Подялба при развод

  • 3 057
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 19
Имуществени въпроси, когато разводът е по исков ред, не се решават. Да, ще трябва да водите отделно дело. По взаимно съгласие може да решавате и имуществени въпроси в същото производство, но във вашия случай не, освен ако евентуално не преминете към споразумение. Според мен, направете всичко възможно да се споразумеете и да приключите всичко с едно производство.



Благодаря за съвета, но наистина няма как да стане. Още в самото начало поисках споразумение, но той отказа. И така вече 2ра година се води делото

# 16
  • Мнения: 2 039
Имате ли деца? Ако нямате плюйте на всякакви вещи,и гледайте да се отървете по-бързо.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 1 791
Хм, авторката да гледа колкото може по-бързо да се развежда. Писа в другата си тема, че е бременна - ако не приключи развода, бившият и там може да създаде главоболия

# 18
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 035
 Две години нерви за едно прекратяване на брак, без делби на имущество, само прекратяване.... Сигурно родителските права са проблемът, иначе самото прекратяване на брака няма какво чак толкова да го чепкат... Особено ако и двамата го искат.

# 19
  • гр. Варна
  • Мнения: 789
Благодаря за съвета, но наистина няма как да стане. Още в самото начало поисках споразумение, но той отказа. И така вече 2ра година се води делото
А бременността ви от кого е?

# 20
  • София
  • Мнения: 13 483
А дали бъдещият бивш няма да се навие на съгласие и по-бърз развод при опасността чуждо дете да се води на негово име и да трябва да води още дела и има реална опасност да му лепнеш издръжка?
Само предлагам. Адвокатът ти не се ли сети да потърси споразумение по тези показатели?
Или неговата адвокатка го подкупва погрешно с цел да си осигури няколко години сигурен доход от него?
Интересен казус. От години не съм попадала на развод с искане за произнасяне на вина.

# 21
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
Явно тя е влюбена в друг, а бившият иска да я накаже по всякакъв начин.
Дребни вещи и ел. уреди вероятно можеше да изнесеш от общото ви жилище без той да забележи.

# 22
  • София
  • Мнения: 13 483
На мен ми е странно и защо ти си се заинатила вече години наред да му играеш по свирката с дела?
Толкова ли държиш на разните електроуреди, вместо на спокойствието ти?
Нали знаеш, че си можела да се откажеш от всичко и да приключите в рамките на първото заседание? И да се наслаждаваш на бременността ти.

# 23
  • София
  • Мнения: 35 229
Детето без значение чие е, ще е на съпругът. Честото.

# 24
  • Мнения: 738
Не е толкова просто. Ако единият се заинати, става страшно- истинска война. Не е за електроуреди, един иска децата и доказва, че другият няма родителски капацитет, друг наказва изневерилия, има и случаи когато адвокатът нахъсва  клиента с цел хонорари.
Само за една експертиза е нужно и много време.
При нас децата искаха да останат с бащата, а майката не искаше и да чуе.

А делба отделно нямаше, защото претенциите на майката бяха- всичко за нея и бащата нямаше претенции, остави й всичко от изброеното от авторката.

Последна редакция: нд, 28 мар 2021, 14:07 от darsia

# 25
  • София
  • Мнения: 13 894
В техния случай деца няма, имоти няма има само покъщнина. Само парите за адвокат и такси ще са колкото да се купят нови, а нервите са безценни.

# 26
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 035
Ако няма деца, честно не разбирам какво толкова делят 2 години... Освен, че съпругът си слага таралеж в гащите така, след като се разбира, че авторката чака дете от друг мъж. И после следват дела за оспорване на бащинство....

# 27
  • София
  • Мнения: 13 894
Аида, поправи ме ако греша, но дори и без съгласие по-бързо стават нещата. Има нещо неказано ми се струва.
Ако той държи да е по вина, аз на нейно място бих се съгласила. Няма да загуби дворец.

# 28
  • Мнения: 738
От миналата година съдът в София работи много бавно. От подаване на иска до първо дело 8 месеца!
Дори да беше със споразумение- пак толкова. Това заради Ковид.

# 29
  • София
  • Мнения: 13 894
Да, това го пропуснах. Абе ужас е това разтакаване. Едни познати така се съдиха 4 години, но в чужбина, а и имаше много пари замесени.

Общи условия

Активация на акаунт