Парламентарни избори, 2021 - мнения, оценки, коментари и всичко около тях

  • 836 586
  • 38 566
  •   3
Отговори
# 38 400
  • Мнения: 4 803
Много ще се радвам, ако Манолова, Хаджигенов, Минеков и Татяна останат извън 47 НС. Да имат 3.99% или по-малко.

На по-следващите парламентарни избори очаквай Мая Манолова с нова партия - Залегни БГ! Ние се връщаме.

# 38 401
  • Мнения: 911
1.ГЕРБ;
2. БСП;
3.ИТН;
4.ПП;
5.ДПС;
6.ДБ.
До края на 2022 - нови избори.

Президент - Радев с 53%, още на 14.11

# 38 402
  • Мнения: 3 350
Моята прогноза:
1. ПП
2. ГЕРБ
3. ДБ
4. БСП
5. ДПС
6. ИТН
7. ИЗПРАВИ СЕ БГ !
ПРЕЗИДЕНТ
Балотаж РУМЕН РАДЕВ и ЛОЗАН ПАНОВ.
Аз лично реших да гласувам за ИЗПРАВИ СЕ, защото искам да влязат.
За Президент съм за Лозан Панов.

# 38 403
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 898
Гледам как миньорите протестират и се питам къде спаха, когато държавата е решила да ги изостави през 2030 година на собствените им мускули и докато оцелеят? Защо синдикатите не ги организираха да протестират пред прозорците на Борисов + Теменужка Петкова?
Няма такова нещо. 2030 година е сигурно, идеята е била 2050 година, като стратегически обект.
Сега трябва да се посочи конкретна година  в плана за възстановяване. От тук възниква проблема.

2020 г. - https://btvnovinite.bg/predavania/tazi-sutrin/temenuzhka-petkova … odnija-pazar.html

Имаше ли някакви миньори и синдикати след тези думи?

Не мога да дам прогноза. Все още съм изненадана от преднината на ГЕРБ, както съм изненадана  и от Боби Михайлов като нов/стар шеф на БФС.

# 38 404
  • Мнения: 546
Аз се надявам ИТН леко да мирясат, не може да не са схванали, че не става по техния начин. Или пък Слави, ако е разбрал, че няма да му се получи, както го иска, да е решил да излиза от политиката по тоя начин. Simple Smile Ще му намалеят избирателите, неизбежно е.

Не са мирясали. Тези сутрин по БНТ слушах техен представител, все същото говори.
В момента Иванов се чуди как да обясни необясними неща.
Аз нямам прогноза, всичко е възможно. Мисля, че може КОД да влязат този път.

# 38 405
  • Мнения: 15 263
Слушам Атанасов, няма да мирясат. И в следващото НС, независимо кой ще е първи, втори, трети ... пети. Вероятността за редовно правителство е нищожна.
Ще се радваме на Радев следващите пет години.

# 38 406
  • Мнения: 546
Слушам Атанасов, няма да мирясат. И в следващото НС, независимо кой ще е първи, втори, трети ... пети. Вероятността за редовно правителство е нищожна.
Ще се радваме на Радев следващите пет години.

Надявам се да не се радваме на Радев. А иначе, откакто Кирил Петков става клиент на специализираната прокуратура и той се обяви за премахването й. Толкова елементарни и прозрачни са всички. Настъпят мотиката и после искат да я чупят, като че ли мотиката им е виновна, че са я настъпили. Smiley

# 38 407
  • Мнения: 8 266
И аз не искам да гледам Радев. Явно и други не искат, не случайно ДПС издигнаха кандидат. Това досега май не се е случвало. И дано най-накрая имаме работещо правителство, въпреки че едва ли ще има дълъгживот.

# 38 408
  • Мнения: 2 679
Слушам Атанасов, няма да мирясат. И в следващото НС, независимо кой ще е първи, втори, трети ... пети. Вероятността за редовно правителство е нищожна.
Ще се радваме на Радев следващите пет години.

Съставянето на коалиционно правителство е възможно ако на ГЕРБ и БСП им намалеят още депутатите и колко адекватни ще бъдат от ИТН.

# 38 409
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 898
Ако не мирясат значи просто никой не иска да поеме отговорност. ИТН бяха заявили, че едва ли не на всяка цена ще работят да има редовен кабинет. Ако ПП излязат на второ място мисля, че ще имаме правителство.

Лозан Панов вчера говори, че бил щял да даде мандата на най-малката партия. Лесно е да се говори от дистанцията на времето, но положението в НС бе такова, че дори и гласовете на БСП нямаше да стигнат при условие, че ИТН пасуваха.

# 38 410
  • Русе
  • Мнения: 11 923
Ако не мирясат значи просто никой не иска да поеме отговорност. ИТН бяха заявили, че едва ли не на всяка цена ще работят да има редовен кабинет. Ако ПП излязат на второ място мисля, че ще имаме правителство.

  Знаех си че досега не им е идвало на ума или там каквото използват Тошко и Слави,че ще трябва и да се работи. Откритието че трябва да се работи, обаче не ги прави автоматично способни да го правят.

# 38 411
  • Мнения: 546
Бабикян и Дилов по БНТ.
Бабикян не я затвори тази уста, не оставя на Дилов една дума да каже. Типичен пример чрез нахалство към прогрес.
Дилов каза, че понеже сме останали последни да подадем плана, сега бюрократите от ЕС ще ни гледат под лупа и ще ни натискат да правим каквото си решат. Но нали в предишните 2 народни събрания комисиите за това как полицията набила 3 души бяха по-важни от плана...

# 38 412
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 898
Да бяха ГЕРБ подали Плана. Доста време имаха да го съставят и имаха достатъчно време да го подадат. Не го направиха.

# 38 413
  • Мнения: 15 263
Скрит текст:
Слушам Атанасов, няма да мирясат. И в следващото НС, независимо кой ще е първи, втори, трети ... пети. Вероятността за редовно правителство е нищожна.
Ще се радваме на Радев следващите пет години.

Съставянето на коалиционно правителство е възможно ако на ГЕРБ и БСП им намалеят още депутатите и колко адекватни ще бъдат от ИТН.
Колко да намалеят? Без ГЕРБ и ДПС се получава достатъчно мнозинство. Дори и без БСП. Не виждам ДБ и ИТН /за ПП нищо не мога да кажа/, как ще се коалират.

Да бяха ГЕРБ подали Плана. Доста време имаха да го съставят и имаха достатъчно време да го подадат. Не го направиха.
Ами 45-тото НС да не беше се правило на интерсно и да иска Борисов да им дава безсмислени обяснения, а да бяха се мобилизирали и да го внесат този прословут План.

# 38 414
  • Мнения: 546
Да бяха ГЕРБ подали Плана. Доста време имаха да го съставят и имаха достатъчно време да го подадат. Не го направиха.

Не разбирам какъв беше проблема служебното правителство да го подаде? Той нали беше готов, а ГЕРБ вече не бяха на власт? Цяло лято служебното правителство защо си пита ушите да подаде ли приготвеният от ГЕРБ план?

Допълвам се. Радвам се, че журналисти четат тук. По БТВ питаха Гергана Паси моя въпрос, който зададох две страници назад как вижда България 20 години напред? Моят въпрос беше за по-скромните 5 години напред. Те, милите ни родни политици за една година визия нямат.

Последна редакция: чт, 14 окт 2021, 09:13 от Lachesis

Общи условия

Активация на акаунт