За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 32 483
  • 743
  •   1
Отговори
# 45
  • Русе
  • Мнения: 5 200
Скрит текст:
Здравейте,някой може ли да ми препоръча торта с бял шоколад?

https://ipeychev9.blogspot.com/2014/09/blog-post_11.html

# 46
  • София
  • Мнения: 10 831
Здравейте,някой може ли да ми препоръча торта с бял шоколад?

Не е точно торта, но можеш да погледнеш:

Ягодов тарт

Разноцветно парфе

# 47
  • Мнения: 63
Благодаря,много сте отзивчиви!

# 48
  • Sofia
  • Мнения: 21 604
Здравейте,някой може ли да ми препоръча торта с бял шоколад?
Също така може да ползваш белия шоколад вместо друг в шоколадови торти.

# 49
  • София
  • Мнения: 11 688
Еее, безсрамна работа! Той чак шоколада  е потекъл от разкош на снимката...
Кое му е чак "безсрамната работа" не разбрах. Да, наистина малко е омекнал, но докато се мотках да го снимам и той найстина омекна, тази торта се държи в хладилнки и след като не ти харесва можеш да прескочиш, няма никакъв проблем, не на всеки му харесва, там на цвят и вкус.....нали е така.

# 50
  • Sofia
  • Мнения: 21 604
Еее, безсрамна работа! Той чак шоколада  е потекъл от разкош на снимката...
Кое му е чак "безсрамната работа" не разбрах. ...
Душа, на бъзик е.  Разбирай, че  е супер изкущаващо, особено така разтекъл се. Simple Smile

# 51
  • Мнения: 10 349
И аз мисля, че това е комплимент и висока оценка

# 52
  • София
  • Мнения: 11 688
Еее, безсрамна работа! Той чак шоколада  е потекъл от разкош на снимката...
Кое му е чак "безсрамната работа" не разбрах. ...
Душа, на бъзик е.  Разбирай, че  е супер изкущаващо, особено така разтекъл се. Simple Smile
И аз мисля, че това е комплимент и висока оценка
Ооооо, и да не се хареса това няма никакво значение, аз не се дразня, но беше лошо написано, а това че може на някой да не е по вкуса е съвсем разбираемо, то и аз съм си каприз и много неща изобщо не съм опитвала през живота си, и няма й  да ги опитам, така ще си умра и без тях, ама няма да съжалявам.

# 53
  • Мнения: 14 064
Марчева, наистина беше комплимент.
Просто рискове на виртуалното общуване.

# 54
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 700
Марчева, беше комплимент и няма как да бъде нещо друго на така изглеждащо парче! Толкова изкусително тъкмо... тръгнал да се разтапя шоколад, че спокойно можех да се давя от слюноотделяне! Извинявам се, че не съм се изразила правилно, от апетитното парче съм била замяна Simple Smile
Повечето снимки са доста повече от привлекателни и  вкусно изглеждащи, но на тази торта не се сдържах!!!

# 55
  • Мнения: X
Спомен от детството ми са катмите на баба. Така и не сме записали рецептата, а баба я няма вече Sad
Искам да се пробвам, но тя ги правеше на сач. Аз нямам. И печка на дърва нямам. В тиган ще станат ли? Някой правил ли е и да даде рецепта. Майка ми казва, че само с вода ги е правила баба.

# 56
  • София
  • Мнения: 11 688
Марчева, беше комплимент и няма как да бъде нещо друго на така изглеждащо парче! Толкова изкусително тъкмо... тръгнал да се разтапя шоколад, че спокойно можех да се давя от слюноотделяне! Извинявам се, че не съм се изразила правилно, от апетитното парче съм била замяна Simple Smile
Повечето снимки са доста повече от привлекателни и  вкусно изглеждащи, но на тази торта не се сдържах!!!
Не съм се засегнала, благодаря за отговора!  Но в интерес на истината изобщо не мисля, че някой може да ме засегне на тема кулинария, защото правя това,  което мога, там където не мога изобщо не си и помислям да подхвана рецепта. За мен кулинарията е начин на успокоение на нервите, когато съм раздразнена, това е вид терапия и ми действа много добре, освен това моите рецепти са крайно домакински и обикновени, нямам никакви претенции , че нещо мога да сътворя необикновено, напротив.  Това  че се опитвам да правя нещо, дали добро или не, може само мен да ме засегне, че не съм се справила, а и бъди убедена, че няма да го пусна, защото си е вид излагация, хем искам да си харесвам рецептите, хем пък да пусна нещо, за да излъжа някой, примерно с добри снимки,  не, при мен това не върви. Освен това всичко, което съм пуснала в блога си е лесно,  съвсем примитивна работа, така че как да се засягам, след като са толкова елементарни рецепти и всеки който има необходимост да завърти нещо  ще се справи.
Благодаря още веднъж!

# 57
  • Мнения: 485
Спомен от детството ми са катмите на баба. Така и не сме записали рецептата, а баба я няма вече Sad
Искам да се пробвам, но тя ги правеше на сач. Аз нямам. И печка на дърва нямам. В тиган ще станат ли? Някой правил ли е и да даде рецепта. Майка ми казва, че само с вода ги е правила баба.

Здравейте! Често правя палачинки, но аз използвам кисело мляко, яйца, хлебна сода, брашно и вода. Правя ги на сач на индукционен котлон. Преди да се сдобия със сач, ги правех на тиган с керамично покритие.

# 58
  • Sofia
  • Мнения: 21 604
По мое мнение Катми и палачинки не са едно и също. Първите са с мая, а вторите са без набухвател или със сода/бакпулвер.

# 59
  • Мнения: 4 199
Купих си глава целина за супи,доста голяма е. Как и къде  да я съхранявам ?

Общи условия

Активация на акаунт