Мастит без бременност

  • 823
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте! Та имам доста странен случай и вече и докторите обърках. Аз съм на 22, живея със своя партньор от доста време. Всичко започва през началото на август когато рязко тялото ми отказва храна. (Ям, нещо малко и леко дори и го връщам след 10 минути или до 10 часа, без смилане на храната). Не се знае и до ден днешен какво ми беше. Това продължи до преди две седмици, когато апетита ми скочи до небето. Ставаше ми лошо след ядене, спирах и като ми мине на ново ям. До тук нищо особено, но малко след това започна рязка промяна в настроенията ми, болки в кръста от които едвам седя права (подозирах, че е от застоялия начин на живот заради пандемията). В рамките на седмица качих 5 килограма ей така и започна остра болка в зърната, придружена с издуване, главоболие и отпадналост. Направила съм си поне 5 теста за бременност в последните 2 седмици. 2 от тях показаха втора черта след половин час (до колкото знам е невалидна). Заради болката в гърдите и температурата която вдигнах заради нея (37.4С - 37.5С) ме пратиха спешно на хирург вчера. Прегледа ме, не ми каза нищо, ама наистина нищо, човека мълчеше. Накрая с майка ми четем “целулит и начален мастит на ДВЕТЕ млечни жлези”.

- НЕ съм раждала
- имам течение наподобяващо начало на цикъл с цвят между кафяво и черно, има и нормално червено на моменти. Започна два дни след болката в гърдите, която още не е спряла.  (консистенцията е или като разбита сметана и/или като желе)
- Доктора погледна ама така и не каза нищо
- Никога не съм имала болка в гърдите при цикъл и нямам чувствителни зърна.

Някой би ли дал мнение? Днес ще опитам да отида на кръвни изследвания да видя дали там пък няма да покаже нещо и при гениколог в частна клиника да ме погледне и той. В семейството ми има лекари и медицински сестри, но никой не е в тази област. Надявам се да съм бременна. Бих се радвала много!

# 1
  • Мнения: 3 597
Здравейте , според мен трябва да обсъдите по-обстойно състоянието си с лекар .
Може да се дължи и на хормонални нарушения .
Тестовете с черти са невалидни след указаното време както сама сте писала .
А закъснение на цикъла имате ли ?

# 2
  • Мнения: 18 974
Целулит в гърдите като диагноза означава, че имаш някаква инфекция. Маститът не е само при бременност и кърмене, означава, че имаш някакво възпаление, затова и температурата. Не си бременна, но имаш някаква сериозна инфекция. Не ти ли изписаха някакво лечение, антибиотици и пр?

# 3
  • Мнения: 7
Здравейте , според мен трябва да обсъдите по-обстойно състоянието си с лекар .
Може да се дължи и на хормонални нарушения .
Тестовете с черти са невалидни след указаното време както сама сте писала .
А закъснение на цикъла имате ли ?


Целулит в гърдите като диагноза означава, че имаш някаква инфекция. Маститът не е само при бременност и кърмене, означава, че имаш някакво възпаление, затова и температурата. Не си бременна, но имаш някаква сериозна инфекция. Не ти ли изписаха някакво лечение, антибиотици и пр?

Реално имам някакво странно течение, сега трябваше да съм поне 4ти ден в цикъл. Преди два дни се появи странното течение. По спешност отидох при хирург вчера и самият той много изненадано, когато му казах, че не кърмя и не съм бременна. Разговарям със специалисти цяла сутрин (поне 3ма) и потвърждават думите на хирурга, че произвеждам кърма. (Видях че не съм го споменала, извинявам се за което) днес най-вероятно ще мина за кръвен тест за бременност, по препоръка от акушер гениколог и мамолог.

Последна редакция: сб, 27 мар 2021, 10:32 от Hel L?vachki 692010

# 4
  • Мнения: 18 974
Това странно течение също говори за инфекция и някакви проблеми. Симптомите ти въобще не са на бременна. Произвеждането на кърма в ранен етап на бременност - той точно това ли каза, или ти така го разбра? - също не мисля, че в нормално.

# 5
  • Мнения: 46 510
Не. Щом още от август са започнали промените, значи евентуалната бременност би трябвало да е настъпила през юли. Вече трябваше да сте родила, ако е имало бременност.
А тестовете щяха да отичтат 2 наситени черти, през което и да е време на деня.

Трябва да изследвате половите хормони и тези на щитовидната жлеза (при ендокринолог).

# 6
  • Мнения: 7
Това странно течение също говори за инфекция и някакви проблеми. Симптомите ти въобще не са на бременна. Произвеждането на кърма в ранен етап на бременност - той точно това ли каза, или ти така го разбра? - също не мисля, че в нормално.

Не. Щом още от август са започнали промените, значи евентуалната бременност би трябвало да е настъпила през юли. Вече трябваше да сте родила, ако е имало бременност.
А тестовете щяха да отичтат 2 наситени черти, през което и да е време на деня.

Трябва да изследвате половите хормони и тези на щитовидната жлеза (при ендокринолог).

Извинявам се за дългите ми отговори. Опитвам да отговоря с повече детайли. Много ви благодаря за отговорите, радвам се да чуя всички мнения! Purple Heart

Течението е обсъдено с гениколога ми, случвало се е и преди и нямам притеснения относно него. Понякога не изхвърлям всичко и на следващия цикъл изхвърлям ако е останало от предния. С разликата, че сега цикълът не тръгна както преди, а е много слабо, не е типично за мен. И аз съм на вашето мнение за симптомите. Относно думите на хирурга, майка ми възкликна "как така мастит?" на тръгване и самият хирург отговори, че е в следствие от произведена кърма. Което в ранна бременност аз лично съм го виждала, когато майка ми беше бременна с брат ми. Доста бързо си тръгна хирурга и не ми бе дадена възможност да задам въпроси какво е видял. "Бързал за лични задачи" (бях последен пациент)

Промените започнаха преди 2 до най-много 3 седмици. Просто го добавих, тъй като имах проблем с храненето по други причини и смятах, че може да е важно. След изследвания и лежане в болница, така и не намериха причина и съответно решение. От тогава свалих около 15 килограма. Апетита и възможността да ям малко повече без да гладувам се появиха преди 2 седмици.

Днес ми направиха кръвен тест за бременност. Не излезна нищо (нищо от рода на сигурен отговор да или не, излезна между 10-11), но докторката ме прегледа след получените резултати и ми беше казано да не започвам антибиотика и каквото ми е предписано защото тя има съмнение за цветна бременност. (На скоро спрях да пия Диане 35, защото цикълът ми седеше по 1 месец и повече- естествено е спряно след преглед при специалиста, който ми го предписа) - нямам проблеми с щитовидната жлеза, изследвах се малко преди спирането на хапчетата.

Искам само да добавя, че съм на ясно колко трае една бременност. Притеснявам се и за състоянието си и допълнително от това, че никой не разбира какво се случва, стряскащо е поне за мен. В никакъв случай не искам да съм груба с никого и се радвам да видя отговори. Всеки чета и обмислям. Благодаря много на всички Purple Heart . До няколко дни ще знам със сигурност дали ще има едно хубаво нещо в този "Ад".

П.С. Самата аз не разбирам от медицина, далеч е от моята специалност. Споделям казаното ми от специалистите, които ме преглеждаха и естествено оплакванията, с които отидох. Надявах се да имам отговор от специалист или някой, преминал през същото за да изненадам бабата на Годеника ми и моята майка за рожденните им дни, които предстоят.

Последна редакция: сб, 27 мар 2021, 22:43 от Hel Von Lev

# 7
  • Мнения: 46 510
Пуснете тук резултатите от щитовидната. На мен 10 г. ми казваха, че нямам проблем, а накрая се оказа точно това. Много от описаните симптоми съвпадат.
Оказа се, че съм попадала на некадърни лекари, които ги тъкуваха според остарелите норми на някои лаборатории.

Едно е сигурно, 100% не е бременност.

# 8
  • Мнения: 18 974
А какви са референтните стойности на ЧХГ? И аз не вярвам са е бременност, ниска ми изглежда стойността, а и ЧХГ се увеличава при тумори примерно, не само при бременност. Ако пуснеш след 2 дни нов кръвен тест и стойността не е над 2 пъти по-висока от предишното мерене, няма бременност, може евентуално да е имало наскоро и да се е самопрекратила на много ранен етап.

# 9
  • Мнения: 7
А какви са референтните стойности на ЧХГ? И аз не вярвам са е бременност, ниска ми изглежда стойността, а и ЧХГ се увеличава при тумори примерно, не само при бременност. Ако пуснеш след 2 дни нов кръвен тест и стойността не е над 2 пъти по-висока от предишното мерене, няма бременност, може евентуално да е имало наскоро и да се е самопрекратила на много ранен етап.

Пуснете тук резултатите от щитовидната. На мен 10 г. ми казваха, че нямам проблем, а накрая се оказа точно това. Много от описаните симптоми съвпадат.
Оказа се, че съм попадала на некадърни лекари, които ги тъкуваха според остарелите норми на някои лаборатории.

Едно е сигурно, 100% не е бременност.

И над двете опции съм мислила, тъй като знам, че в края на бременност или при прекратяване стойността спада. За щитовидната жлеза майка от малка все ме варди, защото тя има проблеми с нея, до колкото знам при майка ми произвежда повече хормони. Заради това, че майка ми има проблем с щитовидната жлеза, аз съм предразположена към същото. Бих се радвала ако ми препоръчате при кой мога да я погледна отново? Минали са около 2 до 3 месеца от изследванията - извинявам се, не помня точно кога ги направих, но ми беше препоръчано от гениколога ми преди да спра или евентуално да сменя хапчетата.

Относно кръвния тест, съм решила точно това да направя за да видя какво ще излезе. Не знаех колко дни трябва да чакам, благодаря ви за съветите! Успокоявам се лека по лека и очаквам другата седмица преглед при д-р Евгений Василев (ако не съм му сбъркала името - към "Света София" е), който до колкото знам е доста опитен и ми бе препоръчан.

# 10
  • Мнения: 46 510
Коя е предполагаемата дата, на която смяташ, че може да се е случило нещо?
Цитат
Минали са около 2 до 3 месеца от изследванията - извинявам се, не помня точно кога ги направих..
Няма значение, че са от преди 2-3 месеца, псуни ги да ги видим.

# 11
  • Мнения: 7
Коя е предполагаемата дата, на която смяташ, че може да се е случило нещо?
Цитат
Минали са около 2 до 3 месеца от изследванията - извинявам се, не помня точно кога ги направих..
Няма значение, че са от преди 2-3 месеца, псуни ги да ги видим.

Не знам а и гледам да не гадая ако не съм сигурно. От както спрях хапчетата не се пазим с годеника ми, тъй като искаме дете. Не сме от най-активните, поради работа и недостиг на време, но със сигурност веднъж седмично да кажем.

Ще говоря с майка ми да го изнамери къде са и ще ги взема да ги снимам.

# 12
  • Мнения: 46 510
Имам предвид кога е е била последната нормална менструация, такава, каквато по принцип е, без отклонения.

# 13
  • Мнения: 7
Имам предвид кога е е била последната нормална менструация, такава, каквато по принцип е, без отклонения.

Извинявам се, не съм ви разбрала. Започна на 18ти февруари. Не съм имала никакви проблеми.

# 14
  • Мнения: 46 510
Според тази дата трябва да сте в 6 г.с. в момента, в който е пуснат теста. Това са стойностите на ЧХГ за 6 седмица:
средна стойност 3339 (158 - 31.795)
Направете пак, за да се види има ли движението, но по-скоро търсете проблема в друга посока.

Общи условия

Активация на акаунт