🍽️ MasterChef 🍽️ България - сезон 7, тема 3

  • 35 873
  • 788
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 13 768
Спонджкейкът на Теодор въобще не ми хвана окото, както и ухата на Лидия и Вики.
Може и вкусни да са били, но на вид хич не го докарваха.

Последна редакция: чт, 08 апр 2021, 18:39 от птица

# 346
  • Мнения: 919
Сега изгледах и двата епизода. Още ми е пред очите абсолютната гадост, която Анна сътвори, язък за Аспержите.
Много ми стана жал за Лидия, обаче и тя прояви вироглавост,подсказаха и за коричката, защо реши да слага във фурната, незнам, но това и изяде главата. Същото вироглавост прояви и с пуешката шунка, кажи шунка и толкоз!
Александър май без да иска я прецака като я сложи първа по ред....
Вики ме радва, първо че е самокритична, освен това явно се държи добре и е наистина мила, след като другите участници и помагат така.... Вярно, не е много подготвена, но явно има талант, то всеки може да се огледа и да "препише", (сигурно и го правят, ама само нея ни показват), обаче да сготвиш добре все пак се искат умения. Не знам какво е хитрувала, освен че само тя се сети да прочете на опаковката какъв ориз да вземе.
Много мило беше, че Лидия и помогна с пирожките, но пък на Вики бяха много красивичко оформени. Старае се, но мисля, че и липсва увереност, затова все гледа да попрепише

# 347
  • Мнения: 35 110
На мен много ми хареса идеята на Константин за декориране на чинията.

# 348
  • Испания
  • Мнения: 37 503
За паейята няма да споря с никого. Виждам, че е пълно с експерти. Само ще кажа, че няма нищо общо с пилето с ориз, че оризът не трябва да е загорял и че е вкуснотия до шия. Според произношението на испански, на български би трябвало да се изписва "паейя" /в "paella" двойното "l" не е "л" - това за сведение на професионалния готвач Токев/. Учудих се, че поне едно нещо Роу произнася като хората.





Нищо общо с паейята.




На вид е манджурляк. Роу ѝ се скара за глупост, а не за нещо съществено.
Виктория от самото начало няма място във формата.

Имаше нужда от човек като Лидия. Поне един да излъчва спокойствие.

Михалчев ме разсмя от промото: "Аз ще се пенсионирам. Ще отворя турски ресторант".

Последна редакция: чт, 08 апр 2021, 17:20 от 𝐒𝐦𝐢𝐥𝐞𝐲𝐬 🙈🙉🙊

# 349
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
Последните две снимки на една и съща чиния ли са? Аз не виждам никаква разлика между тях.

# 350
  • Мнения: 35 110
През цялото време ми бодвха очите мустаците на рака. То цялата тава пълна с мустаци

# 351
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Последното е два пъти чинията на Мая.

# 352
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
През цялото време ми бодвха очите мустаците на рака. То цялата тава пълна с мустаци

Не е рак Simple Smile

# 353
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Последните две снимки на една и съща чиния ли са? Аз не виждам никаква разлика между тях.

Благодаря ти. Коригирах.

# 354
  • Мнения: 5 441
Виктория направо си беше в роля в последната задача. Жената откровено призна, че нищо не разбира, но "преписва" и прескочи. Беше ми симпатично отношението и. За коричката- за пръв път се сблъсках с прехласването към нея в Сеул, Южна Корея. И те имат едни специални каменни съдове, в които се образува тази коричка- не разбрах чара от нея...А паейя не съм опитвала, защото философията на черни миди с черупки върху яденето не ми импонира. Лидия ги подразни с цитирането на тези награди от други предавания. "Перфектната вечеря" е формат като "Черешката на тортата". Но не си спомням къде съм го гледала. сладкишът на тЕодор ми изглежда като нещо, което няма да опитам- заради естетиката. Хубава вечер!

# 355
  • Мнения: 2 089
На мен тиганчето на Виктория ми изглежда по-зле от това на Лидия, обаче глас журиев-глас божи, хахах.
Сетих се, че Енрике от Новите съседи сготви паея с тофу наденички в един епизод, та имаше поле за изява в тази елиминация и за Анна-Вегана.Laughing Ама тя пък си отиде, ах. Grin

# 356
  • София
  • Мнения: 1 977
А пък аз да ви разкажа досега си говорих с моя приятелка от Валенсия, която е и местен гид там и ми разказа доста интересни неща.
Паелята като цяло си е просто селско ястие с ориз, но това не я прави по-малко специална. Напротив. Тя е символ на традиции. Наименованието идва от съда, в който се приготвя - паеля еле вид тиган...Най-класическата и за много хора единствена паеля е Валенсианската. Всъщност ястието идва точно от тук. Традиционната рецепта е от 2 вида зелен фасул, зрял пресен боб, пилешко, заешко, ориз и настърган домат, обединени от зехтин и овкусени само със сол, сладък червен пипер и шафран, който освен вкус, придава и жълтия цвят на ориза.
приготвя се на огън или на котлон, но не във фурна и кси има доста чалъми, за да се получи вкусна. Просто ядене е, ама не е толкова просто на готвене...използва се специален вид ориз и в зависимост от твърдостта на водата количеството и времето на готвене се променят. Затова много хора, когато правят паеля извън вкъщи си носят освен всички съставки и водата.
В рибарските квартали се прави с морски дарове и й казват паеля с морски дарове или ориз сеньорет.... Но за валенсианците това не е паеля....иначе в тавата можеш да сложиш освен ориз каквото друго си поискаш и пак да го наречеш паеля - ама не е. ами е ориз с разни неща. Валенсианската е с пилешко, заешко, ориз и зеленчуци. като зеленчуците са плосък зелен фасул, червен зелен фасул, някои слагат и кръгъл зелен фасул (аз не правя разлика, но казват, че придават различен вкус) и лунен фасул. В Аликанте слагат червена чушка, но това за всички е странност.
валенсианската паеля е първа и единствена. но много хора ще ти кажат, че грешиш, ако го твърдиш. В момента се работи по въпроса да се запише някъде и да се приключи със спора.
най-важното е, че приготвянето и яденето на паеля са социални актове....готви се поне 2 часа, през което време се бърбори, клюкари, пие и мези....а после се обсъжда дали е вкусно, колко добре е сготвен ориза и тн
Ето и една паеля приготвена от мъжа на моята приятелка 😉

# 357
  • Мнения: 20 168
В много предавания съм я гледала тази паеля, но никога не ми се е приисквало да я опитам.
И аз така, особено като видя тия миди с черупките отгоре.

# 358
  • Мнения: 13 768
Скрит текст:
А пък аз да ви разкажа досега си говорих с моя приятелка от Валенсия, която е и местен гид там и ми разказа доста интересни неща.
Паелята като цяло си е просто селско ястие с ориз, но това не я прави по-малко специална. Напротив. Тя е символ на традиции. Наименованието идва от съда, в който се приготвя - паеля еле вид тиган...Най-класическата и за много хора единствена паеля е Валенсианската. Всъщност ястието идва точно от тук. Традиционната рецепта е от 2 вида зелен фасул, зрял пресен боб, пилешко, заешко, ориз и настърган домат, обединени от зехтин и овкусени само със сол, сладък червен пипер и шафран, който освен вкус, придава и жълтия цвят на ориза.
приготвя се на огън или на котлон, но не във фурна и кси има доста чалъми, за да се получи вкусна. Просто ядене е, ама не е толкова просто на готвене...използва се специален вид ориз и в зависимост от твърдостта на водата количеството и времето на готвене се променят. Затова много хора, когато правят паеля извън вкъщи си носят освен всички съставки и водата.
В рибарските квартали се прави с морски дарове и й казват паеля с морски дарове или ориз сеньорет.... Но за валенсианците това не е паеля....иначе в тавата можеш да сложиш освен ориз каквото друго си поискаш и пак да го наречеш паеля - ама не е. ами е ориз с разни неща. Валенсианската е с пилешко, заешко, ориз и зеленчуци. като зеленчуците са плосък зелен фасул, червен зелен фасул, някои слагат и кръгъл зелен фасул (аз не правя разлика, но казват, че придават различен вкус) и лунен фасул. В Аликанте слагат червена чушка, но това за всички е странност.
валенсианската паеля е първа и единствена. но много хора ще ти кажат, че грешиш, ако го твърдиш. В момента се работи по въпроса да се запише някъде и да се приключи със спора.
най-важното е, че приготвянето и яденето на паеля са социални актове....готви се поне 2 часа, през което време се бърбори, клюкари, пие и мези....а после се обсъжда дали е вкусно, колко добре е сготвен ориза и тн
Ето и една паеля приготвена от мъжа на моята приятелка 😉
Само картофи й липсват и си става славянски гювеч Joy

Излиза, че паелята на Лидия доста се е доближавала до оригинала, напразно я нахокаха и изгониха.

В паелята на Силвена имаше прекалено много й кратко сякаш.. Поне аз я чувах като пайейа.
Токев я произнасяше така, както е придобила гражданственост у нас. То и Севиля май е Севийя за испанците, ама ние не я знаем така.

# 359
  • Мюнхен
  • Мнения: 812
Проста бедняшка селска манджа Wink Както и прословутите спагети болонезе = на руските макарони по флотски. Най-простата и спасяваща домакинята манджа от макарони с месо (обикновено от консерва). Вечният резервен и бърз вариант за работещи хора, подобно на нашите яйца на очи. Та толкова за великите чужбински манджи.

Болонезето е последното нещо, което бих определила като бързо. Рагуто се прави поне час, за да не киселеят доматите и всички съставки да си пуснат вкусовете. И каквото и да е с месо не може да се определи като бедняшка селска манджа, защото месото е било символ на статус и селяните са яли месо само по празниците. През останалото време не са могли да си позволят да заколят животно, особено ако е млекодайно, снасящо или работно. Ако някой под болонезе разбира сос и месо от буркани и консерви... лошо. Има много други бързи ястия, които могат да се сготвят през седмицата, вместо да се осакатява толкова хубава рецепта.

Офтопик да се похваля, че ми дойде една кулинарна книга, която исках отдавна. Стабилна си е, ще пада четене.
Скрит текст:

Общи условия

Активация на акаунт