Образователен Говорилник - 15-та следизборна

  • 20 214
  • 789
  •   1
Отговори
# 720
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 316
За колко големи деца говорите?
Аз давам около 7-8 лв на ден, но той не харчи повече от 2-3...

# 721
  • софия
  • Мнения: 5 010
Върнах назад и изгледах интервюто. Миналата година като приеха онова момче в Харвард (пак от СМГ) имаше ли чак толкова голям отзвук в медиите?
голям мързел ме е обхванал мен, сега ставам Relaxed
добро утро, банда Simple Smile

Последна редакция: нд, 18 апр 2021, 11:33 от Амели

# 722
  • София
  • Мнения: 7 277
За колко големи деца говорите?
Аз давам около 7-8 лв на ден, но той не харчи повече от 2-3...
А за какво ги харчи, Лейка?

# 723
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 316
Не знам. Имат си кафене в училище. Купува си разни неща сигурно

# 724
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 918
Моето магаре има платена храна, морков и ябълка, които си носи от дома. Принципно давам 3 лв. (Според нега си купува бретцел  и донът). Казвам според него, защото не помни и 2 секунди какво е ял или какво е купил.

# 725
  • София
  • Мнения: 7 211
Дъщеря вече в гимназия имам аз. Много различно става, даже от шести-седми клас започва този процес. Излизат. Старбъкс, кънки, че и често ски карат сами от тази година (тук доброволстващ родител ги товаро-разтоварва до Боровец и обратно).

# 726
  • София
  • Мнения: 7 277
И аз си мисля, че за гимназията обхватът трябва да е по-скоро 8-10-15 лв. Е, чувала съм, че има и деца, които разполагат с по 50-100 (но само съм чувала). Ние в малките класове не даваме нищо.

Веднъж моите бяха на лагер и им дадохме по 50 лв. за сладолед за една седмица. Дъщеря ми изхарчи всичко. Беше си купувала чипс, сладолед, върна се с подаръци Simple Smile, а синът върна 47 лв. Simple Smile

# 727
  • Мнения: 5 656
Мдааа, Аш, такава е разликата между мъжкото и женското мислене😀
Изтърсваме се вчера в мола, че си търсех едни тениски да ги хвана преди да свършат и си купувам две и едни летни дънки за общо 200 лева. Нося ги с години и рядко си купувам нови неща, че съм капризен. По едно време жената влачи отнякъде 38-ата рокля за 250 лева, те такава нямала😂

# 728
  • София
  • Мнения: 62 595
Не е до мъжко и женско мислене, а до характер и донякъде до възпитание.

# 729
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 918
А ските ми костват между 20 и 50 лв. От тази година кара сам, а на Банско си намери и компания

# 730
  • Мнения: 5 951
Пак имах за четене стотина поста.
Аз на завършили Харвард не бих разчитала да ни оправят политическия живот. Видяхме ги вече, покрай царчето. Че после и попарата им сърбахме. Всички после накацаха на доходоносни бизнеси и то все в България. Не се върнаха там откъдето дойдоха.
Но иначе всички се кичеха в началото със CV-та, в които пишеше вицепрезидент на незнам си какво. Кой прост българин да знае, че това в йерархията не е върхът на стълбицата. Но иначе звучи грандомански и подейства.
Та самочувствието се изработва и е полезно. Важното е обаче за кого.

# 731
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 918
Ами моето е доста свито. Като започне да си говори под носа и полудявам. Нарочно го бях записала на драма клас, та да се научи да говори пред хората

# 732
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 381
Моята е гимназистка. По 15 лв на ден. Ако излиза с приятели - 20 лв - Старбъкс, Квартала...На малката не давам, тя си има стол и кутия.

# 733
  • София
  • Мнения: 7 277
Видяхме ги вече, покрай царчето. Че после и попарата им сърбахме. Всички после накацаха на доходоносни бизнеси и то все в България. Не се върнаха там откъдето дойдоха.
Да не са луди - там са работили по 14-16 часа в денонощието и вечно под пара и стрес за не-кой-знае-колко пари (за тамошния стандарт). Тука стрес няма - най-много да не те преизберат на следващите избори Joy.

# 734
  • Мнения: 5 951
Видяхме ги вече, покрай царчето. Че после и попарата им сърбахме. Всички после накацаха на доходоносни бизнеси и то все в България. Не се върнаха там откъдето дойдоха.
Да не са луди - там са работили по 14-16 часа в денонощието и вечно под пара и стрес за не-кой-знае-колко пари (за тамошния стандарт). Тука стрес няма - най-много да не те преизберат на следващите избори Joy.

Имам впечатления от две-три от имената. Професионални. Безпардонни са. "Трупове" се вялат в калта след тях.  И са с огромно самочувствие. Та самочувствието за да е положително качество, върви с едни други ценности - морал и принципи. Иначе е отрицателно качество.

Общи условия

Активация на акаунт