Материални или духовни сме?!

  • 1 774
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 623
Аз лично съм и от двете по малко. Когато ми е пълно джобчето и всички щения са задоволени мога да се отпусна и да мисля за духовното, но когато джобчето е празно и се чудя как да вържа месеца ме терзаят други неща и тогава духовното отива на заден план.

# 16
  • Мнения: 431
Аз съм изцяло материална. Ако не съм нахранена, обута и с покрив над главата нищо духовно не ме интересува.

# 17
  • Мнения: 4 473

Великият Алеко го е казал много преди нас "Разни хора - разни идеали"  Wink


Не мисля, че в човека, който проси на улицата можеш да откриеш много духовност......парите са символ на времето.........чрез тях ние си купуваме времето на сеяча, копача, берача и използваме това време за да четем, слушаме музика, гледаме звездите........ако ти се налагаше сама да си сееш житото за хляба или да ходиш на лов за вечеря, нямаше да имаш време да бъдеш духовен

Не отричам, права си. Но благодаря за тази материалност, ако душата ми е празна и не знам що е обич, любов, усмивка и докосване.
И между другото изказах мнение, в спорове не ми се влиза. Wink

# 18
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650

 Но благодаря за тази материалност, ако душата ми е празна и не знам що е обич, любов, усмивка и докосване.


Да...... Peace

# 19
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Аз съм за "златната среда"  Hug
И аз си мисля, че съм така, но като че ли на моменти съм повече материална....... А бе важно си е, мама му стара, човек да си мисли за матвриални неща, та нали така ставаме по-амбициозни, упорити....
Но без духовното......... плюя на добре уредения материален живот ако на душичката не ми е добре.........

# 20
  • Мнения: 6 167
духовността е лукс, който мога да си позволя.
духовна съм, но в същото време съм здраво стъпила на земята.
също, като момичетата преди - мисля, че имаме шанс, оптимистка съм. Peace

# 21
  • Мнения: 3 818
Понякога съм духовна, друг път съм и материална, не съм само едното или само другото със сигурност. Не мисля и че има нужда едно от двете да бъде елиминирано. Важно е материалното и духовното да са в хармония в нас, тогава всичко е наред.
Аз не бих могла да се отдам на духовност, ако материалното го няма, ако съм гладна и жадна, примерно. Но има хора, които го постигат това и без значение всичко материално, което им липсва, са духовни. Но те са малко...

# 22
  • Мнения: 4 473
духовността е лукс, който мога да си позволя.
духовна съм, но в същото време съм здраво стъпила на земята.

Важно е материалното и духовното да са в хармония в нас, тогава всичко е наред.

 Peace Peace Peace

# 23
  • Мнения: 1 517
Когато човек е задоволен материално, започва да мисли и за духовното. Гранизата на материалната задоволеност обаче, зависи от приоритетите.
Аз съм и материална и духовна...смятам, че двете неща трябва да балансират. За праведен живот и билет за Рая едното не би трябвало да изключва другото, а да се намери златната среда.  Peace

# 24
  • Мнения: 15 619
Аз имах предвид човечеството като цяло: че вървим в погрешна посока.

# 25
  • Мнения: 3 164
Аз имах предвид човечеството като цяло: че вървим в погрешна посока.

Съгласна.....но то нямаи как да е друго Winkотвсякъде те  "бомбардират" материалисти и въобще цялата пропаганда е  "за" материалното и "против" духовното Stop

# 26
  • Мнения: 27 524
Цивилизация и духовност са малко противоречиви

В смисъл - прави сте за духовното и задоволено-материалното, но то е понеже познаваме материалното. За мен най-спокойните и духовни хора са племената, които никога не са виждали улици, техника, тигани, телефони....и т.н. и т.н....
Те имат храна, за да живетя, лягат и стават със Слънцето, времето има друго измерение, първичното е нормално, инстинктите не са умрели. Звездите говорят, нощта е нощ... там е духовно, в града...трудно... само в мислите ни...

# 27
  • Мнения: 15 619
Като се замисля, изпитвам безсилие, защото света, който предлагам на детето си, не ми харесва., не виждам перспектива за духовно израстване на човечеството, даже признаците са за точно обратното.

# 28
# 29
  • Мнения: 27 524
Като се замисля, изпитвам безсилие, защото света, който предлагам на детето си, не ми харесва., не виждам перспектива за духовно израстване на човечеството, даже признаците са за точно обратното.

Така е. Заради това моя позната не иска деца...не знам дали е правилно  Confused

Отговарям ти на предния пост  Peace

Общи условия

Активация на акаунт