ОСМИ клас 2020/2021 - Дистанционно в осми клас - байгън! Идва пролетен живот навън!

  • 27 802
  • 724
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 464
На мен пък хич не ми е до учене.То  пък едно учене.... Пародия, въпреки напъните.Докато чакам да се наумуват с поредните предпоследни решения, аз взех еднолично.Ваканцията за нас започва след утрешния ден.Квото искат да пускат като заповед.Ще освободя щерката ако трябва по семейни причини.В това разкошно време е грехота да  имитираме смислена дейност между четири стени.Имаме нужда от разсейване и презареждане.

# 16
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 447
Благодаря за новата тема! Както казах точно описва ситуацията вкъщи, а тя е просто доизтикване на дните до 30.06...Отдавна няма мотивация и съм убедена, че и трайни знания няма да има. Ден да дойде, друг да мине...Сам е по цял ден, към 15.30 - 16 ч обикновено излиза да кара, прибира се от 2 вечери в 20.30, със смяната на времето. Радвам му се, направи много добро тяло с карането и мъкненето на ръце на колелото до тавана. Източи се, много здрав физически стана в ръцете (не "напомпан"), краката само мускул, няма корем, дори има зачатъци на плочки, въпреки, че не прави никакви специални упражнения, тънка талия, широк гръб, много тясно изхвръкнало дупе, дълго бедро....Чувам, че освен да карат, намирали и лостове да висят и се набират на тях...С две думи - училището е на заден план...
Не ми е казал още как ще са на 1 и 2, но нашия кмет е послушко и не вярвам да извърши революция...

# 17
  • София
  • Мнения: 7 202
Относно съвместното писмо с другите организации - там си стана направо развален телефон, нищо, че групата е само от 5-6 души.
С две думи писмо има от два дни, от БАНО (не знам защо го писаха повече от седмица), ние сме упоменати като подкрепили го, обаче те така и не махнаха два пасажа, които извеждат на преден план частните школи.
"Отворено писмо за Отваряне на Образователните Структури в Страната – БАНО" https://bano.bg/2021/03/29/letter-open-educational-structures/
Не знам как точно да коментирам.

# 18
  • София
  • Мнения: 3 464
Аз няма да коментирам.Каквото има да става ще става.За жалост всичко е опорочено, изопачено...Жалко за децата.Спасението на давещите се е дело на самите давещи се.Това е тъжната истина.Няма смислени  действия от страна на държава и инстиуции.Спасяваме се поединично.ПОне да не ни пречат...
Излизаме на разходка .Дано слънцето разведри

# 19
  • Мнения: 6 615
Sssani, то не знам и колко сили ни останаха, че борбата с подводните течения  и водовъртежите продължи много дълго...

# 20
  • София
  • Мнения: 6 365
благодаря за новата тема!

според вас - кое най-много демотивира децата ви да учат по време на дистанционно обучение?

# 21
  • София
  • Мнения: 3 569
Нашата родителска среща беше една от най-големите пародии, на които съм ставала свидетел.
Всичко е цветя и рози. Класът е много силен и мотивиран, тук-таме има някое зрънце, което разваля идилията...

# 22
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
За Пловдив излезна официално - 1 и 2 април - неучебни дни. Кметът рече.

/да четем и по-надолу .... ох/

Последна редакция: вт, 30 мар 2021, 16:24 от `ТуиГ

# 23
  • София
  • Мнения: 195
благодаря за новата тема!

според вас - кое най-много демотивира децата ви да учат по време на дистанционно обучение?

Няма разлика при моето, независимо дали е ДО или ПО. Учи еднакво. Единственият плюс е, че спи един час повече и не губи време в път. Иначе всекидневно е с огромни количества домашни. Тази година е кошмарна с разширеното изучаване на чужд език и всички предмети. Ученето по език отнема адски много време, тъй като трябвало да проявяват самоинициатива. За съжаление време за интереси не остава - ето това е демотивиращото при нас. Направо не ми се коментира. По цял ден не става от бюрото. Чакаме с огромно нетърпение да решат дали ще се почива в четвъртък и петък. Аз също не мисля, че сега е моментът да ги връщат. Имам много познати, които са болни. Някои повтарят.

# 24
  • София
  • Мнения: 3 464
според вас - кое най-много демотивира децата ви да учат по време на дистанционно обучение?
Цял ферман мога да напиша.Без да включвам частта за самоотивацията .Щото тя е до време.И колкото и да има учители, които се стараят, които искат да ги научат, които се отнасят към тях с истинска грижа и желание да им влязат в положението и въпреки нестандартната ситуация да им дадат лъч надежда, повечето за жалост  просто зареждат файла, изчуруликват апатично, с раздразнение, което провокира очакваната, макар и несподелена пряко реакция на пуберите.Надъхват се един друг в страничния чат заради поведението на учителя и ...край с концентрацията.И когато  отбиват номер самите учители, няма как  да се навират в очите и да искат да ги отразят самите ученици.Когато едно домашно е дадено проформа като пожелателно, няма как да очакваш че ще се захвата да го изпълняват с устрем.Още повече когато няма да бъде проверено, коригирано и  съответно няма да има смисъл от целия труд.
Да подхвана и битовата част на нещата и как неволно  човек се отпуска когато не седи  адекватно разсънен и седнал на стол, готов за учебни дейности", а е комфортно разположен  по пижама.В междучасието отива да си измие зъбките в другото закусва.....Хайде да не се правим на светци- всеки на тяхно място го прави  в голяма част от случаите.И аз искам да надъхвам и мотивирам, но  голата теория след толкова месеци вкъщи  вече не върши особена работа.Хем съм си вкъщи доста време и бих огла да упражнявам контол, а и няма мпроблем с налагането  на моето мнение спрямо наборката.Просто вече и аз не виждам смисъл.
 Толкова от мен по темата.
Човек се движи от мерак или зор.Мерак имат, зор вече няма.Смисълът също  се губи на моменти....

# 25
  • София
  • Мнения: 2 438

според вас - кое най-много демотивира децата ви да учат по време на дистанционно обучение?

Веднага отговарям за моето - липсата на живия контакт със съучениците и учителите.

# 26
  • софия
  • Мнения: 25 566
При мрън основен проблем е липсата на нормален, жив контакт с учители и съученици, естествена среда на общуване.
Колкото и добре да е организиран учебният процес, а при нас не мога да се оплача, че не е така, липсата на човешки контакт няма как да бъде компенсирана и заместена.

# 27
  • София
  • Мнения: 3 569
Вече е официално - 1ви и 2ри са учебни online. Май само в Пловдив ще е различно.

# 28
  • Мнения: 48 009
Така е, липсата на контакт тежи. Опитваме, но не познава деца в квартала, доколкото можем организираме движение и контакт, но и много родители не желаят контакт поради страх от вируса. А и често просто няма време или са далече.

# 29
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537

... Което не изключва наш Зико да се завърти на петичка и в сряда вечерта да напише поредния епохален труд, облечен в заповед. Със срам признавам, че по-безличен кмет Пловдив не помни.

Общи условия

Активация на акаунт