На море в Гърция 2021 - I

  • 57 246
  • 763
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 1 680
Blue Star отдавна си имат разписание за лятото. Аз чаках Anes /за Спорадите/ и току-що видях, че и те са обявили разписание до 05.09.2021г.
В предния пост пропуснах да напиша, че до Лефкада се пътува доста бързо /като изключим евентуално чакане на границата, разбира се/ и при ранно тръгване от София на обяд можете да бъдете вече на плажа.

# 76
  • Мнения: 4 659
момичета и момчета, в Офринио хубав ли е плажът за 2 годишно дете? Simple Smile

# 77
  • Мнения: 13 532
момичета и момчета, в Офринио хубав ли е плажът за 2 годишно дете? Simple Smile
Ако камъните не те притесняват, е ок.

# 78
  • Мнения: 4 659
момичета и момчета, в Офринио хубав ли е плажът за 2 годишно дете? Simple Smile
Ако камъните не те притесняват, е ок.
ох, притесняват ме Sad

# 79
  • София
  • Мнения: 291
BettyBoop Миналата година бяхме на Лефкада .Плажовете от западната страна на острова са много красиви . За първи път цвета на небето ми се стори толкова скучен и безличен пред цвета на водата.  Любими ни станаха :
Мегали Петра
Скрит текст:
Егремни (разбира се)
Скрит текст:
и Милос
Скрит текст:
И трите са пясъчни плажове с  камъчета.
Разбира се има и други страхотни пажове като Катизма, Пефкулия, Гялос , Порто Кацики  (който не ми допадна  заради лудницата) и др.
Лефкада няма забележителности като Корфу, но е много красив и син. Заслужава си да се посети. Сърцето ми остана там и със сигурност ще отида отново. Планирала съм го  на път за Кефалония, може би догодина.
 За Корфу имаме резервации за това лято  и съм си направила списък с местата които ще посетим. Излезе доста голям и се надявам да ни  стигне времето за всичко.

# 80
  • Мнения: 11 057
Лефкада е най-добре за снимка, на Корфу има най-много история (и най-много туристи), на Закинтос - най-хубави плажове, а Кефалония е най-хубава и най-разнообразна като цяло. Това за Йонийските Simple Smile Синьо в различни неповторими нюанси има на всеки от островите - на западния бряг. На изток си е най-обикновено море. Особено на Лефкада и Корфу (но по-малко) е супер грозотия изтокът.

Паксос/Антипаксос е много готино също, но всички плажове с изключение на два ню-ню са камъни.

# 81
  • София, България
  • Мнения: 2 222
nellyly, въобще няма вълни на твоите снимки Sad Ние цяла седмица не можахме да уцелим такова море. Само един спокоен ден на плаж имахме - на Микро Гялос и затова може би там ми хареса най-много /въпреки камъните/.

И понеже говорихме преди време за филми, не знам дали сте гледали сериите за сем. Дарълс по HBO. Те са живели през 30-те години на Корфу. И книгата е хубава "Моето семейство и други животни", но и филмчето е много симпатично. Различава се малко от книгата, но е много забавно и с децата го изгледахме с голямо удоволствие. 4 сезона по 6-8 серии са. Хубав английски хумор и страхотни гледки от Корфу. Тийнейджъра беше много тъжен като свърши. А знаете, на тях рядко нещо им хваща вниманието.

# 82
  • Мнения: 593
И аз съм му хвърлила око на този сериал Simple Smile Ще се надъхам да го изгледам.
Някой има ли впечатления от тази агенция -Авентура. Харесах един от хотелите им на Ситония. Плажът изглежда пясъчен:
https://www.aventura.bg/pochivka/326/1/65/%D0%B3%D1%8A%D1%80%D1% … mJy5Jbi6JiKOjys7A

# 83
  • София
  • Мнения: 14 637
И аз останах запленена от сериала по НВО, даже издирих и къщата, където е сниман.😆 Дай Боже всекиму такъв имот.
Тази година и ние ще сме там, настройвам се психически за завоите, ако ми дойдат нанагорно, ще си остана в Керкира да си бродя по уличките. 😆
Оправдано ли е като цена да хващаме ферито до Лефкими и оттам нагоре до столицата? Голяма ли е разликата в цените на двата порта? 2 възрастни с 2 големи деца.

# 84
  • Мнения: 11 057
Книгите са три - "Моето семейство и други животни", "Градината на боговете" и "Птици, животни и роднини". И са класика! Има и една малко по-късна, "Филе от камбала", тя па какъв смях е Simple Smile

Оправдано ли е като цена да хващаме ферито до Лефкими и оттам нагоре до столицата? Голяма ли е разликата в цените на двата порта? 2 възрастни с 2 големи деца.
Разликата не е малка и е в полза на Лефкими. По пътищата се пътува бавно, но все ще е по-евтин изхарченият бензин от спестеното от ферибот.

П.П. На сериозните фенове на Гърция и Средиземноморието препоръчвам и книгите на големия брат (Лари) - известен като писателя Лорънс Дърел. Той, за разлика от Джери, пише за възрастни и по-малко за животни Simple Smile.

# 85
  • Мнения: 302
Бях ровила и намерила публикации, преди едно от посещенията ни на Корфу, че не е невъзможно да посетиш Данилиа, където е сниман сериалът, ако не си гост на Imperial Grecotel Resort, но така и не се самоорганизирах да се обадя и проверя. Предлаганите едночасови обиколки са били на цена от 15 €, с екскурзовод.
Има ФБ страница, на която вероятно могат да се изпратят запитвания, ако представлява интерес:
https://www.facebook.com/DaniliaVillage/

# 86
  • Пловдив
  • Мнения: 2 514
За първи път ходих на Корфу преди точно 15 години, точно заради книгите на Джералд Даръл. Там обаче никой нищо не знаеше за него и нищо не можахме да намерим, без интернет и гугъл в онези далечни времена - ужасТ. Само дето /както в книгите/ всеки втори мъж наистина се обръщаше на името Спиро Smiley Това май в сериала го няма, но в книгите е описано - понеже са кръстени на св.Спиридон, покровител на острова, чийто мощи се пазят в столицата Керкира.
С течение на времето явно не само ние сме разпитвали, имайки предвид колко англичани отсядат на острова. Взеха да се появяват вилата на семейство Даръл от еди-коя-си година /превърната в заведение/, розовата вила на семейство Даръл и т.н.
Корфу е прекрасен остров, стига да не е топ сезон и да ги няма англичаните Simple Smile
Почти нищо гръцко няма в него обаче, по-скоро като в Италия е усещането /може би заради архитектурата/- освен английски, е бил също италиански и генуезки.

# 87
  • София
  • Мнения: 291

Оправдано ли е като цена да хващаме ферито до Лефкими и оттам нагоре до столицата? Голяма ли е разликата в цените на двата порта? 2 възрастни с 2 големи деца.

Има разлика в цената  на фериботите , даже и да вземете отиване и връщане  до Керкира с отстъпка пак излиза по изгодно до Лефкими. Гледах разписанията  до Лефкими и не са през половин час като до Керкира обаче.
Ето и сайтовете на феритата:
https://www.kerkyraseaways.gr/en/prices/
https://lefkimmilines.gr/en/prices/

Сериала за семейство Даръл ми е любим. Много красиво сниман.

# 88
  • София
  • Мнения: 14 637
На Лорънс си купих "Горчивите лимони на Кипър", пазя си я за топлите дни.😍

# 89
  • Мнения: 1 145
И аз съм му хвърлила око на този сериал Simple Smile Ще се надъхам да го изгледам.
Някой има ли впечатления от тази агенция -Авентура. Харесах един от хотелите им на Ситония. Плажът изглежда пясъчен:
https://www.aventura.bg/pochivka/326/1/65/%D0%B3%D1%8A%D1%80%D1% … mJy5Jbi6JiKOjys7A
Аз съм резервирала през тях хотел, бяхме си със собствен транспорт. Агенция като агенция. Моя колежка преди много години е работила в нея и ги препоръча. Аз също не ги бях чувала преди това и се притеснявах, защото обикновено резервирах през Панда Травъл. Отдавна не ползвам подобен тип услуги и не знам сега как са.

Общи условия

Активация на акаунт