Отдаване и наемане на имоти - какво се случва реално? - Тема 23

  • 35 384
  • 727
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 28 850
Подобна таванска стая е подходяща за стая на тийнейджър или пък ателие, работилничка, когато семейството живее в апартамент.

Въпросното стайче-кухня-спалня, доколкото разбирам си има тоалетна и баня, пък може да се отдаде като боксониерка на студент например.

Поне аз така виждам нещата....

# 496
  • Варна
  • Мнения: 5 065
Аз разбрах така: банята е на етажа, на който е помещението с фототапета, апък по стълбата се стига до таванското помещение, където е леглото, бюрото и гардеробчетата. Там баня няма, а и достъп не виждам самостоятелен, освен този през малката стълба. Та не знам как биха се отдали отделно двете стаички и защо са написали такава опция в обявата.

# 497
  • Мнения: 9 683
"Диванът е разтегателен и удобен за сън. Има и легло, разположено в коридора, до което се достига по стълба. " Вижте сн. 9 и 10, над гардеробчето в антрето има плоскост, върху която вероятно е леглото (не е снимано). Това е на ет. 2/5.
Таванската стая си е с нормална височина (поне на пръв поглед) и нормална врата, няма баня/тоалетна, но има прозорец.

# 498
  • Варна
  • Мнения: 5 065
Вярно е така. Не бях разпознала дъното на леглото. Значи таванът си е отделно, но все пак кой и за какво би го наел без баня? За склад не става, тъй като е на високо.
А иначе сега си представих как наемателят редовно слиза по пижама или хавлия от таванския етаж до втория с чифт чисти гащи  под мишница на слизане, и с мръсни - навръщане. Grinning Grinning

# 499
  • София
  • Мнения: 575
На цитираната обява от предната страница на "артистичното ателие" не разбрах къде е снимана терасата с масичката и двата стола или това е написано само с цел тапетът да си го представиш като тераса. За мен, това е просто фототапен пред маса с 2 стола. Определено изглежда интересно, но, както другите писаха можеше да освежат мебелировката за 500 лева наем месечно.

Относно разговорът със съпоставяне на големи с малки градове, аз смятам, че е много относително и няма как всички да постигнем съгласие, но е интересно какво е мисленето на различните потребители и всеки може да си извлече полза за себе си от коментарите.

 Родена съм в голям град и съм живяла много години в него в жилището на родителите ми.Работя в малък град близо до голям такъв, но този малък град е добре уреден с транспорт, болница, заведения и работни места. Предимствата на малък град са: късите разстояния, няма задръствания, спокоен живот, по-малко загуба на време в пътуване до/ от работа, по-ниски цени за наем и покупка на жилище, наличие на достатъчно места в училища и детски градини. Недостатъци за мен: клюки, нуждата от ходене до голям град, за да имаш достъп до по-разнообразни магазини, по-малки културни мероприятия в сравнение с голям град.

Харесвам и големия и малкия град, разбирам и отчитам предимствата и да двата варианта. Считам, че според профила на човека, той може да бъде щастлив и в голям и в малък град, стига да прецени правилно какво го устройва.

# 500
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 220
В България ли е този малък град с уредените болници?

# 501
  • гр. София
  • Мнения: 443
Панагюрище?

# 502
  • София
  • Мнения: 575
Mimi Rose, да градът е в БГ.

 Lina_n_n, не е Панагюрище. Градът е на по-малко от час от София с кола.

# 503
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 220
Да не ги се налага да изпитваш уредеността на болниците тогава. Положението в големите областни градове с университетски болници не е добре, в малките градове е мъка.

# 504
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 790
Почти два месеца съм обявила под наем апартамента, няма много интерес. Наистина дадох го на максималната цена за район Лозенец, защото е след боядисване, с висок клас уреди, има изглед към Витоша, мебели по поръчка, изобщо всичко е перфектно. От една страна сезона е такъв, че няма много търсене, от друга страна, търсят предимно българи, а те ако имат по-висок доход, гледат да спестят, за да си купят жилище, а не ги дават за наем. Така си и предполагах, че ще стане, и бях решила да изчакам есента, когато има раздвижване на пазара. Това е моя апартамент, аз се премести в другия вход, където беше апартамента на родителите ми, ако си спомняте историята, там живееше моя наемателка рускиня, която изгониха съседите, които купиха апартамента под мен със скандалите си и обидите към нея. Та апартамента е наистина хубав, скъп, правен като за себе си.
Обадиха ми се от две агенции вече за двойка чужденци, с едро куче и две котки, първоначално отказах, после се съгласих на среща с тях другата седмица. Предлагат два-три депозита, застраховка за тяхна сметка, а също казаха, че може да се коментира наема нагоре. Явно имат проблем да намерят апартамент под наем.
Та се чудя, най-вече се опасявам за подовите настилки, в хола имам бял ламинат, в спалните екзотичен паркет. На мебелите ще сложа калъфи, вече поръчах ушиването, защото намирам че е хигиенично, и предпазва мебелите, това евентуално ще предпази от котките, а ще искам и да имат специалните котешки дървета за точене на нокти.
Та какво мислите по въпроса, дали да се съглася. Аз лично имам две котки, общо взето успявам да опазя мебелите от тях, но куче не съм имала, а и не съм наясно какви поразии може да направи голямо куче в апартамент.

# 505
  • Мнения: 28 850
Много зависи.....

Ако си оправят щетите, няма и да разбереш за тях. Обаче не се знае....

Доколкото помня, ти търсеше висок наем, така че изборът ти не е голям. Виж ги хората, пък ще решиш.

# 506
  • Мнения: 3 001
Аз лично не бих се съгласила, никой не знае по принцип нрава на животинките, както и отношението на собствениците към тях, както и дали непрекъснато ще има човек в жилището, за да може да "спре" някои постъпки. Самата аз съм имала куче преди много години, изгриза краката на масата за хранене и на столовете, както и почти кабела на фризера /добре че не беше успяла, че можеше и да умре/. Тъй като ни предстоеше ремонт и подмяна на тези неща, не се вживяхме много, но все пак нощно време не я оставяхме свободно да се разхожда, а я връзвахме с тънка каишка в антрето, където и спеше.  След ремонта и подмяна на кухненските мебели, както и на шкафове във въпросното антре, една вечер аз отидох на събиране на класа по повод на.... и тъй като знаех, че ще се прибера много късно, предупредих мъжа ми да върже кучето. Е, когато се прибрах в по-ранните часове на деня заварих кучето свободно, ъглите на 2 чисто нови шкафа и 2 стола нагризани. Не много, но все пак достатъчно. Е, един майстор горе-долу балансира нещата, но все пак си личеше. А кучето беше далматинка - хем не малка порода, хем не чак толкова голяма.

От 10 г. сега сме с малко куче - Кавалерче, и един чорап не е изяло, но се качва по мебелите, с по-дълга козина е, и колкото да го мием /коремчето/, дамаската на мебелите ни бързо се измърсява, което е нормално - при 2 разходки на ден в дъжд, кал....

За котки нямам представа, имах наемателка, младо момиче, чужденка, беше намерила едно бебе котенце, уж щеше да го маха, след това купи катерачка или както се нарича това за точене на ноктите, но все пак по дивана имаше макар и малки следи.

Разбира се, може да има и отговорни стопани, може кучето да е възпитано - има си учители за това, ама за котки не съм чула.

От друга страна наемът е доста добър за вас и доста висок за пазара,  и няма никаква гаранция, че ще успеете да намерите бързо наематели, но пък кой знае. Може би трябва да си направите добър договор с доста клаузи и неустойки за повредено имущество и да пробвате. Не знам каква националност са чужденците, но дано не са руснаци /нямам нищо против тях като националност/, но са толкова мърляви и с толкова претенции.... Е, може би аз попаднах на такива, но тъй като през годините ми се е налагало да контактувам с рускини, "домохозяйството" не им е силната страна, нито любима.

# 507
  • Мнения: 18 313
Големите кучета по принцип са по-спокойни от средните породи, да не говорим от малките... Ако не е съвсем младо, т.е. е минало възрастта на чесане на зъби, едва ли ще гризе и ще нервничи. Въпреки, че не се знае.
Искам да кажа да не ги отписваш предварително - виж ги хората, помисли, прецени.
Но имай предвид, че онези отдолу пак ще се опитат да ги изгонят.

# 508
  • Мнения: 3 001
Да, аз забравих за "долните" съседи и случая с рускинята. Ако кучето е лаещо, сигурно ще се появят проблеми. Нашето малкото, лае по няколко пъти на ден - как разбира, че ние излизаме и очаква разходка сигурно, или по някоя муха, или по люлеещото се перде, ама така пронизително, че го усещам като свредел в мозъка си. На 1-вия етаж имаме двойка с Акита - ако е на балкона пролайва, по-скоро буботи само понякога. Във входа имаме и друго - египетско ли беше, не лае, но издава много странни звуци понякога, когато е само, не мога да ги оприлича на нещо познато, но ние сме 2 етажа над тях и го чувам. Но, ние сме малко блокче/входче с толерантни съседи.

# 509
  • София
  • Мнения: 2 340
Не бих правила изводи на база националност. Моят опит с руснаците (един на дългосрочен наем и множество краткосрочни) е 100% позитивен. Изключително чисти и подредени. Този с дългосрочния наем ми е съсед (врата до врата). Не го чувам изобщо, кога влиза, излиза, работи предимно хоум офис. Най-шумното нещо е прахосмукачката, която се чува само от стълбищната площадка. Всеки път, когато отивам за нещо, той е бос на идеално чистия под, а вътре мирише на почистващи и перилни препарати. Пу, да не са му уроки, дет се вика, наемател-мечта. Simple Smile

Това с домашните любимци е 50:50. На късмет. Важно е какви хора са наемателите. Ако са читави, дори и да има щети, ще оправят всичко.

Аз разбрах, че тя ще си живее при лудите съседи.

Общи условия

Активация на акаунт