Имате въпроси, свързани с грижата за кожата на децата? Попитайте дерматолог тук!

  • 6 023
  • 154
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 862
Кои храни спомагат за подобряване на състоянието на кожата? Нужно ли е да използваме слънцезащитни продкти за кожата на лицето  през зимния период и с какъв фактор трябва да бъдат?

# 76
  • Мнения: 671
В зимата около устата на детето става червено и напукано.
Кое е подходящо за дете на 6 години балсам или крем.

# 77
  • Мнения: 964
Здравейте.

До каква възраст е препоръчително детето да се мие при всяка смяна на памперса?

Благодаря предварително за отговора.

Хубав ден.

# 78
  • Мнения: 140
Израства ли се атопичния дерматит при деца и до каква възраст е добре да се ползва специализирана козметика за атопична кожа?

# 79
  • Мнения: 844
Момченцето ми е на почти 2 годинки и е с АД. Мога ли да включа хранителна добавка или нещо друго освен козметика в борбата ни (избягваме често къпане, цялата козметика е съобразена, дрешките са само памук, при всяко мокрене слагам крем)
Благодаря!

# 80
  • София
  • Мнения: 491
Бих искала да попитам как да предотвратя подсичане при вече порастнало дете (почти на 6 години). Благодаря

# 81
  • Мнения: 683
Дъщеричката (на 1 г и 5 месеца) ми както и аз сме с много суха кожа. Каква козметика препоръчвате Вие и по колко пъти на ден, мога да я мажа с хидратиращи кремове? От студа кожата и изпръхва и се получават като грапавини, тях с какво мога да третирам (става въпрос за кожата по лицето, основно бузките)

# 82
  • Мнения: 4 859
Каката ми имаше столичен дерматит .Израстна го уж ,но кожата и е много светла ,прозрачна и склонна към зачервявания.В същото време обожава да е на плаж .Какво е здравословното време на слънце за дете на 6 години и с чувствителна кожа ?Освен слънцезащитен крем ,има ли какво друго да се използва ?

# 83
  • Мнения: 148
До каква възраст е необходимо използването на козметика след всяко къпане (визирам олио/лосион/мляко)?

# 84
  • Мнения: 2 701
Как да се справя със сухата кожа на ръцете?

# 85
  • Мнения: 2 771
Как чрез храненето можем да повлияем на атопичния дерматит ?

# 86
  • Мнения: 1 489
Имам следния въпрос - синът ми (на почти 4г) охлузи бузата си преди около месец. Мястото е на скулата, близо до носа. Беше леко одрано, но всеки път като хване коричка, той я чоплеше. Ставаше все по-голямо, по-червено. Лепенка не търпи, а и в началото беше толкова дребно, че не ми и мина през ума да сложа. Вече почи не образува корички, тъй като зарастна най-накрая. Но кожата е много червена, изгледа съвсем тънка, с големина като на монета от 10ст. Мажа с крем здраве и един крем за белези, но сякаш няма ефект. Някакви допълнителни препоръки има ли за такъв тип белези, или ще избледнее с времето.

# 87
  • Мнения: 617
Кои храни спомагат за подобряване на състоянието на кожата при АД?

# 88
  • София
  • Мнения: 1 311
Първия ми въпрос е свързан с шарката. Детето ми изкара шарка, но му остана маааалкооо дупчица на едната буза, ще се възстанови ли изцяло и какъв продукт бихте ми препоръчал за белези?
Преди 2 години детето се ободе с адски, много остър моливи му остана подкожно, все едно татуировка. Сега има точка, все едно бемка. Как бихма могла да го премахна?

# 89
  • Мнения: 206
Можем ли и как да повлияем на атопичния дерматит с режим на хранене?

Общи условия

Активация на акаунт