Имате въпроси, свързани с грижата за кожата на децата? Попитайте дерматолог тук!

  • 5 648
  • 154
  •   1
Отговори
# 60
  • Г. О.
  • Мнения: 1 731
Кожата на ръцете на детето ми (2г.) е зачервена и грапава, особено около китките. Изглежда суха. Иначе е с нормална и безпроблемна кожа по тялото. Мисля си, че се е получило от водата. Започнах да го мия със специален детски сапун за ежедневна употреба, но си стоят все така. С какво мога да го мажа?

# 61
  • Мнения: 1 202
До каква годинки трябва да се маже кожата на детето с лосион или олио след баня ако детето е с нормална кожа.

# 62
  • Мнения: 2 672
Как да предпазим кожата на децата от слънцето?

# 63
  • Мнения: 1 973
Въпросът ми е може ли да се предотврати повторната поява на атопичната кожа? Бебето ми имаше такъв участък в зоната на памперса, където минава ластика. Педиатърът изписа Адвантан крем и Тридерм. Изчезна и спряхме лечението, но само седмица по-късно виждам че отново започва да се появява на същото място.

# 64
  • Мнения: 1 090
Как да се справя със сухата кожа на ръцете?

# 65
  • Мнения: 472
Здравейте,
Дъщеря ми е на 7 години и има сухи и зачервени ръце, най-вече в областта около палците. Главно се проявява, когато е студено времето. С какво може да ги предпазим и дали става въпрос за студова алергия?

# 66
  • София/Търново
  • Мнения: 818
С алергично дете съм. Какво да попитам... Вече е на близо 13. Как да го убедя, че почистването на кожата е нужно? Инак е огромен нервак, бавен ленивец и като се подстригва е кръвопролитие.

# 67
  • Мнения: 2 495
Как да се справим със сухата кожа на лицето? Как да предотвратим редовното подсичане на бебешкото дупе? 🍀

# 68
  • Мнения: 5 254
Синът ми е на почти 17 г., има себореен дерматит, който често се обостря и основно е в основата на косата/челото. Въпроса ми е с какво може да се маже, мие, трябва ли да спазва някакви диета и изобщо това чудо има ли лечение?

# 69
  • Мнения: 3 592
Препоръчайте неагресивни продукти за кожа с начално акне на 11 годишно момиче.

# 70
  • Елхово
  • Мнения: 1 411
Детето  ми има много светла и чувствителна кожа. Моята също е такава.
Можем ли да повлияем по някакъв начин на чувствителната кожа?

# 71
  • Пловдив
  • Мнения: 1 031
Здравейте, дъщеря ми е със Светла и много суха кожа,има диагноза атопичен дерматит.Има и т.нар "пилешка кожа",как може да се облекчи?

# 72
  • Мнения: 1 014
От какво се активира атопичния дерматит . Възможно ли е от прием на антибиотици да се появи отново след отшумяване. Лечението с кортикостероиди ефективно ли е ?

# 73
  • На брега на морето
  • Мнения: 614
С какво можем да почистваме кожата на лицето на детето / 5 годишно / освен с вода? И втори въпрос за младеж почти на 13г, навлизащ сега в пубертета какви средства за почистване и подхранване на лицето препоръчвате? и двете деца са със чувствителна кожа, благодаря.

# 74
  • Мнения: 910
Детето е със суха кожа. Зимата ръцете му стават груби и се появява червен обрив. Как да го предотвратя?

Общи условия

Активация на акаунт