Некомфортен сърбеж-гъбички или не?

  • 667
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте!Аз съм момиче на 18 и имам въпрос към по-големите дами.
След едно посещение на басейн ми се появи сърбеж и бяло течение без абсолютно никакъв мирис,правих промивки със сода,мазах с клотримазол само успокоявах мястото.Няколко дни по-късно ми дойде и сърбежа изчезна от самосебеси.След приключването  отново се появи.
Дали са гъбички и с какво мога да ги третирам,ако някой има съвет/насока ще съм много благодарна!

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 5 156
Отиди на гинеколог за микробиологично изследване. Всякакво самолечение на сляпо може да влоши положението.

# 2
  • Мнения: 6 789
Без изследване на секрет никой не може да ти каже какво е. Ако са гъбички, с един клотримазол нищо няма да направиш, само ще "замажеш" нещата. Като се изследва типа гъбичка се прави и антимикограма, т. е. към какво лекарство е чувствителна гъбичката. На база на това се изписва лечение, което се провежда след цикъл, за да имаш достатъчно дни и да не се налага да прекъсваш ако ти дойде. След това изчакаш един менструален цикъл и се пуска нов секрет, за да се види дали лечението е било успешно. Бельо и всякакви хавлии се перат на високи градуси.
Ако не се изолира гъбичка, АГ ще предпише някакво локално лечение с подходящ препарат.
Ако не искаш да се влачиш с месеци така, посети АГ възможно най-скоро.

# 3
  • Мнения: 2 651
Иди на лекар, да те прегледа, да пусне микробиология и да ти назначи подходяща терапия. Сама нищо няма да направиш, мазането от външната страна на влагалището само те облекчава за момент. Нужно е да приемаш лекарства по схема през устата, също и вагинални глобули да си слагаш пак по схема. Ако имаш сексуален живот с постоянен партньор, той също трябва да се лекува. Не е толкова просто и няма да мине само с мазане.

Общи условия

Активация на акаунт