За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 33 249
  • 743
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 296
Какво мога да приготвя с катък - от малко частно производство е, не от супермаркета. Разядка някаква може би?

# 481
  • Мнения: 22 867
Може да добавиш нарязани печени пиперки, да объркаш и е готово. Може и натрошени орехи, може и чесън, ако ти харесва, по твой вкус. Сиренце може да нарониш.

# 482
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 507
Сутринта правих бисквитена торта, кога най-рано мога да я нарежа? Smiley

# 483
  • София-Младост
  • Мнения: 23 380
Сутринта правих бисквитена торта, кога най-рано мога да я нарежа? Smiley
Кажи каква...ако е онази  с обикновени бисквити и някакъв крем, хубаво да изстине и тогава. Иначе има варианти със маскарпоне, заквасена сметана...няколко часа, за да попият и омекнат бисквитите.

# 484
  • Мнения: 1 211
Какво мога да приготвя с катък - от малко частно производство е, не от супермаркета. Разядка някаква може би?

И аз да дам своето предложение към въпроса ти.

Намазвам останали от закуска палачинки ( и специално съм правила по 5-6 броя) , редя отгоре тънко и тясно нарязани краставици, рендосвам бяло или жълто сирене и  навивам на стегнато руло.
След няколко часа режа на 2,5 - 3 см,  ( децата му казват ,,палачинково  суши Simple Smile"") - става за закуска, за мезе на ракия, бира, а и за похапване Simple Smile.

# 485
  • Мнения: 3 417
Сутринта правих бисквитена торта, кога най-рано мога да я нарежа? Smiley
Ако си топила бисквитите в мляко или друга течност - веднага след като изстине . Бе то и гореща може ,ако толкова ти се яде .
Аз я харесвам със обикновени бисквити - ама твърди и по-плътни / не Закуска / и розово нишесте с мляко - това ми е вкусът от детството и да отлежи поне половин ден .
Но от бисквитена торта до бисквитена има разлика . Като се почне от бисквитите де

# 486
  • Мнения: 7
Здравейте, ще правя за вечеря шницели от кайма. Направих си сместа и реших да си ги оформя на хартия за печене. Според  Вас дали ще е проблем? Дали ще се отделят лесно от хартията?

# 487
  • Sofia
  • Мнения: 21 728
Здравейте, ще правя за вечеря шницели от кайма. Направих си сместа и реших да си ги оформя на хартия за печене. Според  Вас дали ще е проблем? Дали ще се отделят лесно от хартията?
Не би трябвало, но може да намажете хартията с мазнина.

# 488
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 507
Бисквитената ми торта е с "обикновени" бисквити, твърдички и сухички са, не са топени и кремът е 50:50 с маскапоне и нутела, не е много мокър. Явно ще се чака до довечера Hushed Нямам търпение, нямааааам! Знам аз че трябваше да я направя снощи, но ме домързя.

Здравейте, ще правя за вечеря шницели от кайма. Направих си сместа и реших да си ги оформя на хартия за печене. Според  Вас дали ще е проблем? Дали ще се отделят лесно от хартията?
Намажи хартията добре с олио. Ако имаш предвид панирани и отупани добре в трохи отвън, не би трябвало да залепнат.

# 489
  • София
  • Мнения: 5 295
Ако ви се получи бисквитената торта с 50/50 маскарпоне и течен шоколад, моля споделете. Звучи интересно - като лесен чийзкейк, но аз не си представям тази гъста смес да напои бисквитите достатъчно.

# 490
  • Мнения: 14 157
Ако към тази смес се добави и заквасена сметана, ще се получи идеално.

# 491
  • Мнения: 6 895
Бисквитена торта с крем от 50/50 маскарпоне и течен шоколад става чудесна, но аз потапям бисквитите в прясно мляко и пак ѝ трябват няколко часа, а най-добре една нощ, за да поомекнат. Ползвам обикновени бисквити Petit Beurre.

# 492
  • Мнения: 10 436
Здравейте, ще правя за вечеря шницели от кайма. Направих си сместа и реших да си ги оформя на хартия за печене. Според  Вас дали ще е проблем? Дали ще се отделят лесно от хартията?

Най-удобна за такива цели ми е една пластмасова гъвкава дъска за рязане, от ИКЕА. Не съм ходила скоро, бих си купила още, продаваха се по две в комплект. Другото удобно е силиконово килимче - нищо не залепва по него.

# 493
  • Мнения: 1 140
Момичета, здравейте опитах да направя домашен хумус, но нагарча... На какво се дължи?    Вероятно е от сусамовия тахан, има ли с какво да го заменя? Или да ми препоръчате хубав тахан, който не горчи? Благодаря!

# 494
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 721
В този ред на мисли, мога ли да сложа тахан халва (слънчогледов) в хумуса преди пасиране, вместо тахан сусамов?

Общи условия

Активация на акаунт