В ОКТОМВРИйското човече, сърчицето тупка вече! - Тема 4

  • 24 411
  • 744
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 54
Да ви попитам понеже за първи път ще искам болничен в живота си изобщо... та аз съм назначена  от началото на бременността в нашата фирма и от финансова гледна точка е по-добре да съм болничен от сега до раждането(живот и здраве,ако всичко е наред) . Как  да си го поискам след като нямам никаква причина да съм болничен, нито се чувствам зле нито съм сред хора нито имам някакъв рисков фактор ... всеки съвет ще ми е полезен, благодаря предварително Simple Smile

# 706
  • Мнения: 399
Да ви попитам понеже за първи път ще искам болничен в живота си изобщо... та аз съм назначена  от началото на бременността в нашата фирма и от финансова гледна точка е по-добре да съм болничен от сега до раждането(живот и здраве,ако всичко е наред) . Как  да си го поискам след като нямам никаква причина да съм болничен, нито се чувствам зле нито съм сред хора нито имам някакъв рисков фактор ... всеки съвет ще ми е полезен, благодаря предварително Simple Smile
Просто отиваш при АГ и му казваш, че до края на бременността искаш да си в болничен.  Аз така направих, при което ме прати в болница формално лежах 3 дни, оттам ти издават 30дневен болничен, след изтичане на срока го удължават.
Аз винаги съм предпочитала тази платформа отколкото фейсбук.  На мен лично не ми е приятно постоянно да получавам известия, на нещо, което съм коментирала. Когато бях студентка имахме група във фейсбук 94човека и като всички пишат смятайте какво става , кой писал в 6 сутринта, кой в 2 през нощта. Тук влизам когато имам време, чета на спокойствие, по-нагледно ми е и не ми пиши постоянно телефона, че някой е писал, разбира се, въпрос на предпочитание.
Ииии да се похваля от 3 дни не повръщам🥳🥳🥳...има светлина в тунела.
Сега да питам друго: ние с таткото решихме, че ако е момче (а той много иска) да го кръстим на него Николай.  Естествено ако е момиче няма да я кръстим на мен Елмаз, защото щели сме да му дойдем в повече😁. За момиче съм харесала Елинор, Елия, Айлис. Искам нещо по- европейско, да отбележа, че аз съм туркиня. За мъжкото име няма спор, то твърдо ще е Николай,  но за момиче ми се иска нещо по-така

# 707
  • Мнения: 56
Да ви попитам понеже за първи път ще искам болничен в живота си изобщо... та аз съм назначена  от началото на бременността в нашата фирма и от финансова гледна точка е по-добре да съм болничен от сега до раждането(живот и здраве,ако всичко е наред) . Как  да си го поискам след като нямам никаква причина да съм болничен, нито се чувствам зле нито съм сред хора нито имам някакъв рисков фактор ... всеки съвет ще ми е полезен, благодаря предварително Simple Smile

Аз също бях в подобно положение. Както ти е споделила Елмазче и при мен стана така. Даже точно днес ми изтича фиктивният престой в болницата. В понеделник трябва да си взема болничния от доктора и да го дам във фирмата. Значи първо отиваш при АГ и му казваш, че искаш болничен до раждането, той ще ти обясни какво трябва да направиш. Не навсякъде те карат да лежиш, някои минават и само уж, че си лежал, но всъщност не си. Това зависи от доктора и болницата ти. А за "диагнозата" не се притенявай, той знае какво да впише в болничния лист - най-често пишат "заплашващ аборт" или "кървене и болки". Не се притеснявай от тези диагнози, важното е да си почиваме и да се грижим за себе си, ако усещаш, че имаш нужда от тази почивка, по-добре си я дай Simple Smile
Успех и лека бременност! Two Hearts

# 708
  • омъжена
  • Мнения: 589
Да ви попитам понеже за първи път ще искам болничен в живота си изобщо... та аз съм назначена  от началото на бременността в нашата фирма и от финансова гледна точка е по-добре да съм болничен от сега до раждането(живот и здраве,ако всичко е наред) . Как  да си го поискам след като нямам никаква причина да съм болничен, нито се чувствам зле нито съм сред хора нито имам някакъв рисков фактор ... всеки съвет ще ми е полезен, благодаря предварително Simple Smile
Просто отиваш при АГ и му казваш, че до края на бременността искаш да си в болничен.  Аз така направих, при което ме прати в болница формално лежах 3 дни, оттам ти издават 30дневен болничен, след изтичане на срока го удължават.
Аз винаги съм предпочитала тази платформа отколкото фейсбук.  На мен лично не ми е приятно постоянно да получавам известия, на нещо, което съм коментирала. Когато бях студентка имахме група във фейсбук 94човека и като всички пишат смятайте какво става , кой писал в 6 сутринта, кой в 2 през нощта. Тук влизам когато имам време, чета на спокойствие, по-нагледно ми е и не ми пиши постоянно телефона, че някой е писал, разбира се, въпрос на предпочитание.
Ииии да се похваля от 3 дни не повръщам🥳🥳🥳...има светлина в тунела.
Сега да питам друго: ние с таткото решихме, че ако е момче (а той много иска) да го кръстим на него Николай.  Естествено ако е момиче няма да я кръстим на мен Елмаз, защото щели сме да му дойдем в повече😁. За момиче съм харесала Елинор, Елия, Айлис. Искам нещо по- европейско, да отбележа, че аз съм туркиня. За мъжкото име няма спор, то твърдо ще е Николай,  но за момиче ми се иска нещо по-така
на мен много ми харесва идеята ти за Аилис или Елинор. Звучи могъщо и силно имам много добра приятелка Елеонора ,но и аз съм го мислила това Елинор много е хубаво.

# 709
  • Мнения: 758
Елмаз, много по-практично е да изчакате да разберете пола, ако вече имате име за единия пол. Така няма да си си губила времето да мислиш за момиче, ако се окаже момче.Разбира се, освен ако няма да чакате до раждането, за да разберете пола, но май вече мноооого малко двойчи чакат. А има нещо романтично и в това...

Ние първия път имахме име за момиче. Оказа се момиче и общо взето точно за 2 минути се разбрахме за името. Сега пак имаме за момиче. Ако е момче - ще мислим при нужда.

На мен от имената, към които се насочваш добре и международно би ми звучало Елена, макар малко гръцко донякъде, заради митологията за Елена и Парис.

# 710
  • Мнения: 399
И двамата харесваме Елинор, като първи вариант,  на мен ми харесват и другите 2, звучат ми нежно. Елинор на мен също ми звучи могъщо. На 15.04 съм на преглед и тогава може би ще разберем пола, важното за мен е всичко с бебо да е ок

# 711
  • Мнения: 1 114
Ние предния път избрахме името щом стана ясна датата на секциото, така детето ви си дойде с името както се казва, иначе имахме списък с 15 имена Grinning този път ще е подобно. Аз харесвам традиционни имена, на празници, а не разни изчанчени, изкривени по модерному.
Ето и моето коремче - 14 навършени седмици, в началото на 15-та

Скрит текст:
Скрит текст:

# 712
  • Мнения: 39
Здравейте, преди 3-4 дни спрях Утрогестан и днес имам кафяво зацапване, много се оплаших, звъннах на доктора и каза да го почвам пак  и Но ШПа и след обяд ще ме прегледа днес. Случвало ли се е на някой, моля споделете, много съм притеснена.

# 713
  • Мнения: 476
И аз също харесвам традиционни български имена - Огнян, Искрен, Георги, също и за момиче Иглика, Бояна, Ирина.
Ние предния път избрахме името щом стана ясна датата на секциото, така детето ви си дойде с името както се казва, иначе имахме списък с 15 имена Grinning този път ще е подобно. Аз харесвам традиционни имена, на празници, а не разни изчанчени, изкривени по модерному.
Ето и моето коремче - 14 навършени седмици, в началото на 15-та

Скрит текст:
Скрит текст:

# 714
  • Мнения: 1 266
Аз досега за име не съм мислила. Малката ми е кръстена на свекърва ми, та мисля че сега е редно да е на моите родители 🙄 За щастие и двамата са с хубави български имена и няма да го мисля толкова. Но и всекър ми е с хубаво мъжко име и се чудя ако е момче. Но ще изчакам пола и ще го коментираме с таткото.

# 715
  • Мнения: 398
Ние също още не сме мислили за име като разберем пола ще го мислим но иначе за момиче на мен много ми харесва Ивана . 😍

# 716
  • София
  • Мнения: 4 745
За момче ми е 1000 пъти по лесно отколкото за момиче защото освен моето си име др не харесвам чак толкова много

# 717
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 140
За момиче си имам име още преди да го има Станислав,ама второ мъжко със зор ще избера,въпреки че ми се върти един Росен в главата(трябва да е с Р на свекървата,ама да не е Румен,че не ми харесва).Може и Емил на ММ(това е едно от нсй-любимите ми имена).

# 718
  • Мнения: 258
На мен много ми харесва Елия. Ако е момиче ще е кръстено така. Ако е момче пак ще се мисли до термина. С първото избрахме 7 дни преди да се роди.

# 719
  • Мнения: 241
Ние си харесахме имена за момче и момиче още като решихме да бебеправим 😁 Като по чудо бяхме на абсолютно едно и също мнение, изобщо не сме се чудили.

Общи условия

Активация на акаунт