Харесва ли ви името Айя?

  • 10 497
  • 115
  •   1
Отговори
  • Мнения: 857
Здравейте ,мисля да кръстя дъщеря си Айя,но много от хората на които кажа реагират малко странно....и маи не го харесват много...Какво е вашето мнение?

# 1
  • Мнения: 9 905
това е името на кобилката от разказа "По-малката сестра" на Йовков.

# 2
  • София
  • Мнения: 12 245
   На мен лично ми харесва  Simple Smile Аз исках да кръстя едната дъщеричка Айла , но накрая ги кръстихме на двамата дядовци  Grinning

# 3
  • Мнения: 660
Ми не съм сигурна, и на мен малко странно ми звучи, но въпреки това, ако бях родила момиче, щеше да се казва така, защото таткото така го беше намислил... Grinning

# 4
  • Мнения: 1 294
Много ми харесва  bouquet

# 5
  • Мнения: 2 013
Не ми харесва, но вкусове разни.

# 6
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
На мен много ми харесва как звучи, но аз предпочитам имената , с които  кръстя децата си да имат история.......и значение.......

Детето ми се казва Йоан......има дъъълга история името.....от библията, българската, световната история и до сега..........означава "божи дар"..........има си имен ден, светец........има еквиваленти на всички езици в християнския свят

Аз също като малка търсих да прочета разни неща за името си и бях много очарована от резултата.............

Айя какво означава?
За мен това има значение.........ако за теб няма, давай.......името е звучно и приятно, галещо ухото............

# 7
  • Мнения: 3 500
По скоро ми харесва Ая.

# 8
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
По скоро ми харесва Ая.
И на мен!  Peace

# 9
  • Мнения: 111
Странно ми звучи.Не ми харесва много, но ти си решаваш. Simple Smile

# 10
  • София
  • Мнения: 4 867
не.

# 11
  • Мнения: 2 019
и на мен не ми харесва

# 12
  • Мнения: 1 883
По ми харесват Вая и Рая  newsm78

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 927
Сладко е за бебе и малко момиченце, но ми звучи несериозно за девойка и жена.

# 14
  • Мнения: 1 183
Ами чесно казано,не много. newsm78

# 15
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Не ми харесва!Наистина е по-подходящо за име на кобила Confused

# 16
  • Мнения: 8 505
Не ми харесва.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 043
Не, свързвам го с кобилка по споменатата по-горе причина.

# 18
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
И аз го свързвам с Йовковата кобилка...доста странно ми е за човешко име... Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 2 577
И аз го свързвам с Йовковата кобилка...доста странно ми е за човешко име... Rolling Eyes
Peace

# 20
# 21
  • Торонто
  • Мнения: 837
Naistina  e stranno. Kak shte i vikash?

# 22
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Naistina  e stranno. Kak shte i vikash?

 Joy Joy Joy Joy Joy

По- кратко от Айя, аз не се сещам

# 23
  • Мнения: 3 478
Не ми допада.

# 24
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Не особено.

# 25
  • Мнения: 2 040
Съжалявам, но не ми харесва .. все едно не е име, а сричка ...  Peace

# 26
  • Мнения: 459
Ами не ми харесва.

# 27
  • Мнения: 858
на мене страшно ми харесва това име и не харесвам как хората измислят дълги имена,за да се чудят как да ги съкратят после.Много мило и хубаво име.Имам приятелка чието момиченце се казва така и е невероятна сладурка!

# 28
  • Мнения: 3 089
да  Peace
в детската градина едно време за кратко имахме негърче. казваше се ая/айя (де да знам как всъщност) и имаше много плитки на главата си. голяма сладурана. мног й завиждах и за плитките, и за името. мислех, че е 100 пъти по-хубаво от моето - тогава не разбирах защо нашите са ме кръстили мая'  hahaha

# 29
  • Мнения: 372
Да, звучи приятно Simple Smile

# 30
  • Мнения: 888
Аз също харесвам кратки имена, така че...Звучи ми миличко, но важното е на вас да ви харесва, а хората са без значение!данък обществено мнение не плащай! Hug

# 31
  • София
  • Мнения: 112
Много звучно и приятно име, а и най-важното различно!

# 32
  • Мнения: 3 248
Честно казано не ми допада. Rolling Eyes
Но мисля, че е важно на теб да ти харесва, по този начин ще хареса и на околните! Peace

# 33
  • Мнения: 6 164
Не.
Име само от гласни... Просто не е звучно. Прилича ми на нечленоразделен звук.

# 34
  • Мнения: 949
Аз също харесвам кратки имена, така че...Звучи ми миличко, но важното е на вас да ви харесва, а хората са без значение!данък обществено мнение не плащай! Hug
Peace

# 35
  • София
  • Мнения: 2 107
ми на мен лично не ми харесва, ама на теб ако ти се нрави... Peace

# 36
  • Мнения: 1 555
Да, много ми харесва !!!!!!!!! Харесвам нестандартни имена,  няма лошо име, особено като е дадено с голяма любов !!! Въобще не ги слушай за никави кобили и т.н. а направи това, което ти е на сърце  #2gunfire  Не бих искала детето ми да се казва, така както се казва всяко 3 дете  Naughty Naughty Naughty и ни бих избрала името на детето си от 5 "актуални" имена, не искам да цитирам имената, зада не се обиди никой, защото никой не искам да засегна !

# 37
  • София
  • Мнения: 2 107
Не.
Име само от гласни... Просто не е звучно. Прилича ми на нечленоразделен звук.


"й" е съгласна  Crossing Arms

# 38
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 539
Добре звучи,но как ще звучи в комбинация с бащино и фамилно newsm78.Щом на теб ти харесва Peace кръсти я така.

# 39
  • софия
  • Мнения: 1 745
Peace!Важно е на теб да ти харесва.Дъщеря ми се казва Найа babydust7.

# 40
  • Мнения: 2 271
Не особено.

# 41
  • СОФИЯ
  • Мнения: 397
Харесва ми Ая, няма нужда от й, звучи си добре и с две букви!

# 42
  • Мнения: 6 164
Не.
Име само от гласни... Просто не е звучно. Прилича ми на нечленоразделен звук.


"й" е съгласна  Crossing Arms

Всъщност, ако трябва да сме точни "й" е "глайд" - тоест полугласна. Peace

# 43
  • Мнения: 1 101
Харесва ми  Peace

# 44
  • Мнения: 742
Не ми харесва...не ми звучи като име Hug
Въпрос на вкус - все пак детето си е ваше и вие му избирате име...

# 45
  • София
  • Мнения: 5 606
Аз исках да кръстя дъщера ми Ая или Аия /не се преборихме с таткото/, но и Айя ми харесва! Най-важното е на теб да ти харесва!

# 46
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Харесва ми Ая, няма нужда от й, звучи си добре и с две букви!

На мен пък името ми харесва точно заради "Й ".......Ая не ми харесва.......

# 47
  • София
  • Мнения: 2 107
Не.
Име само от гласни... Просто не е звучно. Прилича ми на нечленоразделен звук.


"й" е съгласна  Crossing Arms

Всъщност, ако трябва да сме точни "й" е "глайд" - тоест полугласна. Peace

хихик, мдам Laughing
ма квато и да е, името не ми харесва Mr. Green

# 48
  • Мнения: 6 390
Прилича ми на нечленоразделен звук!!!!
Да, и едва ли някой ще й напише нормално името, изобщо не ми харесва

# 49
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
не!    newsm25

# 50
  • Мнения: 5 468
На мен ми харесва Peace.

# 51
# 52
  • Мнения: 256
На мен Ая ми харесва. Имай предвид, че ако я кръстиш с Й трябва непрекъснато да напомняш за тази буква при изготвянето на документи. Иначе името е много сладко. В крайна сметка всеки си прави някакви асоциации, в зависимос от хората, които познава с това име.
 Peace

# 53
  • Мнения: 924
Не бях го чувала, но много ми допада  newsm26

# 54
  • Мнения: 416
Въобще не ми харесва.

# 55
# 56
# 57
# 58
  • Мнения: 335
много е сладко

# 59
  • Мнения: 2 211
Да, харесва ми. Красиво и кратко име.

# 60
  • Мнения: 36 030
харесва ми

# 61
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
готино, даже може още да се посъкрати: Ая

# 62
  • Мнения: 992
готино, даже може още да се посъкрати: Ая

точно това исках и аз да напиша  Peace

# 63
  • Мнения: 5 026
готино, даже може още да се посъкрати: Ая

точно това исках и аз да напиша  Peace
  Peace

# 64
  • София
  • Мнения: 1 252
Твърдо не ми харесва. Звучи несериозно. Име без смисъл и без имен ден въобще няма шанс да ми влезе в ушите. Как ще и викате на галено? Как ще и обясните, че приятелите и имат по 2 лични празника - рожден ден и имен ден, а тя ще е ощетена?
Но детето е ваше и вие решавате как да я кръстите.

# 65
  • Мнения: 1 263
Не!
Звучи ми като хълцане. Tired

# 66
  • тук-там
  • Мнения: 5 752
Много ми харесва. Вариантът Ая според ме е по-чист. Вкусове всякакви. Наистина е важно името да се харесва, но още по-важно е ти да го харесваш и да внушиш на дъщеря си, че носи хубаво име.

# 67
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Ава,Аня ми харесват повече.Не ми допада много Айя,ама все пак решението как ще кръстите дето си е ваше.

# 68
  • Мнения: 7 474
Не ми харесва. Първо ,защото не можеш да го изговориш Й не се чува , и второ ,защото ми звучи все едно ,че е пропусната букава (Аля, Аня)  Thinking

# 69
  • Мнения: 1 455
Не ми харесва!

# 70
  • Русе
  • Мнения: 170
и на мен не ми харесва

# 71
  • Мнения: 5 140
Харесва ми, но може само Ая.

# 72
  • Мнения: 619
И аз съм за Ая.

# 73
  • Мнения: 3 336
Не ми харесва много, но все пак си е лично мнение, ти си решаваш. Аз също трудно бих избрала име за момиче, но мъжа ми настоя да е на баба му, аз пък избрах за сина ни и така и двамата сме доволни.

Ние и само двамата с мъжа ми имахме доста разногласия, а пък ако бях пуснала форумско запитване, щяха още повече да се усложнят нещата, така че както на вас си ви харесва, така го кръстете, да е живо и здраво Peace

# 74
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 459
Не ми харесва. Първо ,защото не можеш да го изговориш Й не се чува , и второ ,защото ми звучи все едно ,че е пропусната букава (Аля, Аня)  Thinking

 Peace   По принцип не съществува подобно изговаряне- Ая да, но не и Айя. Ако е без Й, по- добре. Но като цяло не ми харесва  Confused

# 75
  • Мнения: 592
Твърдо не ми харесва. Звучи несериозно. Име без смисъл и без имен ден въобще няма шанс да ми влезе в ушите. Как ще и викате на галено? Как ще и обясните, че приятелите и имат по 2 лични празника - рожден ден и имен ден, а тя ще е ощетена?
Но детето е ваше и вие решавате как да я кръстите.
Същото мисля и аз

# 76
  • Мнения: 2 956
Много ми харесва. Вариантът Ая според ме е по-чист. Вкусове всякакви. Наистина е важно името да се харесва, но още по-важно е ти да го харесваш и да внушиш на дъщеря си, че носи хубаво име.

 Peace

# 77
  • Мнения: 1 029
Интересно звучи, но аз лично едва ли бих си кръстила детето така. Предпочитам по-традичионните български имена.

# 78
  • Мнения: 6 461
Не ми харесва. Първо ,защото не можеш да го изговориш Й не се чува , и второ ,защото ми звучи все едно ,че е пропусната букава (Аля, Аня)  Thinking
Но решението за името си е само ваше.

# 79
  • Мнения: 48 014
не
но пък дъщеря ми се казва Любов,много хора реагират странно,важното е да не ти пука,но мисли и как ще се чувства детето ти с това име като порасне,как все ще трябва да обясняваш как се пише,как ще е на галено,ще има ли имен ден,и изобщо помисли как ще се чувства в живота с това име...аз кръстих щерката така малко спонтанно,и въпреки че не съжалявам,ми е писнало да обяснявам на съвсем непознати хора защо е кръстана така...важното е че на нас ни харесва и че тя си харесва името,така че ако сте си решили така-ок,имаш още време да го обмислиш Peace

# 80
  • Мнения: 942
не
но пък дъщеря ми се казва Любов,много хора реагират странно,важното е да не ти пука,но мисли и как ще се чувства детето ти с това име като порасне,как все ще трябва да обясняваш как се пише,как ще е на галено,ще има ли имен ден,и изобщо помисли как ще се чувства в живота с това име...аз кръстих щерката така малко спонтанно,и въпреки че не съжалявам,ми е писнало да обяснявам на съвсем непознати хора защо е кръстана така...важното е че на нас ни харесва и че тя си харесва името,така че ако сте си решили така-ок,имаш още време да го обмислиш Peace
Peace и на мен лично не ми харесва,но  ако си го решила едвали някой ще те разубеди

# 81
  • Мнения: 6 998
На мен също много ми харесва и то точно заради разказа...Още от малка си го бях заплюла, но на мъжа ми моите идеи за имена му се виждат екстравагантни Rolling Eyes

# 82
  • Мнения: 1 546
Не... прекалено странно ми идва... Confused

# 83
  • Мнения: 5 103
Харесва ми.

# 84
  • Мнения: 198
А защо не -  Аглая  и на галено Ая. Любими са ми за момента и двете Peace

# 85
  • Мнения: 1 986
 Не,не ми харесва Confused

# 86
  • Мнения: 216
На мен ми харесва,но най-важно е на теб да ти харесва! smile3503

# 87
  • Мнения: 7 474
Алайя по -добре ми звучи  Thinking

# 88
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Алайя по -добре ми звучи  Thinking
Лео, това пък откъде го измисли newsm78...с това "...лая" отзад... hahaha

# 89
  • Мнения: 7 474
Алайя по -добре ми звучи  Thinking
Лео, това пък откъде го измисли newsm78...с това "...лая" отзад... hahaha

От тук  Laughing

Алайя / Aaliyah.
(Съединени Американски Щати)
Стилове: Поп 
Актуалната ритъм енд блус певица Aaliyah става звезда на 15-годишна възраст, когато издава дебютния си албум Age Ain't Nothing But a Number, от който "изкарва" два хита, които влизат направо в топ 10 на американските класации, а албумът й става мултиплатинен. Тогава тя провокира публиката и със слуха за сватба с нейния продуцент - известния R. Kelly.
След като се разделя с Kelly тя издава втория си албум през 1996 г., в който пее вече съвременен hip-hop. .


# 90
  • Мнения: 5 317
Не е лошо.

# 91
  • Мнения: 258
Харесва ми много Grinning Нежно и женствено!

# 92
  • Мнения: 510
Малко ми е странно, не знам как ще си подхожда с фамилно име.

# 93
  • Мнения: 143
Чудесно име Peace

# 94
  • Мнения: 596
Звучи ми някак незавършено, непълно, хвърчащо, като междуметие, като една протяжна гласна буква. Може би трябва да тежи някак това име, с някоя и друга съгласна.  Party

# 95
  • Мнения: 4 399
Не, ама изобщо не ми харесва...

# 96
  • Мнения: 603
не много,но избора си е твой  Peace

# 97
  • Мнения: 1 190
това е името на кобилката от разказа "По-малката сестра" на Йовков.

Аз пък съм чувала да се обръщат така към кучета ooooh! Нещо не ми се връзва Rolling Eyes

# 98
  • Мнения: 1 403
На мен много ми харесва и Айя и Ая

# 99
  • Мнения: 7 640
това е името на кобилката от разказа "По-малката сестра" на Йовков.

не беше ли Ия newsm78

иначе- не, не ми харесва

# 100
  • Мнения: 2 035
Дъщеричката ми от скоро като изгладнее започва да вика "Айя, айя, айя"  Grinning от тогава ми звучи страшно мило  Heart Eyes

# 101
  • Мнения: X
Звучи добре, но мислили ли сте как могат често да стават грешки поради особения правопис?
Иначе е хубаво.

# 102
  • София
  • Мнения: 5 079
Не ми харесва, честно казано, но щом на теб ти се нрави не виждам защо трябва да се колебаеш толкова, твоето мнение и вкус са по - важни от обществените.
 Hug

# 103
  • Мнения: 333
Да не е лошо. На наши познати детето се казва Александра и й казват Аля. По-добре звучи, но най-важното е на теб да ти харесва.

# 104
  • Мнения: 568
Haresva mi.Mnogo gotino ime.

# 105
  • Мнения: 2 386
Ая повече ми харесва като изписване.Само да вметна,че А-я звучи малко като речник..Така 3 филоложки си бяхме кръстили хамстерчето Simple Smile
Сериозно-хубаво е името,но си помисли дали на детето ще му е приятно все да го питат как се пише../Ая,Айа или Айя/?..Подобни проблеми имат хората с имена като Ана,Анна и т.н.

# 106
  • Мнения: 4 806
и аз бих реагирала подобно ...
Не ми допада, като за човек това име.

# 107
# 108
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 092
Предпочитам имена,които тежат на мястото си. Това Айя-малко...несериозно...хвърчащо ми звучи. Ако ще е с "А",може примерно Анастасия,Антония,Александра...и пак на галено Айя. Hug

# 109
И на мен не ми харесва,но важно е ти да го Усещаш,като Точното име!

# 110
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 826
От разказа на Йовков не беше ли Айа. Мисля, че е съкратено от Майа - празнува май месец.
Така, че ако решите да бъде Айя - имен ден на 1 май - защо не newsm78

И на мен ми звучи странно. Повече ми харесва Антония Grinning На галено пак може Айя, но няма всеки пък ти а после и тя да обяснявате как точно се пише.

# 111
  • Мнения: 816
В групата на дъщеря ми от детската градина има едно момиченце, което се казва Ая. Много е готина и е най-добра приятелка на мойта щерка. Харесва ми името  bouquet

# 112
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Много ми харесва името Peace

# 113
  • Мнения: 1 353
Името е много сладко.

# 114
  • Мнения: 1 104
Аз харесвам повече Ая - първата и последната буква от азбуката.

# 115
  • Мнения: 4 406
Аз харесвам повече Ая - първата и последната буква от азбуката.
Peace

Общи условия

Активация на акаунт