Азиатска козметика и грим - 21

  • 51 045
  • 782
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 2 429
Благодаря за новата тема, PeaPink! Много успешни и безпроблемни поръчки!

Sissi 81, почистващата вода на Reduire, която препоръча изплакваш ли я след това или не? Търся нещо, което да ми замени почистването вечер, когато няма сили за цялата рутина .....

# 46
  • Русе
  • Мнения: 681
emy,Reduire cleansing water може да не се изплаква,но аз лично я изплаквам!

# 47
  • Мнения: 1 007
Моята е пусната до адрес на превовач в Германия, но за нашата митница представяш документ - да и плащаш ДДС върху реалната стойност.

Да, преди няколко дни им писах с такава молба, но ми казаха, че нямат такава практика, въпреки това могат да я намалят в някакви разумни граници, което не гарантирало, че няма да я спрат на митницата.

Аз също и казаха, че могат да я намаля в някакъв размер. Но се замислих, после за да я освободим от митница и да платим ДДС не даваме ли платежния документ от сайта, който ще се различава от посочената сума. Какво се прави в такъв слуай?

# 48
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 510
Ако поръчам до английски адрес от Jolsie, как и къде се плащат митническите такси? Или са включени в самата поръчка? Не ми става ясно от сайта.

Това намерих в сайта:

"We always declare packages as GIFT and $5 value.
We do our best to avoid this situation, but we cannot guarantee it will not get caught on customs.
If some charges occur, it is the buyer's responsibility since it is beyond our control.
If you feel uncomfortable with additional customs charges, you can reject the package.
We will fully refund once we receive the package back."

Вярно ли е?
Вашите поръчки от Jolsie отиват ли на митница?

Последна редакция: пт, 09 апр 2021, 00:05 от BBeLLa

# 49
  • Мнения: 13 102
Митнически такси не се включват, декларират ниска стойност, ако ти  задържат поръчката се оправяш. Досега никой не е казал, че има задържани поръчки от джолсе, но такава вероятност съществува винаги.

След нова година имам три поръчки от там до английски доставчик минали безпроблемно, но това не е гаранция, че в някой момент няма нещо да задържат.

Да споделя едно мое разочарование.
От доста време се колебая да споделя впечатления  за този продукт, защото ще контрирам много известни  корейски блогъри, според  които тази маска е прекрасена, чудо и т.н. суперлативи, изрових нета да я купя, чаках го 4 месеца, въобще чудеса от храброст да си намеря must have на корейските маски от 2019 г и началото на 2020 г.


http://www.sehoonyolomall.com/papa-recipe-eggplant-clearing-mud- … ml-wash-off-pack/

Та по описание маската е пълна с хубавини, прекрасен състав, препоръчва се суха, чувствителна кожа или за мазна силно дехидратирана и чувствителна би трябвало да ми пасне перфектно. Да, ама не.
Първите два пъти имах леко зачервяване от нея, което отдадох на това, че вероятно има по-голяма концентрация на патладжанчето, отколкото моята кожа може да понесе. Продължих да ползвам в очакване на ползи, зачервяването не отмина и следващите пъти, но ползи някакви така и не се появиха.  Единственото ми впечатление е само зачервяването, нищо друго.
Не е обичайната глинена маска не засъхва и през цялото време си остава кремообразна. Ореховите черупки, които трябва да вършат работа на механичен ексфолиант, въобще нито ги усетих, нито ги видях дори и след внимателно разглеждане - е, не стигнах дотам да вадя лупа.

Впоследствие като се замислих този продукт още със замисъла си е сбъркан - комбинация от химично ексфолиране - патладжана и механично - черупките, невен за успокояване. По дебелите козметични книги винаги казват, че не трябва да се смесват двата вида ексфолиране. Правиш или едното или другото. Хидратация, която трябва да дава тази маска на дехидратираните кожи не се получи при мен. При мазните кожи се очаква да сработи да хидратира и да стегне едновременно, обаче това със стягането на порите не се получава.

Незнам новата опаковка дали е реформулиран състава, но като цяло добри съставки без резултат.

# 50
  • София
  • Мнения: 6 010
Скрит текст:
И най-вече как да се боря с тези разширени пори?
Порите няма как да се смалят, може само да се поддържат чисти и това ги прави по-незабележими. Може и да се свият с определени продукти, но това е временен ефект.
 Обмисли качествено двойно почистване и BHA (напр. Isntree Clear Skin BHA Toner, COSRX  BHA Blackhead Power Liquid, Benton  Aloe BHA Skin Toner). Добри резултати дава тампон, напоен с подобен тонер, върху проблемните зони.
За слънцезащита е писано доста и са давани много предложения. Ако предпочиташ матираща - се ориентирай към физични филтри.



п.п. Новата версия на падовете на Neogen са на много прилични цени в момента в йес.

Благодаря за препоръките!

# 51
  • София
  • Мнения: 2 162
Вярно ли е?
Вашите поръчки от Jolsie отиват ли на митница?

На мен днес ми доставиха до врата втора поръчка от Jolse без проблеми - доставката отне 9 дни.

# 52
  • софия
  • Мнения: 1 180
Цитат на: BBeLLa
link=topic=1321710.msg42647811#msg42647811 date=1617915625
Вярно ли е?
Вашите поръчки от Jolsie отиват ли на митница?

На мен днес ми доставиха до врата втора поръчка от Jolse без проблеми - доставката отне 9 дни.
Браво, това да се чува:blush:
А с каква доставка и кой куриер?

# 53
  • София
  • Мнения: 2 162
Със стандартна доставка (в смисъл, не е експресна) и от Федекс (Джолсито май с тях работи). Изобщо дотук много добро впечатление от този куриер - бързи са и редовно си обновяват информацията при проследяване на поръчката. Само магазина да беше малко по-зареден и да имаха по-нормална цена за доставка до България ...

# 54
  • Мнения: 12
Искам да попитам защо в сайта на jolse пише,че имат няколко опции за доставка и после като се избере България остава само един вариант и той е 19$? При всички ли е така? Има ли начин за код с по-малка доставка

# 55
  • Мнения: 1 007
За България е така, а за код до сега не съм чувала.

Искам да попитам защо в сайта на jolse пише,че имат няколко опции за доставка и после като се избере България остава само един вариант и той е 19$? При всички ли е така? Има ли начин за код с по-малка доставка

# 56
  • София
  • Мнения: 2 162
Roni, в Jolsie безплатната доставка е 150 щ.д., но смятат цената преди намалението (някой го беше писал вече по-назад) и ако има по-голямо намаление можеш да платиш реално към 80-90 долара, а ще си достигнала прага за безплатна доставка. Но си е играчка - да дебнеш намаления, да избираш продукти, че аз и внимавам за грамаж, опаковка, големина, за да не стане много обемно колетчето.
Едва ли ще поръчам скоро пак от там, но като за първо зареждане с всичко необходимо ми за рутина съм доволна.

# 57
  • Варна
  • Мнения: 50
Момичета, искам да вкарам в рутината, продукт с витамин Ц. Спряла съм се на следните:

https://www.yesstyle.com/en/rohto-mentholatum-melano-cc-vitamin- … ml/pid.1050016484
https://www.yesstyle.com/en/rohto-mentholatum-melano-cc-brighten … ml/pid.1100207793

Не мога да разбера кой е по-добрият вариант, моля да ме насочите.
Предварително благодаря.

# 58
  • Бургас
  • Мнения: 777
Ползвала съм есенцията и съм писала в по-старите теми за нея. Сега пак я чакам да пристигне. За мен това е единия от двата най-добри продукта с вит. С, другия е серума на By Wishtrend https://www.yesstyle.com/en/by-wishtrend-pure-vitamin-c-21-5-adv … ml/pid.1060739471, но той се окислява по-бързо заради опаковката. За Мелано не е ясно колко процента вит. С съдържа, но при мен работи много добре. Нямам пигментни петна, само леки неравности, които се повлияват чудесно и кожата става сияйна и с по-равномерен тен.

# 59
  • Варна
  • Мнения: 50
Йен, много благодаря. Есенцията ще поръчам. И аз нямам петна, така, че би трябвало да ми хареса.

Общи условия

Активация на акаунт