Какъв крем за лице използвате? – 20

  • 72 946
  • 736
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 775
I.R. , tuali, много ви благодаря ! Мисля, първата ми покупка, да е ревокс, че е по бюджетен. Видях, че имат и витамин С, подходящо ли е, да се смесват ? Сутрин - С, а вечер - ретинола ?

# 676
  • Мнения: 23 453
I.R. , tuali, много ви благодаря ! Мисля, първата ми покупка, да е ревокс, че е по бюджетен. Видях, че имат и витамин С, подходящо ли е, да се смесват ? Сутрин - С, а вечер - ретинола ?
Да, ок е така.

# 677
  • София
  • Мнения: 6 501
Аз харесвам този https://douglas.bg/the-ordinary-granactive-retinoid-2-emulsion-p … retinoid-2-050572, изхабила съм 3 опаковки ( третата доизкапчвам в момента). Харесва ми, не е силен и според мен е подходящ за начало. След него ще отварям на Ла Рош да го видим него.

# 678
  • София
  • Мнения: 1 380
Аз харесвам този https://douglas.bg/the-ordinary-granactive-retinoid-2-emulsion-p … retinoid-2-050572, изхабила съм 3 опаковки ( третата доизкапчвам в момента). Харесва ми, не е силен и според мен е подходящ за начало. След него ще отварям на Ла Рош да го видим него.
Този Ретинол само за първи признаци на стареене ли се ползва? Друго не открих в сайта на Дъглас за него.

# 679
  • София
  • Мнения: 6 501
Аз затова го ползвам. Теб какво друго те интересува?

# 680
  • Мнения: 940
С това разполагам аз към момента


Обаче нямам нищо с някоя от съставките за които вие говорите.
В тази връзка искам мнението ви за един крем Глико А, нощен с 10% гликолова киселина.
https://www.marvi.bg/shop/%D0%B0%D0%BA%D1%86%D0%B8%D1%8F-isispha … 2-30-%D0%BC%D0%BB
Ако някой го ползва или го е ползвал, моля да сподели опита си с него.
На 45 съм, с кожа без особени проблеми.
Благодаря предварително!

# 681
  • Мнения: 23 453
На мен този крем ми идваше силен доста , но май моята кожа не й се брави гликоловата киселина, при все че е мазна и толерантна.

# 682
  • София
  • Мнения: 1 380
Аз затова го ползвам. Теб какво друго те интересува?
Просто помислих, че и за друго се ползва. В смисъл заличава пори, стяга лицето.

# 683
  • Мнения: X
Добре де, трудно ли е да прочетете кое за какво се ползва? Има и други езици, също и онлайн преводачи.

Подпрях се на масата като прочетох, че ретоноли/ретиноиди са подходящи за тежки, мазни и дебели кожи. 😆

# 684
  • Мнения: 4 639
От така заформилия се "спор", научих доста нещица. Така че подкрепям да има такива дискусии в темата.

# 685
  • Мнения: X
Soft Click, точно концентриран витамин А ако се използва върху суха кожа, тънка, с капиляри или зачервявания ще си докараш една камара проблеми на главата и ще се чудиш как да си спасяваш положението, особено с напредване на годините. Тежките и плътни кожи имат допълнителен слой мазнинка Grinning и затова по-трудно дават странични реакции в следствие на козметика, но пък лесно образуват пъпки, черни точки и милиуми.

sharpy, и аз така. Simple Smile Даже си харесах няколко нещица за проба от споделените тук.

# 686
  • Мнения: X
Polcho, за протокола, с много тънка и суха кожа съм и ползвам третиноин с рецепта вече четири пълни години.

# 687
  • Мнения: 2 806
Благодаря за коментарите на всички ви, момичета! За едно съм съгласна с всички - грижата е според индивидуалните нужди. Това, което е чудесно за един, може да направи куп поразии при друг.
Тоникът на Пикси ще го оставя да отлежава ....  На 45 принципно съм се научила кога какво да правя, че да поддържам кожа в добро състояние според даденостите си, естествено. Моята е светла, тънка и чувствителна, с лека розацея на бузите (имам 2-3 спукани капиляра). С възрастта и отпускането порите също се забелязват повече. Към образуване на пигментни петна не съм особено предразположена сякаш. За сметка на това, ако я пресуша, следва зачервяване и след това пъпки дори.
Основното в грижата според мен е - добро/правилно почистване и добра хидратация. Тези в изостаналите страни може да не мият, но и не прекарват деня си в мръсен градски въздух. Има значение.  В студено време е нужно повече от хидратация - плътни кремове, които да предпазват от дехидратация, зачервяване и напукване. При мен след засушаване задължително следват пъпки. Обяснявам си го с възпаления.
При прекомерно агресивно почистване, лошият вид е гарантиран. При недобро почистване - също. Олио, меко измиващо и успокояващ тоник са идеален вариант в моя случай. Ексфолиране не повече от веднъж седмично, понякога и на 10 дни. В използването на продукти с ексфолиращи частици не виждам нищо чак толкова лошо, стига да са достатъчно нежни, не натрошени черупки от кайсиеви ядки, които дерат буквално. Ако по някаква причина кожата се лющи, нежните физически ексфолианти определено са по-ефикасни и не е задължително да дразнят. Клиник например имат един 7 day scrub ... или нещо от сорта в зелена тубичка..... Не го ползвам 7 дни седмично, естествено, но еднократно в моменти на лющене върши чудна работа и не дразни.
Вит. С има чудесни противовъзпалителни и укрепващи кожата свойства. При мен действа много добре. Салициловата киселина - освен за мазна кожа и пори работи много добре при розазея и всякакви типове кожа сякаш. Тя също ми се отразява благотворно. Всичко това полято обилно със серум и крем отгоре, плюс слънцезащита денем. Моята кожа попива безотказно и най-мазния крем в хладните сезони.
Ретинол - веднъж до два пъти седмично през зимата, с богата хидратация отгоре ми се отразява освежаващо. Ежедневна употреба дори на продукти с ниска концентрация е прекомерна при мен. Няма такова зачервяване и парене .... Няколко зими еспериментирам вече.
В последната половин година се бъгнах нещо .... обяснявам си го с триенето на лицето от маската. Проблемът започна през лятото. Долната половина на лицето постоянно чувствам раздразнена, зачервява се леко, лющи се непрекъснато и пъпка излиза от време на време дори .... Не го изтърпявам това вече. Взех тоника с гликолова киселина с идеята да го ползвам за ексфолиране, в никакъв случай ежедневно при мен .... но ме разубедихте.

Страдам много от спирането на зеления успокояващ бустър от ID сериата на Клиник. Той ме спасяваше много в моменти на раздразнение, в комбинация с лосиона им за суха към много суха кожа. По цяла зима вечер основно на него карах и при нужда - през останалото време на годината. Сега се чудя с какво да го заменя.
Виши не ми понасят по някаква причина. Май от всичките им серии съм пробвала по нещо. Юриаж също. На гръцките Корес също реагирам негативно. Розовата вода ми влошава зачервяването и дразненето. От ниацинамида правя дребни обриви .... Олиа за лице, освен почистващи, не ми понасят никакви, без значение от производителя и серията. Резултатът е лъщяща, дехидратирана и зачервена кожа, плюс раздразнени очи ....
.... съжалявам, ако съм ви отегчила. Исках само да кажа, че въпроса с грижата е индивидуален. Все пак, повечето пишещи тук имат известен опит и всеки може да извлече полезното за него от споделения опит на останалите.

Последна редакция: ср, 29 сеп 2021, 23:07 от Light Beam

# 688
  • Мнения: 3 300
Да, аз на моята тънка и бяла кожа си докарах лека розацея на едната буза.
Определено не са за всеки и на всяка цена ретинола, ретин а и тн.
Кожата ми беше перфектна, когато реших, че мога още повече да я разхубавя.

# 689
  • Мнения: X
Polcho, за протокола, с много тънка и суха кожа съм и ползвам третиноин с рецепта вече четири пълни години.

А ако не ти е проблем да споделиш какви проблеми бориш, защото това е много време за продукт предписан от лекар. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт