Материални или духовни сме?!

  • 1 790
  • 46
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 517
Аз имах предвид човечеството като цяло: че вървим в погрешна посока.
Като цяло ли...тръпки ме побиват  Sick  Sick  Sick

# 31
  • Мнения: 15 619
Аз имах предвид човечеството като цяло: че вървим в погрешна посока.
Като цяло ли...тръпки ме побиват  Sick  Sick  Sick
А не е ли така?! Само една вечер ако слушаш новини или пък ако прочетеш един вестник не те ли потриса от гнусотии, зверства, материализъм до спукване и оскотяване?!

# 32
  • Мнения: 27 524
Аз имах предвид човечеството като цяло: че вървим в погрешна посока.

Да, но това не е случайно - трябва да се доведем до самоунищожение  Peace
Иначе Планетата Земя не може да ни осигури достатъчно ресурси, а и климатът ще спомогне за унищожаването ни...предполагам...

# 33
  • Мнения: 15 619
Блонди, аз що си мисля, че това унищожение ние сами си го просим?!

# 34
  • Мнения: 27 524
Блонди, аз що си мисля, че това унищожение ние сами си го просим?!

Да, де, така сме програмирани  Simple Smile

# 35
  • Мнения: 15 619
Блонди, аз що си мисля, че това унищожение ние сами си го просим?!

Да, де, така сме програмирани  Simple Smile

То к`во му остава на бедния човечец тогава, газ до дупка, един път се живеЙ
Много черна ми стана темата, я някой да пръсне лъч светлинка! Praynig

# 36
  • Мнения: 27 524
Ти такава я пусна  Hug
Но си права, харесвам такива теми. Грешката ни е, че за малко неща си даваме сметка, а ако си я даваме, то е просто така, странично, по приницп, все едно не ни касае нас лично...

# 37
  • Мнения: 2 255
странно-на теория всички знаем как стоят нещата,осъзнаваме пагубните си действия,осъзнаваме грешките си,помагаме на ближните си,умерено материални сме,перфектни сме...
и при все това към самоунищожение вървим,казвате newsm78


# 38
  • Мнения: 3 491
За мене това разделение е изкуствено. Когато човек си върши работата (което му носи морално и духовно удоволствие) и е материално възнаграден (материалния тип удоволствие), конфликт няма.
Прекаленото придаване на тежест било на "материалното", било на "духовното", за мене е обикновено избиване на комплекси.

# 39
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Към самоунищожение сме вървяли до сега......дано се променят нещата.......

Едно допълнение към темата за отровите, които са в телата ни :


http://www3.nationalgeographic.com/ngm/0610/feature4/index.html



# 40
  • Мнения: 1 462
Недвижими имоти, мерцедеси, нокии, дрехи, пичета. Ако ги нямаше какво щеше да има според теб? Джанки и скара.
Когато един форум жени (~26698 потребители) започнат да ти отсвирват провокативните постовe, значи е време да смениш дилъра.



По темата:  Нали не ме карате да избирам между спокойния си сън и левия ми бъбрек например?  Здрав дух в здраво тяло.  Тва е добре.

# 41
  • Мнения: 412
Здрав дух в здраво тяло.  Тва е добре.
ASICS демек   Wink
Хей, в теб ми беше надеждата да се появи първият недоволен от кристалното ми кълбо, че да изляза в пенсия  Laughing Дай една жалба, моля  Sunglasses

# 42
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Каквито се направим, такива ще бъдем. Всеки народ заслужава господаря си.

# 43
  • Мнения: 779
Хубава тема за размисъл  Peace .
Не съм черногледа и мисля, че все повече хора "проглеждат" за духовното. Едни го намират в религията, други в книгите, дори в начина на хранене. Това неизменно води до пренасянето му и в реалния живот.
Не мисля, че за да си духовен, трябва да си добре материално. По - скоро за мен важи - не мога да оценя и да се зарадвам на материалното, ако не съм в хармония със себе си. Дори да съм сита и облечена, ако душата ми страда и аз страдам.
Така че , май по- скоро спадам към графата "летящи в облаците". И знаете ли какво - така ми е добре  Hug

# 44
  • Мнения: 779
Всеки народ заслужава господаря си.
Никой не може да е господар на душата ми  Naughty

Общи условия

Активация на акаунт