Дистанционно обучение за учениците-Teмa 17 /Април 2021/

  • 41 331
  • 1 249
  •   1
Отговори
# 1 155
  • София
  • Мнения: 62 595
да, не е нужно кой знае какво, за да стигне човек до тези изводи. Но има някои неща, които дори при повърхностно четене ми напомнят на написани тук неща.

# 1 156
  • Мнения: 4 205
Вярното нещо който и както да го гледа и да го оформя, си е все вярно. Няма значение точно кой е . Съгласна съм със статията.

# 1 157
  • Мнения: 2 885
Реално заповедта за редуването на учениците е до края на април. Дали е възможно новият парламент да реши, че от май месец всички ученици може да са присъствено?

# 1 158
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Възможно е, но едва ли ще се стигне до нов парламент. Просто сега действащите може да пуснат всички, а и е необходимо.

# 1 159
  • Мнения: 1 809
А може и да върнат всички обратно вкъщи, т. к. смъртните случаи се увеличават, а и може да се промени ситуацията с новозаразените след всички разхлабени мерки, струпвания и бъдещи празници.

# 1 160
  • Мнения: 3 049
Е, нека малко да походят на училище, че да могат да бъдат обвинени за скока на случаите. Нищо, че като седят вкъщи случаите не намаляват. Как ще станат виновни иначе за четвъртата вълна? Българските ученици са виновни за пиковете и в другите държави, да знаете.

В Бургас е разрешено провеждането на гей парад. Иначе децата не ходят на училище............

# 1 161
  • Мнения: X
Увеличението на смъртните случаи не е функция на ходещите в момента на училище, а на вече отминаващия т. нар. пик, който пък беше функция на много други неща. Но тези неща няма пак да започвам да ги коментирам, че не ми се дъвче едно и също. Така че ще бъде напълно безумно и безмислено децата да се спират от училище заради увеличаваща се смъртност. Вместо това би било добре да се помисли за капацитета и способността на болниците да се справят с болните.
При всички случаи пикът няма нищо общо с ПО на децата от 5-12 клас (които бяха ДО почти изцяло още от преди първата вълна) и много малко общо с ПО на малките деца.

# 1 162
  • Варна
  • Мнения: 903
При всички случаи пикът няма нищо общо с ПО на децата от 5-12 клас (които бяха ДО почти изцяло още от преди първата вълна) и много малко общо с ПО на малките деца.
Я, ей сега ще се появи някой да обясни как негово познато семейство ЦЯЛОТО е било заразено от ученика, който го е карал безсимптомно. Като че ли възрастните са в един стерилен балон, само пустите му деца/ученици разнасят бацили.

# 1 163
  • Мнения: 2 020
При всички случаи пикът няма нищо общо с ПО на децата от 5-12 клас (които бяха ДО почти изцяло още от преди първата вълна) и много малко общо с ПО на малките деца.
Я, ей сега ще се появи някой да обясни как негово познато семейство ЦЯЛОТО е било заразено от ученика, който го е карал безсимптомно. Като че ли възрастните са в един стерилен балон, само пустите му деца/ученици разнасят бацили.
Има такива семейства, аз от много години работя от дома, съпругът ми по стечение на обстоятелствата беше месеци в къщи и затова знам че именно детето с двата си дена хрема го донесе. За капак посетихме бабата и дядото когато изглеждаше здрав (два дни преди темепратурата) и те също се разболяха, слава богу не фатално, но бабата още влачи проблеми. На работа възрастните ползват предпазни средства, за малките деца това е невъзможно или неправилно. Не казвам че ДО е решение, просто коментирам присъственото и ковид.

Последна редакция: ср, 21 апр 2021, 11:40 от Sparkles

# 1 164
  • София
  • Мнения: 12 173
Не казвам че ДО е решение, просто коментирам присъственото и ковид.
Как в цяла Европа почти носят маски над 6 години и не им става нищо? И си ходиха на училище цяла година, а тук само от ДО им няма нищо. Всичко останало не става...

# 1 165
  • Варна
  • Мнения: 903
Сигурно има. Ето друг пример: ние от години работим от вкъщи, вече живеем  и на село, съпругът ми е със сърдечна операция от  лятото и много, ама много се пазехме. Децата бяха на ДО. Няма школи, няма тренировки,  и ХОП, ноември месец се разболяхме тримата. Само госпожицата пропусна. Ходили сме единствено до магазин, не сме се срещали с хора именно заради здравословното състояние на ММ.

И да добавя, на работа не всички възрастни ползват предпазните средства както трябва, както и в магазините, и в обществения транспорт

# 1 166
  • Мнения: 3 049
Да, може да е дошъл от детето вируса, но заявления как точно е дошъл, освен ако някой не ги вижда гадинките, не могат да се правят. И освен ако вие със съпруга не сте излизали от вкъщи ИЗОБЩО през предходните месеци.

# 1 167
  • Мнения: 4 205
Мисля, че в тази спирала на цитати на конкретни случаи вече сме влизали. Файда няма.

# 1 168
  • Мнения: 19 310
Аз пък сега чета нещо препечатано от немски медии, което по-малко многословно, но човешки обяснява нещата с фокус върху това как пандемията като цяло се отразява на децата в Германия.
https://dnes.dir.bg/svyat/detsata-golyamata-zhertva-na-pandemiyata

Другото не знам от коя съфорумка мислите, че е писано. Би ми било интересно, защото не мога да се досетя. (Познавайки доста съфорумки лично или вирутално от години)
Не разбирам, нали в Германия са ходили цяла година на училище и детска градина? Кое е вярно последно?

"Децата се нуждаят от обществени пространства като детски градини, училища, развлекателни съоръжения и преди всичко от взаимодействие със своите връстници"

# 1 169
  • София
  • Мнения: 12 173
Аз пък сега чета нещо препечатано от немски медии, което по-малко многословно, но човешки обяснява нещата с фокус върху това как пандемията като цяло се отразява на децата в Германия.
https://dnes.dir.bg/svyat/detsata-golyamata-zhertva-na-pandemiyata

Другото не знам от коя съфорумка мислите, че е писано. Би ми било интересно, защото не мога да се досетя. (Познавайки доста съфорумки лично или вирутално от години)
Не разбирам, нали в Германия са ходили цяла година на училище и детска градина? Кое е вярно последно?

"Децата се нуждаят от обществени пространства като детски градини, училища, развлекателни съоръжения и преди всичко от взаимодействие със своите връстници"
Кое не разбираш? И без да са цяла година на ДО децата са пострадали. Това е стрес и има ограничения и без ДО. Като добовим година ДО става по-зле. Според мен, де, не натрапвам това на никого. Всеки е свободен да не вижда проблем изобщо.

Общи условия

Активация на акаунт