Модни тенденции в прическите и всичко за косата Тема 18 В очакване на пролетта... :)

  • 54 524
  • 745
  •   1
Отговори
# 30
  • Нидерландия
  • Мнения: 618
Благодаря за хубавата тема! ❣️ Ще следя с интерес все пак пролет е 🌷🌷🌷
Споделете дали ще променяте нещо в рутината по поддръжка на косата си през пролетта.
След 3 месечен локдаун ни отвориха фризьорските салони и аз хукнах като отвързана. Новата ми визия е дълга френска черта, или боб, не знам каква е разликата, със прав бретон, който фризьорката подстрига прекалено късо и сега съм визия искам не искам Клеопатра 🙄
цветът: Majirel 6.1 и 7 което прави светло кафяво студен подтон.
Преди бях на етажи но реших да мина към класика пък и отрязах едно 10см. Много беше изтощена.
Сега косата ми има обем и изглежда здрава и жива. Харесвам се, а след седмица когато ми поотрасне бретона ще е така каквато беше първоначалната идея.
Мисля към лятото да изсветлявам постепенно със кичури но още се чудя.

# 31
  • Мнения: 7 706
ТиЛи,ако имаш възможност с някоя програма да видиш как ще изглеждаш с този цвят.
Ще пробвам с програма, да. Неслучайно го обмислям вече няколко месеца. Дори за експанзивна и експресивна натура като моята, това е прекалено смела стъпка. А може би просто остарявам, знам ли. Със сигурност, преди едно 10 години въобще нямаше да му мисля толкова.
Списващите тук, да имате някоя предвид- да препоръчате?
Иначе цветът на косата по принцип си е деликатно и обвързващо нещо. Обожавам се в цвят патладжан, много ми отива и на пъстро- зеленикавите очи, но е толкова ограничаващ откъм цветова гама в дрехите, че ми е по- лесно да съм блонди. Simple Smile

# 32
  • Някъде там
  • Мнения: 4 817
Натуся, виши денси солушън.
Балсама е около 30 лева, шампоана на промоция е около 24 лева иначе и той е към 30 лева.
Съчетавам ги с напура за бърз растеж(като не целя бърз растеж а нова косичка и се справя супер напурата).
ТиЛи харесвам хора които експериментират, аз също съм от по смелите не пазя дължини, най лесното е да си подстрижка косата късичка Blush.

# 33
  • Мнения: 2 585
Лейди, благодаря за темата. Доста промени ще се наложи да направя:
1. Дължина- доста отрязохме от дължината, около 15 см, сега съм на каре и доста се харесвам. Бързо израстна за 20 дни, но мисля да поддържам дълго време дължина над раменете. Малко се затруднявам с оформянето и бързо се омазнява, налага се да я мия през ден.
2. Цвят- сред няколко дни ще се намажа с Лорвен 7.44, а към май планирам кичури.
3. Продукти- довършвам шампоан на Елсев с жожоба, балсам Глис за боядисана коса и маска Сайъс Салон плекс. От всичко съм доволна. Предстои ми битка с косопада, първо ще използвам шампоана на Фармона с репей, после ще си купя за честа употреба на Виши, Фито и Рене Ф. Заредила съм минита на Лореал проф.: шампоани Инфорсер и Про лонгър, балсам Абсолют рипеър, маски Инфорсер и Абсолют рипеър. Тях ще ги редувам и ще използвам профи продуктите на 7-10 дни за да не се напротеинча, през останалото време ще ползвам против косопад. Побърках се вече. Довършвам силициевия комплекс на Допелхерц, но не виждам резултат от него. Търсих усилено добавки за коса без цинк ( много ми омазняват косата и лицето), засега на критерия ми отговарят Фитофанер на Фито, Дюкре Реактив и Приорин.

# 34
  • Мнения: 4 270
Натуся, виши денси солушън.
Балсама е около 30 лева, шампоана на промоция е около 24 лева иначе и той е към 30 лева.
Съчетавам ги с напура за бърз растеж(като не целя бърз растеж а нова косичка и се справя супер напурата).
ТиЛи харесвам хора които експериментират, аз също съм от по смелите не пазя дължини, най лесното е да си подстрижка косата късичка Blush.
Не съм писала досега в темата, но тъй като ми се иска да подхраня косата си, се разтърсих за идеи и ето, че попаднах тук. Ще съм благодарна за съвети и мнения.
Естествената ми коса е доста тъмна и я боядисвам руса и допълнително фризьорът ми прави кичури. След фризьор цвета е уникален. Две седмици след боядисването обаче боята се отмива и избиват жълтеникави нюанси, там където няма кичури. Проблемът е в пигмента на косата, защото всякакви бои сме пробвали и резултатът след време е един и същ. В момента това, което използвам е шампоан Kérastase Reflection Bain Chromatique Riche и маска от същата серия, както и шампоан и балсам Color Therapy на BioSilk. Грижата ми е дрогерийни маски и  масла на BioSilk, както и хидратиращото регенериращо олио за боядисана коса на Kérastase - Elixir Ultime L’Huile Rose. Не смея да правя домашни маски, тъй като гледам максимално да запазя цвета. Използвам сешоар два пъти в седмицата и тъй като косата ми е леко чуплива и гъста, сушенето - изправяне с четка, продължава около 50 минути. Знам, че това е пагубно за състоянието на косата, но не съм намерила друг начин за оформяне. Подстригана съм на боб до раменете, като нямам бретон, той е почти с дължината на косата. Въпросът ми е дали бъркам с нещо в грижата или козметиката за миене, защото не усещам косата си добре.
Искрица, имаш ли наблюдения за шампоана на Виши денси солушън дали става за боядисани коси. Това което намерих аз, е че е за ежедневна употреба.

# 35
  • Мнения: 1 129
И аз да се запиша в тази тема, че си търся подходящи продукти за косата си. Мия я през ден, но всеки ден я обработвам термично. Издържа, но искам да я подхраня, та ще ви чета с внимание. Simple Smile

# 36
  • Мнения: 433
Използвам сешоар два пъти в седмицата и тъй като косата ми е леко чуплива и гъста, сушенето - изправяне с четка, продължава около 50 минути. Знам, че това е пагубно за състоянието на косата, но не съм намерила друг начин за оформяне. Подстригана съм на боб до раменете, като нямам бретон, той е почти с дължината на косата. Въпросът ми е дали бъркам с нещо в грижата или козметиката за миене, защото не усещам косата си добре.
Искрица, имаш ли наблюдения за шампоана на Виши денси солушън дали става за боядисани коси. Това което намерих аз, е че е за ежедневна употреба.
Привет,
Аз съм също с гъста и леко чуплива коса, при това много твърда и с дебел косъм. Имах проблема с непостоянството на цвета след боядисване, но без да искам го реших с друга процедура - трайното изправяне с кератин. След него тя се обезцветява - при мен се получи нещо лисичо: рижо - кафяво... ужасно, с една дума. Но след това боядисването на изправената коса държи трайно цвета си. Ползвам безсулфатни шампоани за права коса, боядисвам в тъмно русо и напоследък медно.
И в отговор на друго питане по-напред - косата след изправянето й не е мръднала 9-ти месец. За съжаление новата стои като бухнало калпаче над изправената, но тя пък я дърпа надолу и все още общата визия е Ок.

# 37
  • София
  • Мнения: 10 309

Естествената ми коса е доста тъмна и я боядисвам руса и допълнително фризьорът ми прави кичури. След фризьор цвета е уникален. Две седмици след боядисването обаче боята се отмива и избиват жълтеникави нюанси, там където няма кичури. Проблемът е в пигмента на косата, защото всякакви бои сме пробвали и резултатът след време е един и същ. В момента това, което използвам е шампоан Kérastase Reflection Bain Chromatique Riche и маска от същата серия, както и шампоан и балсам Color Therapy на BioSilk.

Пробвали ли сте лилави шампоани, те убиват жълтото.

Най-силно матира Fanola No Orange https://makeup.bg/product/341594/

За много изтощена коса или ниво над 10 Fanola No Yellow е по-подходящ https://makeup.bg/product/338162/#/option/820742/

От скоро използвам и Kerastase Blond Ultra Violet, но не видях никакво матиране от него, косата ми е ниво 9-10. https://makeup.bg/product/419352/

Последна редакция: ср, 24 мар 2021, 22:05 от nad_tab

# 38
  • София
  • Мнения: 2 934
Само да вмъкна, че след хидратацията с Джойко косата ми омекна.  Направо нищо общо с това, което беше преди по време на къпане. Благодаря ви.

Последна редакция: чт, 25 мар 2021, 07:00 от Elena_of_Avalor

# 39
  • Някъде там
  • Мнения: 4 817
Вчера ходих на фризьор, освежихме косата.
Изравнихме на черта (отново-ми най си се харесвам на черта)
Видяхме, че имам петна на места червеникаво, на места виолетово и на 02. 04 ще изравни цвета, ще сложим чисто кафяво без никакви отеннъци Simple Smile

# 40
  • Мнения: 1 311
Искрица, колко ти е дълга чертата? И аз съм на черта, но ми се иска още да я скъся а ме е жал заради русото отдолу Smile, тъй като там ми е най-светло. Но съм го решила и май ще я отрежа.

# 41
  • Мнения: 286
Здравейте, не съм писала до сега в темата, но вчера бях на фризьор и реших да споделя резултати. Сменихме прическата и цвета и съм много доволна. Направих си и терапия с Джойко и косата ми стана страшно мека и лъскава. Досега не бях правила на тази марка и резултатите са супер. Успех на всички с пролетните промени 😊 Това е новата ми прическа 😁 Дълго каре е, въпреки че от снимката не се разбира особено.

# 42
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 386
Михаела, страхотен цвят и коса!

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 40 756
Как ви се струва тази оферта...?
Скрит текст:
Кератинова терапия за коса, плюс изправяне с преса   
13.80 лв
вместо 45 лв
Грабни
Какво включва процедурата:

• Измиване с кератинов шампоан;
• Нанасяне на кератинова маска;
• Изплакване;
• Изсушаване;
• Изправяне с преса с течен кератин за запечатване.

Надали са качествени продуктите, нали?
Тази мисля е ок...
Възстановяваща терапия за коса Macadamia, плюс ламиниране с кератинова преса Joico   
19.90 лв
вместо 40 лв
Грабни
Процедурата включва:
• Измиване с дълбоко възстановяващ шампоан Мacadamia - негoватa балансираща формула разплита и омекотява косата, без да я утежнява, като същевременно подсилва блясъка веднага;
• Нанасяне на маска Мacadamia - силно възстановяващ продукт, специално създаден, за да подхрани косата и да ѝ придаде мекота и блясък;
• Нанасяне на серум с масло Мacadamia;
• Изправяне със сешоар;
• Ламиниране с хидролизиран кератинов протеин чрез най-новата преса Joico Styler Keratin Infusion Tool.

# 44
  • Мнения: 7 706
Михаела, страхотна коса и цвят! Heart Eyes

Вчера бях на фризьор аз и се разубедих да се правя "бяла", както аз му казвам. В основата на снимките, които ми служат за вдъхновение, са тъмни корени (нещото, от което се опитвам да избягам заради побелялата ми "грива"), отделно фризьорът ми каза, че съм щяла да съм прекалено бяла, ако се докарам в подобни цветове и няма да ми отива. Имало е защо да го отлагам толкова време и да не го направя. Сега, обаче, трябва да си измисля нова лятна визия. Blush
Как ви се струва тази оферта...?
Скрит текст:
Кератинова терапия за коса, плюс изправяне с преса   
13.80 лв
вместо 45 лв
Грабни
Какво включва процедурата:

• Измиване с кератинов шампоан;
• Нанасяне на кератинова маска;
• Изплакване;
• Изсушаване;
• Изправяне с преса с течен кератин за запечатване.

Надали са качествени продуктите, нали?
Тази мисля е ок...
Възстановяваща терапия за коса Macadamia, плюс ламиниране с кератинова преса Joico   
19.90 лв
вместо 40 лв
Грабни
Процедурата включва:
• Измиване с дълбоко възстановяващ шампоан Мacadamia - негoватa балансираща формула разплита и омекотява косата, без да я утежнява, като същевременно подсилва блясъка веднага;
• Нанасяне на маска Мacadamia - силно възстановяващ продукт, специално създаден, за да подхрани косата и да ѝ придаде мекота и блясък;
• Нанасяне на серум с масло Мacadamia;
• Изправяне със сешоар;
• Ламиниране с хидролизиран кератинов протеин чрез най-новата преса Joico Styler Keratin Infusion Tool.

Никак нямам вяра на подобни оферти аз. С времето съм се убедила, че обикновено евтиното излиза не просто скъпо, а прескъпо.

Общи условия

Активация на акаунт