Имате въпроси, свързани с грижата за кожата на децата? Попитайте дерматолог тук!

  • 5 627
  • 154
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 541
Здравейте, от година насам на сина ми ръцете се белят и са много сухи, зачервяват се и стават груби,ходили сме и на лекар казват ни след пубертета ще отмине, това не ме успокоява, от само себе си минава и се появява, разни кремове успокояват само, но не помагат, какъв може да е проблема?

# 106
  • Мнения: 2 670
Как да предпазим кожата на децата от слънцето?

# 107
  • Мнения: 39
Има ли специфика в захранването на бебе с  АД?

# 108
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
Дъщеря ми е на почти 6 години, но през зимата, когато влагата е малка, все още /от бебе/ кожата и става много суха, особено на ръцете. Мажем с Топикрем, но временно се овлажнява. Особено на едната ръчичка кожата става много груба. Как да я поддържаме мека и овлажнена?

# 109
  • Мнения: 4
Здравейте моето момиченце което е на  4 години  е с така наречената гъши кожа по ръцете(кератозис пиларис) изпробвали сме почти всякаква козметика за много суха кожа но и така и няма подобрение .Възможно ли е някой храни да оказват влияние за увеличаване на  сърбежа и възпалението което се получава понякога ?

# 110
  • Варна
  • Мнения: 747
Препоръчвате ли слънцезащитни кремове при новородено?
Има ли определена, предполагаема възраст,когато децата израстват атопичният дерматит?
Как е най-удачно да продължим лечение при дерматит, който се влияе предимно от кортикостероиди?

# 111
  • Мнения: 429
Здравейте, синът ми е на 13г. и е с атопичен дерматит. Ползвали сме различни кремове през годините, но най-много ни е памагал La Roshe-Posay Baume AP. В момента кожата е доста добре, дори мисля, че израстнахме проблема. Искам да вземем коте вкъщи, та въпроса ми е - има ли някаква проблем за дете с атоп.дерматит да живее с котка?

# 112
  • Хасково
  • Мнения: 592
Здравейте,каква е разликата между сухата кожа и атопичният дерматит

# 113
  • омъжена
  • Мнения: 589
Как да предпазим детската кожа от силните слънчеви лъчи през лятото и дори През зимата? 🙂

# 114
  • Мнения: 24
Как да се грижим за кожата на децата при силен и студен вятър? Също колко пъти седмично е добре да се къпят децата с атопичен дерматит и с какви продукти?

# 115
  • Пловдив
  • Мнения: 372
Как да предпазим детската кожа от появата на пъпки? Проблема се появи на 4 години, ходили сме десетки пъти на дерматолог, като винаги се стига до лечение с лазер. Всички лекари твърдят, че причина няма. Почиствам лицето на детето по два пъти на ден с детски измивен продукт, кремове не ползва, единствено слънцезащита през цялото лято, защото е много, много бяла и кожата изгаря страшно бързо.

# 116
  • Мнения: 2
Здравейте,
Бебчо е на 4 месеца. Започна да ака след всяко хранене, като акото е по-рядко. Сега дупето му се зачерви и се появиха и пъпчици. С промяната в консистенцията на изхожданията ли да свързваме зачервяването и как да го повлияем?
Благодаря!

# 117
  • Мнения: 100
Здравейте, исках да попитам коя козметика е подходяща за ежедневно ползване за лице, на детенце на почти 2 годинки, понеже кожата и много лесно става на пъпчици по бузите, особено при по- студено време?

# 118
  • Мнения: 230
Малкото ми момче има вече акне на 14 години е! Кожата на лицето му  е суха. Какви продукти да ползвам за лицето му?

# 119
  • Мнения: 398
Имам.син на 1г и 2м и е с памперс дерматрит и искам.да попитам за мазило което е ефикасно?

Общи условия

Активация на акаунт