynig

за помненето - аз и преди години си бях една разсейка  Joy
сега  често  си дрейввам  кат  мисиринка  Joy



Лита , гаденето ... отшумя . Сега се появява само , когато  дълго съм стояла  гладна  . но то ... е  един път седмично , най - много - два . Понякога  нощем когато огладнея зверски , се  страхувам да не се наруши  сънят ми , който побеждава  гладът ... и изчаквам до ранна  сутрин Simple Smile  Но и това " явление "  е   един -два пъти на  10 дена Simple Smile
После  ще  става по- начесто  Joy
Аз бях чела че отшумява  след  12 седмица , ама все пак си е индивидуално Simple Smile

# 28
  • В красивите ми сбъднати мечти!
  • Мнения: 166
Момичета, чао от мен до понеделник / вкъщи нямам нет за съжаление/.
Приятен уикенд ви желая!

# 29
  • Мнения: 221
Здравейте,момичета!!!
Поздравления за новата темичка-АЯ ,справила си се чудесно!

Днес проверих резултатите си от изследванията и за моя радост са идеални.Но лекарката ми каза да изчакам за триизмерен-било хубаво да се направи към края на четвъртия месец,освен ако не бързаме да узнаем пола на бебето.Вие какво ще ме посъветвате?Имам и въпрос към варненските мамчета -къде е  най-добре да направя този преглед?
Относно гаденето и при мен не е отшумяло напълно,макар че не повръщам.
А за килограмите-аз ви писах вече - при всеки индивидуално.И преди завиждах на майчетата,които бременеят само на коремче.Днес влизам в четвърти месец и на мен много ми личи,да не говорим за тлъстинките,които ми се лепят навсякъде.Това е засега от мен.Приятна вечер на всички и мноооооооооого усмивки!!!

Общи условия

Активация на акаунт