"Гълтане" на корема

  • 1 529
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 242
Здравейте, бременна съм в 6ти месец и вчера ми се случи нещо странно. Легнах вечерта да спя на една страна и тъкмо бях започнала да се унасям, когато не знам какво точно се случи, бебето ли ме ритна по-силно или нещо като нервен тик, но усетих как инстиктивно си "глътвам " корема навътре, направо целия го прибрах, нещо като реакция, например някой да посегне да те удари в корема и го прибираш навътре. Тъй като бях в полузаспало състояние не съм го направила с мисъл, но имах чувството, че буквално си прибрах целия корем с все бебето. Усетих и лека болка след това. Знам, че може да прозвучи малко налудничаво, но ме притеснява дали с това несъзнателно действие не съм притиснала матката и бебето по някакъв начин.

# 1
  • Мнения: 4 844
Нищо не е станало, спокойно.

# 2
  • Мнения: 485
Ако се повтори, консултирайте се с гинеколога, който Ви следи бременността. Ако наподобява стягане, може да са контракции. На мен ми се случи в третия месец, като бях бременна с първото дете.

# 3
  • Мнения: 4 844
Аз сега пак прочетох, дали наистина не става въпрос за стягане и втвърдяване, а не за гълтане на корема?

# 4
  • Мнения: 242
Контракции имам от 4ти месец и след приема на медикаменти вече са доста редки. Контракциите и стяганията ги разпознавам, не е това. Вчера пак ми се случи нещо подобно 2-3 пъти, но бях все още будна. Нещо като тремор или крампа на мускула, така мога да го опиша. Почти от началото на бременността имам едни потрепвания на краката като си легна, но това ми се случваше и с първата бременност и не го отразявах, но това с корема ме притеснява. Не знам дали го правя като заспя без да усетя. Ще пробвам довечера с но-шпа или мента, глог и валериан.

# 5
  • София
  • Мнения: 6 726
Контракции имам от 4ти месец и след приема на медикаменти вече са доста редки. Контракциите и стяганията ги разпознавам, не е това. Вчера пак ми се случи нещо подобно 2-3 пъти, но бях все още будна. Нещо като тремор или крампа на мускула, така мога да го опиша. Почти от началото на бременността имам едни потрепвания на краката като си легна, но това ми се случваше и с първата бременност и не го отразявах, но това с корема ме притеснява. Не знам дали го правя като заспя без да усетя. Ще пробвам довечера с но-шпа или мента, глог и валериан.

Пробвайте с Магнезии Wink Вика му се крампи и не си самопредписвайте мента, глог и валериан все пак сте бременна. Звъннете на гинеколога си да го попитате в какви дози може да пиете Магнезии.

Общи условия

Активация на акаунт