Туба Бюйюкюстюн, "Запленяваща сърцето" и проектите преди и след това - тема 252

  • 58 625
  • 735
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 41 946
Здравейте,момичета!





Канти КириловаДимони Буркина ,благодаря за допълнителните разяснения по новия епизод,коментарите,новите снимки и гифчета!



Мелек ще е на върха на щастието след като разбере,че ще става кака!Да не говорим за Санджар! Simple Smile
А не ми се мисли какви ще ги свърши Седат,след като разбра,че Мави е бременна.
Няма начин Санджар да не предприеме още мерки.Видяхме как Неждет я остави сама да отиде до болницата.



Желая ви щастлив вторник!

ПП ....да допълня  излязлото стори от Туба за ...Добро утро на всички!

https://vk.com/clubtuba507?z=video-63875573_456242280%2F952e50c2e51be0abaf

и песента.....


https://youtu.be/KzY8rtFeIJw

=========================================================

и още едно редактиране...



при всички сериали от снощи
Скрит текст:
▪TOTAL:

1. #ПробуждениеВеликиеСельджуки - 9.52% (-0.19)

2. #Чукур - 8.01% (-0.87)

5. #ЗапретныйПлод - 5.54% (-1.22)

7. #Марашанец  - 4.93% (-0.73)

16.#ДочьПосла - 3.13% (-0.69)

▪АВ:

1. #ПробуждениеВеликиеСельджуки - 10.21% (-1.26)

2. #Чукур - 6.61% (-0.68)

4. #ЗапретныйПлод - 5.03% (-0.39)

6. #Марашанец- 4.33% (-0.69)

16. #ДочьПосла - 2.32% (+0.39)

▪ABC:

1. #ПробуждениеВеликиеСельджуки  - 11.29%

2. #Чукур - 7.63%

4. #ЗапретныйПлод - 5.79%

11. #Марашанец - 3.92%

14. #ДочьПосла - 2.90%

Последна редакция: вт, 13 апр 2021, 10:24 от Zlatina3

# 76
  • Мнения: 2 645
Привет! Heartpulse

Изгледах серията с превод. В по-голямата си част ми хареса, а като цяло бих казала, че е може би най-въздействащата до този момент.

Малко заглавието на серията „Всичко недовършено оставя след себе си болка“ , не ми е много точно, защото от всичко видяно, не това е първата ми мисъл или извод.
Не ми допаднаха и повечето неща със Зехра и Каврук. В началото една такава сконфузна ситуация, приказки на почивки, прегръдки и тинтири минтири, от всичко това единственото емоционално нещо ми беше реакцията и поведението на Санджар. После сигурно 5 минути общо имаше погледи, мълчание, вдигане на воала за да се стигне на бавен каданс до целувка. Чудех се както и на живото излъчване Каврук знае ли какво се прави, ще се сети ли да ѝ вдигне воала и да действа нататък. Идеше ми да влезна при тях, да ѝ вдигна аз воала, да им хвана главите и да ги блъсна една в друга, че да се свърши.
Каврук през всичките тези години е бил дясната ръка на Санджар. Със сигурност е трябвало да влиза и в хотелите му. Чак пък толкова да не знае как е там, каква е работата на пиколото, идва ми в повече. Имаше там две реплики, които си размениха Зехра и Каврук и които имаха и вероятно ще имат значение. Тя му каза, че се чувства щастлива и нека не позволяват някой да помрачи щастието им и той се съгласи и потвърди, че няма да разрешат на никой да направи това. И може би молбата на Каврук, един ден ако Зехра престане да го обича, да му каже. Всичко останало ми беше бля, бля, бля. И въпреки, че героят не беше облечен в традиционното палто или елек, продължаваше да се предвижва и по халат изгърбен. Ужас направо. Grin

Ще започна с Халисето, защото вече знаете моето мнение за нея и няма нужда да се повтарям. Актрисата изигра много добре сцената с истерията си. Рядко мога да кажа нещо добро за нейната игра. Вече сме писали тук и за това каква майка е, обича ли, не обича ли, отношения към останалите, желание да командва, да пише съдбите на хората. Знаем и за омразата ѝ към Мави и от какво е породена. Общо взето всичко знаем. Обаче имаше една подробност, която е нова за нас. Дядото Ефе очевидно също я е разбрал що за стока е. Навремето ѝ е казал да запомни едно нещо, че ще дойде ден, в който всички близки ще ѝ станат като чужди и ще остане сама. Тогава тя не го е разбрала какво иска да ѝ каже. Сега като остана сама и твърди, че ѝ се е прояснило, но всъщност изобщо си тъне в нейната мъгла. Тя продължава да си въобразява, че е права, че ще може да си върне контролът върху децата си и че само змията Мави е нейната пречка. Изобщо нито за миг не допуска, че някъде и в нещо греши. Тя прогони с поведението си всичките си деца и въпреки, че страдаше след това от самотата си, за нея това беше точната маневра към победата, защото разчита на врагът, който ще я спаси от нежеланата снаха, разчита на това, че децата все пак я обичат и не им е безразлично състоянието ѝ. Направи самодоволната физиономия след като изгони всички от стаята си, направи я и като изръси новината за бременността на Мави, а също и като каза на Дуду, че ще я уреди на работа при Гювен. Има хора, които в живота си търсят приключения, но тази не търси това, тя просто се занимава да прави живота на другите ад, от това се храни, това я прави щастлива, защото в този ад тя определя правилата. Нещо като енергиен вампир. Но много прост, без извинение. Нито ще се събере с децата си по този план, нито Дуду ще ѝ върви по гайдата както си представя.

Мави каза на Санджар, че не се сърди на майка му, разбира я, защото тя е жена без работа, без някакви собствени интереси, без мечти, затова и се занимава само с живота на децата си, особено с този на Санджар, защото те са нейния живот и тя се страхува да не остане сама. На него обаче му е трудно да я разбере и така ѝ каза, че е осъществил мечтите ѝ, доставил ѝ конака, станал Ефе, защо тя не може да прогледне, защо не го оставя да бъде щастлив. Ами да дойде да ме пита мене, не Мави.
Какво значи страх те е да останеш сам, ами като те е страх сближи се с тези, от които те е страх, бъди с тях добра щом децата ти така виждат нещата, опитай се да ги опознаеш, да ги разбереш, да ги приемеш. Няма там горе между двете уши нищо от полза. Grin

Продължавам с Елван, Яхя, Бора. Последният е пълно разочарование, предната жена и тя откачалка. Но и с нея май е бил в караваната. Laughing
Този път сценаристите ме объркаха малко. Бях твърдо против това да събират Елван и Яхя отново заедно. Сега съм малко разколебана. Там любов не е имало, но е възможна да се роди. Яхя казва, че се опитва да бъде правилния човек и макар и действията му спрямо Елван да са преднамерени, той наистина според мен се опитва. И двамата са си прости, ако до тях не е Халисе, може и да им се получи. Иначе заникъде са и двамата. Това, че Елван е сестра на Кахраман, ние зрителите отдавна го предполагахме, имаше такава подсказка, но с решението на актьора да излезне от проекта заради жена си, тази нишка се затри. Сега за нуждите на сценария им трябва бебе и ето ти го братът, който умира при катастрофа заедно с жена си. Малко е тъжно, че двамата приживе не разбраха за роднинската си връзка, не можаха да се опознаят, да се сближат, но затова е трябвало и да умре героят, трябва им само бебето. Хем има кръвна връзка, хем Яхя е ялов, хем Елван иска дете. А Кахраман беше и богат. Само с баща му не знам какво ще правят. Не споменаха да е умрял и той. Може пък и него да гледат, все пак е баща на Елван, макар и болен от алцхаймер. Яхя се погрижи за Елванче да си намери жилище, той пък се изнесе в хотел. Не остана до полата на мама. Надявам се и Гюлсие да се изнесе при Елван, ще има нужда от помощ, ако иска и да работи.

Чудя се дали накрая и Гюлсие няма да се предаде пред неустоимият Неждет.

Сега малко за враговете Седат и Гювен. Тия двамата са си луди, всеки по свой си начин. Стана ми интересно защо се зарадваха, че Халисе ще остане сама в конака без децата. Нали уж им трябваше вътрешен човек там. Колко вътрешен да е като ги няма главните? Гювен каза, че когато останела сама, можело нещо и за конака да се предприеме. Той да не си мисли, че Халисе е като Рафика, тя конака за нищо няма да го замени. Пък и той не е неин, няма такива пълномощия да се разпорежда. Странно, какво са замислили? Дуду не знае за психопатията на началниците си и скоро също може да се превърне във враг. Най-лошото е, че ще се опитат да навредят на бебето на Мави. Това само по себе си говори за тези хора, както и за Халисето. Удоволствие беше обаче човек да гледа увисналите им физиономии, когато Санджар им провали основния план. Много ги обичам тези ходове на главния герой, липсваха ми в последно време.
Санджар разбра, че Рафика е продала акциите си на Гювен. Той нямаше против да продаде и своите за да не бъде партньор с него, пък така или иначе никога пристанището не е било по сърцето му, там е бил само заради Гедиз. Но разбирайки за поредното предателство от страна на семейството на Гедиз, той нищо няма да продаде и се закани, че ще остави посланика без дъх. Тъй че очаквам още от Санджар Ефе.

И стигам до най-въздействащата част от серията, това, което я прави особено силна - любовта между Мави и Санджар. Ние и досега си знаехме и виждахме, че се обичат, радвахме се на тяхната взаимност, но в тази серия интригата с бременността направи тази любов още по-впечатляваща. Като начало се наблегна повече на любовта на Санджар и Енгин я изигра трогателно, нежно, перфектно. Как да не обичаш такъв мъж? Трябва да питаме Наре, но тя си замина. Всъщност тя си го обичаше официално, фенките на Неслихан не бяха съгласни героинята им да обича Санджар. Бяха прави, предателите трябва да се събират заедно.
Писах вече какво означава за Санджар едно дете с Мави и до какво би довело един аборт. Много важно е да се отбележи, че преди да се стигне до момента, в който той разбра за бременността, за това, че Мави е при гинеколог, се случиха и други неща. Започна се още в началото с мятането на онези зърна след отпътуващите Зехра и Каврук, символизиращи изобилие, плодовитост и т.н. Как напористо хвърляше Санджар и подканваше Мави и тя да хвърля, но тя разбирайки значението на традицията хвърляше само за да не се дели от другите. След това имаше моментът на прозореца с падналата звезда и намислянето на желания. Мави се досети какво е желанието на Санджар и помръкна. После сватбеният ритуал заради Мелек, който всъщност изигра важна роля също. От една страна обещанията към Мелек, че няма да се разделят никога, от друга радостта на детето, което най-после се чувства като част от нормално семейство.
И чак след това идва ред на известието за бременност. Санджар е разгромен. Първоначално знаейки, че тя не иска да ражда, си мисли, че е абортирала.


След това разбира, че не е. И когато тя му казва, че е само на 7 седмици и още не е дете, провеждат следният разговор:
– Но то ще порасне, ще стане детенце. После ще се роди, ще стане голямо като Мелек. В тебе има човек, който иска да живее.
– Санджар, не драматизирай, моля те, не драматизирай!
– Защо се разстройваш, любима. Съдбата ни дари детенце. Алах е всезнаещ Знам, че си огорчена. Дори не мога да си представя болката в сърцето ти. Но Алах иска ти да станеш майка. Той иска ти да подариш живот.
– Не, Санджар! Не, аз не мога! Аз не мога!
– Но, Мави, аз съм също тук. Не ме отблъсквай!
– Санджар, ти какво не виждаш? Какво не виждаш? Не разбираш ли? Всички мои любими си отиват. На всички до които се докосна, причинявам болка. Те умират, умират, Санджар.
– Мави, защо така говориш? Помисли за Мелем и за мен. Ако не беше ти, кой знае в какво състояние щяхме да сме сега. Аз щях да съм се побъркал, Мелек щеше да е постоянно нещастна. Ти се превърна в нашия живот.
– Не можах да се погрижа за никой, който ми е бил поверен. Санджар, всички умират. Всички умират. Баба ми, дъщеря ми, всички. Знаеш ли как се боря за да не обичам теб и Мелек? Знаеш ли? Всеки ден се сърдя на себе си. Казвам си, Мави, замини си! Остави и замини! Не ги обвързвай с твоето проклятие! Излез от живота им! Мави,,,говоря си, знаеш ли?
– Преживяла си сложни неща, но ти не си виновна. Покойната ти баба е умряла, защото ѝ е дошло времето. Тя благодарение на теб е живяла толкова години. Покойната ти дъщеря. На нея толкова ѝ е било съдено да живее, Мави. В това ти нямаш вина. А катастрофата е заради психопата Седат. Кой ще живее или умира, решаваме не ние. Ние нямаме тази власт. Това го знаеш по-добре от мен.
– Трябва да подпишеш това, защото сме женени. Иначе не мога да направя аборт.
– Не мога. Това е грях.
– Санджар, ако не подпишеш, ще е жалко за нас двамата. Защото аз не мога. Не мога да родя. Ще започнем да се ненавиждаме. Ако не подпишеш, приключваш и с мен, и с бракът ни.



И Санджар подписва. В този момент наистина ме заболя за него. Какво ли не му се наложи да преживее. Откъде тази сила намери в себе си? Той подписа, но не престана да се надява, че това няма да се случи, не престана да вярва, че тя ще вземе друго решение. Настъпи обаче хладнина. И вероятно ако не беше Мелек, едва ли Санджар щеше да обърне внимание на ултиматума, който му се постави. Но и едва ли щеше някога да е същото. Беше наистина една силна игра от страна на Енгин, една палитра от чувства, които докосват и те карат да съпреживяваш.

От друга страна Мави. Вижда се от диалога, че страхът е лош съветник, че тя не е в добро психическо състояние и прибавяме към това и самата бременност, която също води сама по себе си до емоционални отклонения. Разбираме и , че тя продължава да живее със страховете си, с мисълта, че е прокълната и носи нещастие на хората около нея. Е, това не е вярно и Санджар ѝ го каза. Обаче беше напълно вярно за Наре. Тя наистина правеше хората около себе си нещастни. При Мави е обратното. Изключваме Халисе, защото тя не е нормален човек.
За Мави беше важен обаче този разговор, както и всичко случващо се след него. Самата хладнина, думите на Мелек. Важно е винаги обкръжението, защото точно в такива моменти жената взима решения и се влияе и от най-малките детайли. За мен Санджар подписа и остана,  защото продължи да се надява и заради Мелек. Този грях щеше да си го носи в сърцето завинаги и нямаше да може да го забрави. Той има разбиране за нейните страхове, но болката идва оттам, че тя го отблъсква като фактор, като човек, който стои зад нея, различен от предходния.  Да се изтрие такава любов обаче, не може. И затова въпреки сянката в отношенията им, той продължава да я защитава и да води войните в защита на любовта им, без да я наранява, без да я притиска. Една приятелка ми писа, че трябваше да му предизвикат поне един микроинфаркт за достоверност. Наистина много силен характер.
Била съм в ситуация подобна на Мави. Дори много по-тежка. Ако не аз, не знам кой би я разбрал. Но аз наистина нямах до себе си един Санджар, който да ми каже: „аз съм тук, заедно ще се справим“. Затова и моето решение беше далеч по-лесно или поне така си мисля. При мен не е било необходимо да поставям каквито и да е ултиматуми. А тези на Мави приличаха като тези на Халисето. Всичко, което поставяше като ултиматум, всъщност щеше да е последствие от аборт, а не обратното. Но страховете наистина са лош съветник. Мави обаче имаше до себе си Санджар, този, който тя обикна, заради който не можа да си замине, за който се съгласи толкова бързо да се омъжи, който ясно ѝ каза, че е до нея и я помоли да не го отблъсква. Имаше и Мелек, която я нарече мамо, която истински я заобича, която я накара отново да погледне дете и да помисли все пак, че има надежда, че може да създаде семейство и да бъдат щастливи заедно. И така тази любов изригна с нова сила, толкова голяма, толкова трогателна, че чак душата ми се сви на топка някъде в слънчевия сплит. Страховете не могат да избягат, те си вървят с хората, но не трябва те да са водещите. Човек винаги трябва да се старае да ги захвърля настрани, когато му се налага да взима решения. Мави това направи. Просто покъртителна е последната сцена. Прекрасна двойка, прекрасна любов, прекрасен финал на серията.

# 77
  • Мнения: 41 946
Добро утро,момичета!





Димони ,отново прекрасен пост! Hands Plus1И добре,че си писала! Wink

Информация от телевизионния канал Стар тв.!Премества се денят за излъчването на сериала ни!
Новият епизод „Дъщерята на посланика“ ще излезе във вторник, 20 април от 20:00 часа по Star TV.
Инфото и в ТТ-https://twitter.com/startv/status/1382068599595143170
На 19 април започва нов сериал -''Kağıt Ev''
https://twitter.com/O3Medya/status/1382062327772626947
Скрит текст:









Желая ви приятна сряда! HugFlowers Four Leaf Clover

# 78
  • Мнения: 2 645
Здравейте, момичета! Heartpulse

Писах вчера по късните часове, но през деня трудно намирам време. Не се извинявам за чаршафите, защото никой не е длъжен да ги чете, могат и да се прескачат. Мисля си обаче, че споделянето на мисли е част от смисъла на тези теми.

Седат попита Гювен защо толкова мрази Санджар. Той нямаше време да му отговори, но може би някой друг път щял да му каже. Досега знаем, че според него Санджар е виновен, че Наре не се влюби и омъжи за Акън, че нещастията му се дължат на него. Гювен никога не е обичал нито дъщеря си, нито Акън, но той обичаше парите му. Получи ги в крайна сметка, но това не промени позицията му спрямо Санджар. Ако съвсем теоретично Наре се беше съгласила да се омъжи за Акън, какво щеше да се промени за Гювен? Ако Акън беше жив, пак щеше да се надява да получава от парите му на час по лъжичка. Наистина е интересно какво ще е обяснението му за тази омраза. Понякога си мисля, че и Наре не е негова биологична дъщеря. А също и че в миналото е имал някаква връзка, която е била „под нивото му“ и която е подсилила омразата към тази обществена прослойка.
Разбрахме, че бащата на Мави е починал. Но това не означава, че той е истинският ѝ баща. Възможно е затова да е напуснал жена си, защото му е изневерила. А може и тя да е била изнасилена от посланика например. Grin Продължавам да си мисля, че накрая ще измислят и нещо около миналото на Гювен.
Искрено се надявам Мави да не изгуби детето си заради тези гадове. Имахме го това вече в КПА. Нека не се повтарят сценаристите. Hands Pray
Остават 4 серии и ми се иска Санджар да има наистина план как да затрие враговете и да ги вкара кой където му е мястото. Сигурна съм, че ще направи всичко по силите си, за да защити семейството си.

И се питам не беше ли странно Халисе да ходи на посещение на „приятелка“ за по кафе на пристанището? Няма ли Санджар да се замисли и върху това? Покрай новината, която получи за бременността на Мави, едва ли е имал време да разсъждава и по този въпрос, но все пак някои негови замисли ни ги показват със закъснение, за да има елемент на изненада.

И Дуду я направиха директно генерален директор. Седат бил хем хубав, хем интелигентен, харизматичен, различна класа от Яхя. Засега само общували, щяло да се види какво ще стане. Все пак върнаха обратно Дуду в нейните си обувки. Така е разпознаваема. Тя беше предател и пак ще бъде вероятно. Особено ако Елван се събере отново с Яхя. Ще иска отмъщение.
На всички обаче бързо ще им се види края, защото остават малко серии, няма как всичко да се проточва.

В тази серия Санджар напомняйки за действията на майка си, спомена и за Недим, който е в затвора заради нея и не се знае колко ще седи там. Грам не я засегна това Халисе. Продължи да пуска отровата си. Малко му се подразних, че обвиняваше себе си Санджар, знаел как ще реагира, трябвало да я подготви за сватбата. А и Мави му предложи на тепсия логично обяснение за поведението на Халисе. Не знам кога най-после ще се приключи със заблудите.

И друго ми направи впечатление. В конака никога не са давали някой от семейството да гледа телевизия, дори не си спомням да съм видяла да показват телевизор. Освен сядане на маса за хранене, нищо друго нормално не се е случвало. В къщата на Мави всичко е различно. Контрастът е силен. Животът наистина заприлича на семеен във всяко едно отношение.

Яхя закара Елван да спи в маслиновата горичка, защото видял, че се скарала с Бора и да не будела посред нощите приятелката си. Сигурно има предвид офисът там. Но защо още не казват на Санджар за лъжата за стерилността на Елван?

Пожелавам ви приятен ден с най-красивите и най-талантливите.
 Злати, да можеш да пишеш в случай на новости. Затова пак се разписах. Laughing















# 79
  • Мнения: 5 765
Здравейте
                   Злати  Димони 

Димони  Благодаря ти за подробните анализи, за мен е удоволствие да те чета.
Злати ти си знаеш ,за всичко което правиш

                             

                 

                         

           

Приятен следобед,дами

# 80
  • Мнения: 2 645
В ТТ се разпространява снимка, която подсказва, че ще се пътува до остров Кос. Вероятно ще е изненада за Мави от Санджар. Затова и не искаше тя да разбере, че яхтата е готова за плаване след ремонт.



А Туба е пуснала в сторито си това, където се вижда, че в 49 епизод ще има снимки в къщата на Мави. И посещение явно от Халисе.



Вещицата сигурно ще иде под предлог да види внучката си. Тя тая освен чат пат да прегръща Мелек и да ѝ вика „агънцето ми“, друго май не е правила. Нито веднъж не беше истинска баба за внучката си.

А аз да ви кажа и от какво друго се впечатлих в серията. Отново става дума за любовта на Санджар, която май е безгранична. След подписването на съгласието за аборт в семейството не беше всичко както преди, но имаше старание да не се отдава значение на това. Когато Мелек така въодушевено заговори , че иска братче или сестриче, Санджар беше този, който се опитваше да отклони темата, да не се притиска Мави. Не само подписът, но и последствените действия показват що за човек е той. С Наре не е постъпвал по различен начин, изключвайки гоненето след първата брачна нощ. Но той и тогава щеше да прости, ако Наре беше останала. Това много хора не можаха да го разберат. И бога ми, той си имаше своите основания да е гневен от неговата си гледна точка.



И другият момент, който искам да отбележа е също от финалната сцена. Когато Санджар пристига в стаята при Мави, той си мисли, че вече е абортирала, тя му подава ръка, той поема пръстчето ѝ с леко погалване. Въпреки всичко не може да не я докосне, не може да я отхвърли току тъй. Принципно знае, че на нея не ѝ е лесно да вземе такова решение, знае, че има страхове, разбира я и е готов да ближе раните си за пореден път. Каква любов само! Е, спестиха му се раните, а се чудя откъде място за още любов. Направо прелива.









Днес е имало снимки в Бодрум с Туба и Енгин. Фенове са ги снимали , но още не можели да споделят. Сигурно са предупредени да не публикуват.
И от сета в къщата на Мави. Вероятно ще има празнуване на рожденният ѝ ден.

Последна редакция: ср, 14 апр 2021, 20:45 от Dimony

# 81
# 82
  • На луната
  • Мнения: 342
Здравейте момичета по късни доби.
Видях, че има превод и реших първо да го изгледам преди да ви прочета за да не се влияя от мнението ви Simple Smile
На Барисея благодарности за труда Flowers Bouquet
Серията ми хареса. Цялата. Нямам нито една забележка.
Не ме подразниха нито истериите на Халисе, нито на пръв поглед егоизма на Мави.
За да съдиш, трябва да си бил поне за малко в обувките на другия. Аз за късмет не съм била в тези на Мави, и се надявам никога да не бъда. Нямам представа, как те променя такава болка и как се живее с нея. Нейните доводи за повечето зрители маже да са нелогични, защото тя каза, че ако Санджар не подпише съгласието за аборт, ще се намразят. В отчаянието си тя виждаше само своята болка, но не и неговата. Не и вероятността да се намразят и ако подпише. И как точно ако вярваш че носиш проклятие ще предпазиш от него Мелек, но не и нероденото си дете? Друг е въпроса, че ако си решил категорично да нямаш деца, е редно да уведомиш партньора си затова преди брака, но филм да става. Както знаем, логиката у главните героини в турските сериали задължително изчезва в някакъв момент, колкото и интелигентни да са те. Simple Smile
Този подпис, който сложи Санджар, беше най-големият изпит в живота му и той го взе с отличен, даже повече от това. Болката му беше красива, макар да го състари, а гневът му се превърна в смирение. Поредният катаклизъм по пътя му.  Подкрепата, която й оказа беше против цялата му същност, желания и разбирания, и въпреки това направи всичко възможно да я разбере и да запази семейството си.
Доволна съм, че Мави сама и без натиск направи верният избор. Имаше много силни моменти в тази серия, но най-много ме докоснаха финалната сцена и тази с подписа.
Зехра и Каврук получиха заслуженото си екранно време, макар през повечето време да си бяха просто пълнеж.
Халисе продължава да се бори с въображаемите си вятърни мелници, без да осъзнава, че най-големият й враг е самата тя. Вече има трон и конак, но няма поданици. Останаха й само Неждет и Гюлсие. Бяха много тъжна картинка на кухненската маса. Не знам какво са й приготвили сценаристите, и дали ще я вразумят на стари години отваряйки й очите, че няма нищо по-важно от семейството, което не се задържа със заплахи, диктатура и изнудване, а с обич и разбиране. Имам предчувствие, че ще я съжалят и смирят. Не го заслужава разбира се, но и в живота е така. Някои просто са по-голями късметлии от други.
Бора се оказа голямо разочарование, но въпреки това Елван имаше голяма полза от него. Всяка нещастна жена, претърпяла загуби и разочарования има нужда от някой, който да й повдигне самочувствието и да я измъкне от самосъжалението. Съмнявам се, че е успяла да се влюби в него толкова силно. Според мен е виждала рамо на което да се опре и мъж от който да има дете. Бяха твърде различни за да издържи дълго връзката им, а се оказа и че искат различни неща. Дано Яхя наистина да се е променил, макар че ако тя не го заобича, пак няма да се получи нищо. Прекалено претупаха частта с Кахраман, роднинството и бебето, но така са решили. Часовника тиктака и до финала няма много време.
Хареса ми, че не протакаха частта с измисленият баща, и Санджар им натри носовете. Обаче сега те са на ход, и сигурно ще направят нещо особено гадно. Дано само бебето да оцелее в цялата тази безмислена война.

Димони, що се отнася до омразата на Гювен, доколкото помня той я обясни единствено с Наре, неговата инвестиция, и за мен звучеше логично. Години наред е инвестирал в дъщеря си, и в един момент се появява някакъв прост селянин и му разваля плановете да я продаде възможно най-скъпо. Да не забравяме и всички унижения на които го подложи (заслужено) Санджар. Егото му пострада не веднъж. Може би докато вися едно или две денонощия заключен с белезници в банята в хотела, и го намериха опикан, в него се е генерирала достатъчно омраза, да си обещае един ден да отмъсти за всичко.  В момента има пари, скучно му е, а Санджар му е фикс идея. Вкопчил се е в нея, като наркоман. Това се е превърнало в смисъла на живота му. Да си докаже, той великият пасланник, обиколил света, гледайки го от високо, че не може да бъде победен от някакъв необразован дивак с обноски на абориген.( това е в неговите представи, разбира се Simple Smile )
Поне така мисля аз Simple Smile

Последна редакция: чт, 15 апр 2021, 02:11 от Alaska 80

# 83
  • Мнения: 4 251
Среднощен привет, момичета


Вчера и днес през деня на няколко пъти направих опит да напиша пост, обаче все нещо ставаше и не успях да го направя Anguished Но пък Злати    е успяла да ни донесе новите снимки и информация относно Туба

Димони за пореден път се насладих на "чаршафите", които си ни предоставила. Simple Smile Направила си обстоен и задълбочен прочит на серията, героите и мотивите за постъпките им. Като изгледам серията с превод ще напиша нещо, ако има което да не си казала .
Но от това, което видях без да разбирам кой-знае колко от казаното, защото с турския съм на Вие, играта и на 3-та актьори, които са в "лошия"отбор ми хареса. Халисето вече не ми стои като изтукана рецитираща репликите си. Елван също стана по-обрана и започна да говори нормално, а не да крещи. Мелек имаше повече екранно време и ми се струва, че се отпусна повече в играта си Зехра на моменти е приемлива в играта си, а на моменти ми е изкуствена. За Каврук и аз се чудя защо му е тази прегърбена поза? Да не би защото любимата му има недъг, та и той да има някакакъв дефект?

Та като казах превод и серия- имаме прекрасна изненада

Буркина благодаря ти, че ни донесе превода
Благодаря и на Барисеа за труда й
За съжаление серията ще я изгледам утре, че трябва да лягам, защото утре трябва да ставам рано Neutral Face

Вичи донесла си ни снимка на Туба направена от оператора Сердар Армутлу, която тя е споделила в сторито си Ето я цялата Hands V


Димони е сложила няколко гифчета от серията. Да ви предложа и няколко от мен от началото на епизода



Злати знаеш ли сега като преместиха излъчването на сериала във вторник кога да очакваме снимките, озета, първия трейлър?


Едно сладурско гифче на сем.Ефеоглу, което взех от ТТ


Лека нощ!

И да имате готово кафенце докато гледате епизода ви зареждам вчерашното сутрешно кафе на Туба


ПП. Аласка като си пуснах поста видях, че си писала

Последна редакция: чт, 15 апр 2021, 02:51 от kanti

# 84
  • Мнения: 41 946
Здравейте,момичета!





Благодарности на Буркина Hug,за линковете и на Барисеа Hug,за превода на епизода!

Имаме и късни постове,сега ги изчетох.
.Аласка Hug,отново чудесен коментар си направила на новия епизод! Hands Plus1



Цитат
Злати знаеш ли сега като преместиха излъчването на сериала във вторник кога да очакваме снимките, озета, първия трейлър?
Канти Hug,ако следваме логиката преди пускаха първия фрагман в четвъртък,петък-новите снимки и озета,а в събота(понякога в следващ ден)-втори фрагман!Сега би трябвало в петък да имаме фрагман,но знае ли се,може и днес да ни изненадат! Simple Smile







нощно стори от Туба.....

песента....



Желая ви приятен ден! HugTwo HeartsFlowers Four Leaf Clover

# 85
  • Мнения: 5 765
Здравейте

                   Злати  Канти Аляска  ДимониБлагодаря ви , момичета за подробните анализи,гифчета ,снимки,за всичко.
Благодарности на Буркина ,за линковете и на Барисеа за превода на епизода!

                    

                    

                В по голямата част серията ми хареса,много въздействаща,много силни моменти,направо те стяга в гърлото.Браво ,играта на Енгин  много силно  те докосва и ставаш съпричастна с мъката му.
Санджар подписа,но толкова силен момент,как го преживя,толкова мъка имаше в него,как не се срути,Браво и пак Браво.Подписа ,но той вътрешно в себе си ,се надяваше ,че все пак Мави  ще размисли.Той изостави неродения си  сина си, когото толкова искаше, за да не загуби Maви. Документът, който той подписа със сълзи на очи, се превърна в любовен документ на Санджар.
Мави от този момент тя видя, че както и да живее, че той е човек, който много я обича.Може би вътрешно в себе си взе решението за запази детето.
Любовта на Санджар към Мави включва и подхода на Мави към Мелек Санджар обаче обича Мави, не заради Мелек, а заради сърцето си.
Бора ме разочарова много,виждах по друг начин да се развият отношенията му с Елван.Но така са решили СЦ.Елван беше толкова въодушевена,тича до нотариуса,да поднови договора,че няма да има промяна в него и накрая   Бора  си каза ,че заминава.Стана ми жал за Елван.Сега ,когато се оказа ,че Елван е е сестра на Кахраман,тя ще наследи акциите му от пристанището,та подсказката,която направи Сандажар към Гювен,че ще му вземе всичко,ще стане.Ще видим.

                  

              Приятен следобед,дами

# 86
  • Мнения: 4 251
Здравейте, момичета и от мен
Пролет, пролет, ама си е бая хладничко при нас

Злати значи да очаквме нов трей чак в петък Anguished Ами какво да прявим - ще чакаме търпеливо
Вичи  и мен Бора ме разочарова, но може би СЦ извъртяха така нещата, за да може Елван и Яха да осъществят мечтите си за детенце. Иначе актьора много ми харесва как стои и си играе ролята Hands V Странно ми стана това, че Елван не знае до сега, че Кахриман й е брат.Rolling Eyes Вие с Димони и Злати можете накратко да ми обясните защо е така. Тя е сираче доколкото знам. Откъде изскочи това с брата? Или за нуждите на сценария  Yum
Скандала в конака след сватбата беше много истински. По този начин се отпушиха доста стаявани емоции и мисли. Хареса ми, че Яха се намеси и каза някои истини на майка си в подкрепа на батко си Hands V И найхубавото - че Санджар защити Мави, хвана я за ръка и се изнесоха от конака Hands Thumbsup



Чудя се сега след като разбра, че Мави е бременна дали СЦ няма да се опитат малко да избелят Халисето? Rolling Eyes Като например да помогне с важна информация или някакво действие, за да помогне на Мави и Санджар? Знам, че е егоист до мозъка на костите си, че не знае какво е това любов. Но като се има в предвид, че Мави е бременна с (най-вероятно) мъничкия ефе, тя ще осъзнае, че той ще е продължителя на рода. А тя е традционалистка и това за нея е важно Hands V


Слагам ви и четиво за следобедните часове Flowers Hibiscus
Освободете идиотите от живота си. Циркът трябва да гастролира - ФАИНА РАНЕВСКАЯ
Скрит текст:

Фаина Раневская е една от най-обичаните руски актриси на 20 век. Зад външния цинизъм Фаина крие много добър и раним човек.

За себе си казва: „Да огорча мога, да обидя – никога. Обиждам само себе си. Моят живот е самота – самота до края на дните.“ Вижте кои нейни фрази се помнят до днес:



По-добре да бъдеш добър човек, който ругае цинично, отколкото тиха, възпитана твар.

Има хора, в които живее Бог, има хора, в които живее Дявол, а има и такива, в които живеят само глисти.

Всичко хубаво на този свят е или вредно, или аморално, или води до затлъстяване.

Жените, разбира се, са по-умни. Вие някога чували ли сте за жена, която би си загубила главата, само заради красивите крака на мъж?

Животът е твърде кратък, за да го хабим за диети, стиснати мъже и лошо настроение.

Здравето – това е всеки ден да те боли на различно място.

Ако болният много иска да живее, лекарите са безсилни.

Знаете ли какво е да се снимаш в киното? Представете си, че се къпете в банята, а в нея се провежда екскурзия.

Талантът е неувереността в себе си и мъчителното недоволство от твоите недостатъци, което никога няма да срещнеш в посредствеността.

Хората сами си създават проблеми – никой не ги принуждава да избират скучна работа, да се женят за грешния човек или да купуват неудобни обувки.

За да успее в живота, една жена трябва да има две качества. Трябва да е достатъчно умна, за да се хареса на глупави мъже, и достатъчно глупава, за да се хареса на умните.

Каква е ползата от пластичната хирургия? Обновяваш фасадата, ама канализацията е все още стара!

Семейството ще замени всичко. Затова преди да го създадеш трябва да помислиш кое е по-важно – всичко или семейството.

Ще се ожениш и тогава ще разбереш какво е щастие. Но ще бъде късно.

Когато бях на 20 години мислех само за любовта. Сега обичам само да мисля.

Много хора се оплакват от външния си вид, но никой не се оплаква от мозъка си.

Под опашката на най-красивия паун се крие обикновен пилешки задник. Така че по-малко патос, господа.

Ако жена каже на мъж, че е най-умният, има предвид, че друг такъв глупак няма да намери.

Лесбийството, хомосексуализмът, мазохизмът и садизмът не са извращения. Извращенията всъщност са само две: хокеят на трева и балетът на лед.

Има такива хора, към които ти се иска да се приближиш и да ги попиташ сложно ли се живее без мозък.

През целия си живот ужасно съм се страхувала от глупави хора. Особено жените. Никога не знаеш как да говориш с тях, без да падаш до тяхното ниво.

Дълго време не са ме наричали кучка. Вероятно губя популярността си.

Говорете и мислете за мен каквото си искате. Къде сте виждали котка, която се интересува какво говорят за нея мишките?

Игнорирай мнението на тези около теб и ще имаш спокоен и щастлив живот.

В моето пищно тяло живее едно много стройно момиче, което не може да се измъкне навън. Отчитайки моя добър апетит така ще бъде до живот.

Забелязала съм, че ако не ядете хляб, захар, тлъсто месо и не пиете бира, лицето ви става по-слабо, но и по-тъжно.

Аз съм като стара палма на гарата – никому ненужна, а е жалко да я изхвърлиш.

Истински мъж е този, който знае точно кога е рожденият ден на жената, но не помни на колко е години.

Ако жената върви с наведена глава тя има любовник. Ако жената върви с гордо изправена глава тя има любовник. Ако жената има глава тя има любовник.

Най-опасното оръжие на света е телефонът в ръцете на пияна жена.

Оптимизмът е недостиг на информация.

Освободете идиотите и клоуните от живота си. Циркът трябва да гастролира.

Грижете се за любимите си жени. В крайна сметка, ако тя недоволства, ръмжи и се оплаква, значи ви обича. Но ако започне да се усмихва любезно и безразлично, всичко е загубено.



Хубав следобед!

# 87
  • Мнения: 2 645
Здравейте! Heartpulse

Вичи, браво, че се сети за акциите на Кахраман. Не са ни показвали да ги е продавал, ако нещо не съм забравила. Но той не харесваше Гювен, нищо, че по едно време бяха в един лагер. Едва ли би му ги продал, пък и със Санджар си оправиха отношенията финално. Кахраман по принцип имаше потенциал да бъде добър човек. Просто загубата на бременната му жена го беше озлобила до такава степен. Но той винаги показваше, че има и друга страна. Все пак се е грижел за баща си толкова години. И Джейлян беше приютил от дом за леки жени. Вероятно, защото жената, която е изгонил баща му е била в този дом. Иначе защо да не си хване някоя друга мераклийка като Дуду например. Но явно и той като Мави имаше страх да има деца след загубата на бременната си жена.

Канти, Елван се броеше за сираче. Кахраман не я е виждал, не знаеше, че му е сестра. Той по принцип знаеше само, че има сестра, търсил я е, но не я намираше. Явно в издирването и той е стигнал до следата с публичния дом, където е пяла жената. Санджар беше намерил една нейна приятелка от дома, но тя не можа да помогне, защото покрай събитията в нейния живот, е загубила връзка с тази жена. Счита се, че е починала и е оставила Елван. Не си спомням да са казвали къде. Но Елван дори и не предполага, че има брат, тя абсолютно нищо не знае, защото майка ѝ е била бременна с нея, когато мъжът я изхвърля на улицата. Тази приятелка на майка ѝ дойде в конака, стана ясно, че се казва също Елван. Тогава всъщност Санджар също не търсеше майката на снаха си, а сестрата на Кахраман, за да има някакъв коз срещу него. По това време имаше изнудване от кахраманова страна, заради трупът на Акън, генерално заради всичко, което направи Наре. Сега, когато Кахраман е починал, държавата има достъп до секретна информация и е стигнала до сестрата Елван. Бащата вероятно са го прибрали в дом, той е болен от алцхаймер, но бебето евентуално може да има попечител, ако тя се съгласи да го вземе. Общо взето така стоят нещата, няма нищо нелогично в тази история.
Ако артистът беше останал в проекта, със сигурност щеше да има развитие по тази линия, но жена му получи роля в друг проект, а те си гледат сами децата и когато единият работи, другият не работи. Те винаги вървят комплект. Тя се беше пренесла с децата в Бодрум докато той играеше в ДП.
Наистина е тъжно, че не можаха да разберат за родствената си връзка двамата, това щеше много да ги промени героите. Но така се случи. Сега явно за нуждите на сценария ще има и бебе, и акции.

Що се отнася до Халисе, няма да ми е логично да се осъзнае. Ако изобщо мислеше за наследника, нямаше да иска да се отърве от него, нямаше да ходи да им казва на ония, че Мави е бременна. Нали все пак според нея те просто искат да премахнат Мави, да не е там, да не е със Санджар. Е как ще премахнат нея без плода? Да, тя се уплаши от реакцията на Седат, но не мисля, че осъзнава какво е направила. Хубаво, ядоса се като разбра, че Мави е бременна, защото това означаваше, че трайно ѝ отнема сина, че той никога не би я изоставил, а тя пък от своя страна няма да може да си върне трона. Тронът ѝ е по-важен, затова и ги наговори такива на Санджар, а после явно е казала и на Гювен, който пък като сеирджия по-късно я привика за да съобщи това и на Седат. Обаче ако мислеше за наследник, щеше да смени тактиката. Просто отвратителен човек. Няма начин да ми променят мнението за нея, каквото и да решат сценаристите. И за мен не стига това , да я оставят сама в конака, далеч не стига.

Енгин е пуснал нова снимка с котката си в инстаграм.





Фрагман.

Последна редакция: чт, 15 апр 2021, 20:51 от Dimony

# 88
  • Мнения: 41 946
Днес си ни пуснаха фрагмана...Hands Plus1


https://youtu.be/_7O-9iCo5zs

# 89
  • Мнения: 5 765
Привет

             


                                                       https://www.youtube.com/watch?v=_7O-9iCo5zs
Ето го трейлъра.

                        Е,какво стана Халисето ще трови Мави или да направи аборта.Гадина гадна.

Общи условия

Активация на акаунт