Флиртува ли с мен или съм яко във филма ?

  • 11 611
  • 182
  •   1
Отговори
# 150
  • София
  • Мнения: 12 698
Като начало, тормоз е като е насочено към теб. Това дали пощипват друга колежка не е твоя работа. Ако пощипват теб и не ти харесва, казваш. Ако не се спре, това вече е тормоз.

Нецензурните вицове не знам как могат да се квалифицират като тормоз, може би досаждане. Но пак, стига някой да не настоява да ги разказва конкретно на теб въпреки заявеното ти нежелание, не е твоя работа какво си говорят колегите.

# 151
  • Мнения: 17 407
А похотливите погледи попадат ли в класификатора?

# 152
  • София
  • Мнения: 12 698
В моя не, струва ми се прекалено отвсякъде. Те някои и за помисли са готови да обвиняват. Абсурдно е.

# 153
  • Мнения: 3 014
Дори много, ама много да харесвам някой на работа, прегръщането и пипането по краката ще си ги оставя за извън офиса.

# 154
  • По света и у нас
  • Мнения: 1 302
Тук при нас вякакъв виц се счита за неуместен, ако кажеш дебел (fat), остави по нецензурни думи, ще се изтълкува като тормоз. Да кажеш "секс", това е просто нечувано. Казват му "throwing the S-Bomb". Един мениджът от по старите беше казал "негър" по време на среща и изхвърча моментално.
Погледите също се считат за неуместни и ако чуеш нещо с което не си съгласен, можеш да се обадиш на human resources  и да се оплачеш, дори и да не си пряко засегнат. Един колега казал на една колежка да не си завира носа в неговите бази данни, и директора го привика на разговор.
Един колега беше се пошегувал, че ако се позабавим с изпълнението на проекта ни още малко, ще забременея и родя трето дете, след което моментално дойде да ми се извини, преди да го изклюкарят доброжелателите. Толкова за свободата на словото Simple Smile

# 155
# 156
  • София
  • Мнения: 12 698
Тук при нас вякакъв виц се счита за неуместен, ако кажеш дебел (fat), остави по нецензурни думи, ще се изтълкува като тормоз. Да кажеш "секс", това е просто нечувано. Казват му "throwing the S-Bomb". Един мениджът от по старите беше казал "негър" по време на среща и изхвърча моментално.
Погледите също се считат за неуместни и ако чуеш нещо с което не си съгласен, можеш да се обадиш на human resources  и да се оплачеш, дори и да не си пряко засегнат. Един колега казал на една колежка да не си завира носа в неговите бази данни, и директора го привика на разговор.
Един колега беше се пошегувал, че ако се позабавим с изпълнението на проекта ни още малко, ще забременея и родя трето дете, след което моментално дойде да ми се извини, преди да го изклюкарят доброжелателите. Толкова за свободата на словото Simple Smile

Явно се намираш в някое от западните неофашистки общества.

# 157
  • Мнения: 3 014
И за секс говорим, и за кила, и за това кой е некадърен и се скатава и т.н. Просто с близките колеги, не с всеки произволен в офиса. Когато сте събрани стотици хора от различен произход, религия, разбирания за живота и т.н., винаги има шанс да настъпиш някого по кокалчето. Затова по чувствителни теми - бременност, раса, секс, човек е най-добре да си спестява шегите. Освен ако не познаваш човека добре и знаеш, че няма да се обиди. На някои може да им се струва стерилно, на мен ми е ОК за работна среда.

# 158
  • Мнения: 776
Ох айде стига с този фригиден феминистически, ми ту мувментски, старо момински манталитет. То не случайно Мад Мен имаше 7 сезона, и защото е готин сериала, напомняше на хората точно на български офис (американски от 60те) и пълен със свалки на работното място. Като отидеш в офиса си е готино, а не някаква сива депресия, кастрирана. В едно кътче от света все още соковете текат и такива като тебе парти пупъри искат да завият крана.

Фригиден, феминистически Simple Smile  По-леко с патоса. Чак пък "сива депресия, кастрирана" не е ако "шефът", човек по дефиниция притежаващ власт, не си притиска колената на работно събрание с новата му подчинена. И, да, големите фирми си имат правила за това в много държави. Не е етично човекът, който има власт, дали бил мъж или жена, да използва служебно положение и чрез позицията си да изисква секс на работното място. Точно си е сексуален тормоз. Ако откаже "колежката", може и да не получи повишение.

Не е добре да се изпада и в крайност, в която хората ги е страх да направят комплимент заради нова прическа, но това е друга тема и не ми се обсъжда тук.

Ами точно за 60те си мислех докато четях за емоционалните вълнения на авторката. Представих си задимен от цигари офис, един мустакат шеф притискащ коляно към поруменялата от свян, но и плаха надежда, колежка.

Ако жените не почнат да се уважават сами, няма кой друг.

# 159
  • София
  • Мнения: 6 301
Ми не! Когато двамата се харесват взаимно не е тормоз. Авторката на темата си каза, че го харесва. Най- вероятно му е дала и индикации за това. Хайде зорлем да не търсим жертви навсякъде.

# 160
  • София
  • Мнения: 3 076
PrimaDonna, в коя държава е тази стерилност? Залагам на САЩ аз.

# 161
  • Мнения: 3 014
Ми не! Когато двамата се харесват взаимно не е тормоз. Авторката на темата си каза, че го харесва. Най- вероятно му е дала и индикации за това. Хайде зорлем да не търсим жертви навсякъде.

Като се харесват, да излязат на вечеря, на питиета. Потъркване и прегръщане по офиси между шеф и подчинена първо е селско, второ е непрофесионално.

# 162
  • София
  • Мнения: 6 301
Че аз къде написах, че е професионално и градско?

# 163
  • Мнения: 3 014
Да, тормоз не е, щом и мадамата го харесва. Което не значи, че няма да отнесе тя повечето негативни последици, ако свалката се закучи.
Все пак: дори да го харесвам много, би ми светила огромна червена лампа доколко е етичен човекът с подобно поведение.

# 164
  • По света и у нас
  • Мнения: 1 302
Да в Америка съм. И аз останах с впечатлението че момичето го харесва, затова смятам че няма проблеми. И 3то, ти ако не пускаш фандъци на този който е тръгнал да те “тормози” той никога няма и да се пробва. Поне това е моята представа за нещата, ако шефа ти е психар и ти се натяга без да си му дала сигнали, а ти му даваш ясно да разбере, че не си свободна - това е гаден проблем и истински тормоз. Но в повечето случаи, когато някой те харесва и иска да ти се хареса, ще се пробва, но и ще уважи факта че ти не искаш вниманието им и ще си тръгне. Имаше една случка с колега - той явно имаше нещо психопатско и се въртеше около всички мацки в офиса (и той и мацките женени), накрая започнал да се натяга на една от тях, тя също омъжена, но са имали време да се сгъстят до там че тя да му каже ме има татуировка на скрито място по тялото.... Еми ето ти го фандъка. Защо му го пуска? За да си четка самочувствието че някой и обръща внимание....И после той клъвва и тя търси помощ при HR, и той май изхвърча.

Общи условия

Активация на акаунт