Имате въпроси, свързани с грижата за кожата на децата? Попитайте дерматолог тук!

  • 5 531
  • 154
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 1 938
Как следва да поддържаме кожата на лицето,  за да се справим със следите от времето?

# 121
  • Русе
  • Мнения: 633
Здравейте, по ръцете на синът ми се появиха тези ситни пъпчици. И се зачервява мястото около тях. По какъв начин да им повлияем, за да не се появяват?

# 122
  • София
  • Мнения: 2 934
Аз исках да попитам за същите пъпчици по ръцете (от лакътя до рамото), ситни, грапави. От какво биха се повлияли? Детето е на 11години.

# 123
  • Мнения: 17
Здравейте,  
Имам бебе на почти 2м сега е с обрив по крачетата и вратлето  беше по зле но с правен мехлем в аптека но рецепта на дерматолога с едната съставка е вазелен взе да минаха но дерматолога в който ходим в моя град забрани олио  като цяло. Въпросът ми е как да омазмявам кожата понеже е със суха кожа. Лл на детето предложи преварен зехтин но дерматолога не препоръчва както и не препоръчва каквото и да е било олио , била се обривала от олиото  ? Моля ви помогнете ми не искам да и изсушавам кожата искам да я омазнявам с някой продукт

# 124
  • Мнения: 240
Какви грижи трябва да полагаме при суха кожа и каква козметика е подходяща? Можем ли да я третираме с изтривалка, за да премахнем сухите люспи?

# 125
  • Мнения: 102
Здравейте, аз имам малко странен може би въпрос.
Та, когато кърмя бебка на 2 месеца и гърдата ми се опира в личицето и се появяват червени пъпчици по двете бузки, и брадичката. На какво се дължи?! И как да третирам кожата и, за да няма този червен обрив. Благодаря ви

# 126
  • Мнения: 353
Здравейте,

Бебето ми е с АБКМ и суха кожа. Сега е на 6 месеца и започваме захранване, кога най-скоро могат да се направят кожни тестове за алергени към различните храни.

И друг въпрос - кой е подходящ слънцезащитен продукт за такова бебе?

Благодаря!

# 127
  • Мнения: 17
Здравейте, д-р Петров!
Имам син на 1г. и 10 м. Непосредствено след раждането видях, че синът ми има суха кожа, като това състояние с времето не се промени, а се задълбочава и до днес. От време на време се появяват пъпки по гърба, вратът, глезените и гънките по тялото, приличащи на екземи, които предизвикват сърбеж и дискомфорт за него.
Пробвахме различни козметики и кремове-от някои има резултат, но временен и изведнъж тези пъпки пак се появяват. Синът ми отказва да яде месо и основната му храна е кисело мляко. Възможно ли е проблемът да е в храната, а не само в козметиката? Бихте ли казали какви храни е добре да консумират и какви не при такива състояния?
Предварително благодаря за отговора!
Поздрави! 🍀

# 128
  • Мнения: 2 668
Как да предпазим кожата на децата от слънцето?

# 129
  • Мнения: 149
Малкият ми племенник е с АД, основната козметика, която използваме е La Roche-Posay. Как да го предпазим от слънчевите лъчи и морската вода, тъй като живеем до морето и лятото редовно сме на плаж.

# 130
  • Мнения: 595
Как най-добре да предпазим нежната кожата на децата от слънцето през лятото?

# 131
  • София
  • Мнения: 2 132
Здравейте,
Искам да попитам, какво мога да направя, за да предотвратя появяване на стрии на дете на 12г.  Детето не е пълно, (155см/42кг)но вече с цикъл от половин година, развива се физически и пр. неща дължащи се на пубертета. В момента мажа с бебешки хидратиращ крем(мустела стелатопия) и мас с невен. Трябва ли да посети някакъв специалист или е нормално за възрастта? Има ли как да заличим съвсем пресни стрии?
Благодаря!

# 132
  • Мнения: 2
Каква е правилната грижа за кожата на бебчетата за хидратация, почистване и подхранване и защита на кожата? Какво препоръчвате Вие? Кои съставки в козметичните продукти да се избвягват?

# 133
  • Мнения: 2
Синът ми е на два месеца и девет дни и му излизат по някоя пъпчица около устата и брадичката някои приличат като с гнойно връхче,на какво се дължи и как да ги третирам?

# 134
  • Мнения: 14
Здравейте, нашето бебе е с атопичен дерматит. От както го захранвам от месец е с постоянни червени лезеи. Два пъти ползвахме елоком по препоръка на педиатъра и на едната буза забелязвам леко изтъняване на кожата дали ще остане така или ще изчезне с времето? И как да подходя със захранвянето?

Общи условия

Активация на акаунт