Нова тема (за старите петокласници)

  • 18 624
  • 356
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 867
на детето ти просто не са му интересни неща като история, география, биология...пълна скука!

създай му интерес. прегледай уроците напред и помисли за нещо, което ще предизвика интереса му. не мога да ти кажа кое ще е конкретното нещо за твоето дете, не го познавам.

ето какво правим ние с виктория:
- география - винаги, когато пътуваме, я карам да се ориентира - в каква посока се движим, коя е ей тази планина отсреща (съответно най-висок връх, забележителности и т.н.), какво очакваме да видим по пътя...; има един готин сайт - googleearth - със сателитни снимки на земята - там пада страшно забавление за нас, докато наблюдаваме пейзажите по различните места...
- история - подобно на географското предизвикателство при пътуване; също посещение на музеи, откриване на едно-единствено най-важно нещо за дадена личност, епоха, място...
- биология - енциклопедии на човешкото тяло, обяснение на това как функционират живите организми

не чакай да стигнете до даден урок и ти да го изпитваш, а използвай всяка възможност да разговаряте на теми, свързани с тези науки и да предизвикваш любопитството и интереса му.

обикновено не знам какво точно учи виктория в училище, но пък не се притеснявам да я подхвана на тема, невключена в учебния план; каквото и да е знание няма да й бъде излишно...

аз лично се боя от момента, в който ще стигнем до физиката, ама кой знае - може пък да преоткрия у себе си някаква неподозирана любов към този кошмар...

# 16
на детето ти просто не са му интересни неща като история, география, биология...пълна скука!

създай му интерес. прегледай уроците напред и помисли за нещо, което ще предизвика интереса му. не мога да ти кажа кое ще е конкретното нещо за твоето дете, не го познавам.

ето какво правим ние с виктория:
- география - винаги, когато пътуваме, я карам да се ориентира - в каква посока се движим, коя е ей тази планина отсреща (съответно най-висок връх, забележителности и т.н.), какво очакваме да видим по пътя...; има един готин сайт - googleearth - със сателитни снимки на земята - там пада страшно забавление за нас, докато наблюдаваме пейзажите по различните места...
- история - подобно на географското предизвикателство при пътуване; също посещение на музеи, откриване на едно-единствено най-важно нещо за дадена личност, епоха, място...
- биология - енциклопедии на човешкото тяло, обяснение на това как функционират живите организми

не чакай да стигнете до даден урок и ти да го изпитваш, а използвай всяка възможност да разговаряте на теми, свързани с тези науки и да предизвикваш любопитството и интереса му.

обикновено не знам какво точно учи виктория в училище, но пък не се притеснявам да я подхвана на тема, невключена в учебния план; каквото и да е знание няма да й бъде излишно...

аз лично се боя от момента, в който ще стигнем до физиката, ама кой знае - може пък да преоткрия у себе си някаква неподозирана любов към този кошмар...

Много благодаря за бързия отговор. Това, което го казваш мисля, че в известен смисъл го правим и ние. Поне за историята и Човек и природа. Виж за географията не съм опитвала ще пробвам. Но мисля, че проблемът е такъв, че като му задавам въпроси по урока той отговаря долу горе, дори някой път без грешка. Но стане ли дума да разкаже урока в хронологична последователност мълчи като пън. На родителската среща учителите по тези предмети казаха, че ще искат уроците да се разказват. Още не са ги изпитвали и затова реших да го подготвя за това. Уви срещам се с невъзможното, макар да смятам, че няма невъзможни неща. Как мислиш трябва ли урока да се учи на изуст и постепенно да овладяваме процеса на заместване със свои думи или нещо друго  Thinking
На глас ли да чете, на ум ли, незнам. Казвам му учи урока по подточки и си прави предварително план на урока, но той и това не прави. Просто стои и вика не мога, не мога да го запомня.  #Cussing out

# 17
  • Мнения: 3 740
Черпя, черпя!

Днес Камен излезе от училище ухилен до уши и с песен на уста: "С голубого ручейка/ начинается река,/ ну, а дружба начинается с улыбки". Иде ми да разцелувам госпожата по руски. И, да, с другата учителка по математика дотолкова не е забелязал, че са правили контролно, че когато го попитах след постинга на yanita, 15 секунди мига учудено, докато си спомни. Влиза в крак!

yanita, моля те, поръчай ни руския. Много ще ме облекчиш.  bouquet

Хи-хи, хубаво си забелязала секса в новия ми ник. Смених го под влияние на възмутената общественост, която ми обясни, че няма как да съм диригент на квартет, щом вкъщи сме секстет. Добре, че не си се сетила да го направиш в женски род: секс-тетка.  Joy Ама тя истината, колкото и да я криеш, излиза наяве...

# 18
  • Мнения: 2 716
 yanita ти ще бъдеш нашия тартор от тук насетне. И нашата пътеводна светлина. Аз изобщо не знам какво точно учат. И не се срамувам особено.
Секс-а го мислех за нова мама... Но навременната ти намеса ме ориентира в обстановката.
Аз съм писала дипломна работа по логика и затова го приех лично.
Нашата класна била много страшна, но по-нататък ставала любимка.
zaiche  по история www.otkrivam.com
Надявам се да помогне.

# 19
  • София
  • Мнения: 4 867
дотук - два учебника по руски! има ли други желаещи? някой да дава повече? (упс, последното май трябва да го питам, когато вече имам учебниците Wink)

мама знае, защо ме нарочи за тар(а)тор, бе? за него и мастичка ще трябва.
за вашата класна и аз чух, че била печена, ама от човек, чийто син вече е минал през нея...

секси-лельо, на мен не ми пяха, ама може би щото хванах виктория в някакъв транспорт след училище. ей сега отивам да я препитам...

Последна редакция: пт, 06 окт 2006, 21:02 от yanita

# 20
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Yanita аз те определих като гуру.

Питай за италианския за мен т.е не за мен.

# 21
  • Мнения: 3 740
дотук - два учебни ка по руски! има ли други желаещи? някой да дава повече? (упс, последното май трябва да го питам, когато вече имам учебниците Wink)

Абе ти дай учебниците, пък после ще гледаме кой ще плаща и дали ще плаща. Laughing

zaiche, права си, не са научени да разказват. И нашите ги изпитваха на въпроси или с тестове, което е по-обективно, но не развива способността да изградиш свързан текст. Камен и без това е природно лишен от ораторски дар, като вземе да разказва нещо, голямо хъкане и мъкане пада. Иначе пише добре, структурира си мисълта и се изразява грамотно.
Опитай да му разделиш урока на малки "хапчици" и да ти разказва всяка поотделно. Със свои думи и с разбиране на същността. После опитайте да свържете частите в цялостен текст, като следва план, който държи в главата си. Няма да му е лесно, нито на тебе, но с известна упоритост ще постигнете успех, сигурна съм. Не го насилвай, просто му помогни. И на него не му е приятно да не се справя.

Последна редакция: пт, 06 окт 2006, 21:10 от секстет

# 22
  • София
  • Мнения: 4 867
Yanita аз те определих като гуру.

Питай за италианския за мен т.е не за мен.

абе друга думичка беше употребила, ама айде...

за италианския - търсих заглавието в онлайн книжарници, но не го открих никъде. дай автор, издателство... на виктория картите по география така ги поръчах - в пингвините ги нямаха, но аз много любезно ги помолих и те ми ги доставиха от издателството. така че, ако знаем кой е издал учебника, другото е лесно...

# 23
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
 

абе друга думичка беше употребила, ама айде...

 





не мога да се сетя, да не би това нещо беше че се чувствам .............май беше подтисната че не съм добър родител.


а за учебника питах сладура, а той ми каза че учебника бил вносен. Той един умник, много му вървят езиците, обаче не му пука дали има учебници или не. А майка му заета тези дни ако нещо разбера ще пиша.
А в кой квартал ти е офиса, ако ги поръчаш за по-голяма поръчка или не ти се занимава. А ориентировъчна цена учебник и тетрадка 26 лв.

# 24
  • Мнения: 200
 newsm78 Хайде мами това не е предизборна кампания, пак се заформи диалог или монолог.....  newsm78 Какво ли ще кажат децата  Joy Joy Joy Аз обещах ако темата се задържи да спомена за учебника по литература  #Cussing out В крайна сметка учебниците по БЕЛ ми излезаха 35 лв за таз година  newsm78  А наистина това да незнаеш какво те чака ... е гадничко  #Crazy
Наистина този у4ебник на "Диоген'' не е одобрен и взехме друг с други тетрадки  #2gunfire  А въпроса е май, че те(децата) си искат много внимание . Особено в тази обстанока  55555555555 тия клас . newsm78

# 25
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Ама ние още нямаме учебник по български.

# 26
  • София
  • Мнения: 4 867
цвета, един въпрос преди да поръчам учебника по руски:
учебникът струва 9,90 лв, има и учебна тетрадка - 3 лв.
виктория каза, че имало възможност учебникът да се купи от сегашните шестокласнци за 5 лв.
аз лично предпочитам нов - гнуслива съм и при положение, че нямам основателна причина да взема стар учебник... виж, ако беше от познат - да, ама така...

та да поръчвам ли за вас? а тетрадка?

# 27
  • Мнения: 3 740
Поръчай, моля те. И без това тази година учебниците на Камен ми струват, колкото на двамата гимназисти, взети заедно. Като ще е гарга, да е рошава.

# 28
  • Мнения: 2 716
Моето момиче се е учило да разказва миналата година. И сега твърди, че няма проблем. А за учебника по руски - сигурно щели да стигнат старите - 5 левовите.

# 29
  • София
  • Мнения: 4 867
Моето момиче се е учило да разказва миналата година. И сега твърди, че няма проблем. А за учебника по руски - сигурно щели да стигнат старите - 5 левовите.

да, ама аз, каккто споменх, съм гнуслива... този учебник ще го виждам на леглото й, на масата... а няма да знам кой го е държал преди това и какво още е държал... Sick

Общи условия

Активация на акаунт