Дистанционно обучение за учениците-Teмa 17 /Април 2021/

  • 41 351
  • 1 249
  •   1
Отговори
# 1 140
  • Мнения: 9 895
Ако ще кандидатстват в чужбина, да, според мен е уместно да се учи в ЕГ. Инак ще са като мен, учене допълнително, и почти липса на свободни време за други интереси.

Но според мен, сега не е като преди 20г. Английският те дебне отвсякъде, буквално. Моят 8 класник знае колкото мъжа ми, който пък знае също достатъчно, за да работи с чуждестранни клиенти и доставчици. Да чете литература, онлайн курсове, аудио книги, ютуб и прочие.
Та, за мен към момента, след кандидатстването в чужбина, плюсът е във втория чужд език. Само дето не знам нивото там до къде се стига. Дали поне Б2 стигат?

# 1 141
  • София
  • Мнения: 12 131
Съвсем не е задължително английският да е първи език.

# 1 142
  • София
  • Мнения: 62 595
Английският може да дебне, но пак не са чак толкова много децата и възрастните, които го владеят на някакво дори начално ниво. Навремето и за руския казваха, че кой ли пък не го знаел като се учел от трети клас. Е, да, ама повечето хора грам не са го научили.

За учене в чужбина ЕГ е идеална, стига младежите да имат и стабилна подготовка по основните науки. Много по-лесно е от ЕГ да скокнат в чужбинските унита или в нашенски специалности, които се водят на чужд език.

# 1 143
  • European Union
  • Мнения: 1 413
Интересен анализ, но някак си не мога да се отърся от усещането, че е писан от съфорумка:

https://www.clubz.bg/112599-kakvoto_i_da_pravim_masovo_v_nasheto … SHBCK6Fetmd9EDQEc

# 1 144
  • Мнения: 3 573
И аз попаднах на този анализ. Също имам усещане, че е писан от съфорумка. Подкрепям мнението.

# 1 145
  • Мнения: 2 022
Изключително точен анализ!

# 1 146
  • Мнения: 436
Ежедневно 8-9 часа пред екраните, както твърди авторката, е дооооста пресилено. Откровено не е вярно!

# 1 147
  • Мнения: 2 051
За моя син -7 клас е вярно, а като гледам и за голяма част от неговите съученици.

# 1 148
  • Мнения: 436
Ако е в частно училище, може би.
Няма държавно училище с онлайн обучение от 8 до 17 ч. Най- много по 6 часа е.

# 1 149
  • Мнения: 2 051
Те не са на училище по 8 часа , но седят по 8 часа,  защото има и поне 2 курса он-лайн през седмицата, отделно писане и плащане  на домашни, проекти. И накрая решава да си почине с една игра он-лайн и в петък стават и 10 часа. Ужасявам се какви ще са последствията от това, опитвам се да ограничавам, но стигаме до конфликти и разправии.

# 1 150
  • Мнения: 3 573
Племенникът е в частно училище и стоят дълго пред екрани.
Но то не е най-важно времето в този анализ. Аз бих отбелязала такъв факт. Госпожата на моето дете иска да знаят кога е започнала Балканската война като дата. А изобщо не иска да знаят за какво се е водила тази война. И имат тест по ЧО само с цифри.

# 1 151
  • София
  • Мнения: 12 394
Аз пък сега чета нещо препечатано от немски медии, което по-малко многословно, но човешки обяснява нещата с фокус върху това как пандемията като цяло се отразява на децата в Германия.
https://dnes.dir.bg/svyat/detsata-golyamata-zhertva-na-pandemiyata

Другото не знам от коя съфорумка мислите, че е писано. Би ми било интересно, защото не мога да се досетя. (Познавайки доста съфорумки лично или вирутално от години)

# 1 152
  • София
  • Мнения: 62 595
Някой здраво е преписвал,  само ми е чудно авторката дали е тукашен потребител или просто е преписала наготово.

# 1 153
  • Мнения: X
Не е нещо необичайно статия да бъде написана на гърба на тема от форума. И друг път се е случвало.

# 1 154
  • София
  • Мнения: 12 394
Някой здраво е преписвал,  само ми е чудно авторката дали е тукашен потребител или просто е преписала наготово.
Аз нищо преписано не виждам. Всеки завършил филофософия или философска специалност, а и не само, би написал това, но не виждам и лайтмотиви от темата. Може би нещо пропускам.

Общи условия

Активация на акаунт