Грижа за лицето за дами в прекрасната възраст 40+ № 11

  • 62 299
  • 555
  •   1
Отговори
# 525
  • София
  • Мнения: 250
tamar, предлагам да замениш олиото на Никс със Сквалан.

# 526
  • Мнения: 910
Много благодаря!Сега ще се информирам какво е 🌺 Потърсих въпросния сквалан, но доста марки го предлагат.Бихте ли ми препоръчали марка?

Последна редакция: чт, 16 мар 2023, 07:58 от tamar

# 527
  • варна
  • Мнения: 682
Спри шипковото масло! На мен то определено ми пресуши кожата, въпреки че го дават дори за около очи.

# 528
  • Мнения: 651
шипковото масло съдържа много витамин А, след него трябва да се използва висок слънцезащитен фактор
От него и от ползван ретинол преди няколко години получих петна по кожатана лицето, още ги боря

# 529
  • София
  • Мнения: 250
Много благодаря!Сега ще се информирам какво е 🌺 Потърсих въпросния сквалан, но доста марки го предлагат.Бихте ли ми препоръчали марка?
Ползвала съм различни марки и не съм намирала разлика между маслата. Последното купих от Дъглас на The Ordinary https://douglas.bg/the-ordinary-100-plant-derived-squalane-052452

# 530
  • Мнения: 191
Здравейте, на всички.,чудесна тема
На 47г. със смесена кожа и леки мимически бръчки. Купих си пептиди на Revox, но искам да си взема и витамин Ц-то им, но четох, че двата продука не се комбинират.
Мога ли да ползвам Витамн Ц сутрин, а пептидите вечеч?

# 531
# 532
  • Мнения: 191
Много благодаря за бързия отговор 🌷

# 533
  • Мнения: 651
аз ползвам витамин С вечер или уикенда, когато не излизам навън.
При мен от витамин С се засилва хиперпигментацията. Зная че, се препоръчва като борба с петната по лицето, но при пряко излагане на слънце при мен дава обратен ефект.Като киселините

# 534
  • Мнения: 341
аз ползвам витамин С вечер или уикенда, когато не излизам навън.
При мен от витамин С се засилва хиперпигментацията. Зная че, се препоръчва като борба с петната по лицето, но при пряко излагане на слънце при мен дава обратен ефект.Като киселините

Витамин С има ли реален, видим ефект срещу петната по лицето?
Пептидите как точно въздеястват? Наскоро четох тук за сквалан. От него има ли реален ефект? Благодаря!

# 535
  • Мнения: 651
аз ползвам витамин С вечер или уикенда, когато не излизам навън.
При мен от витамин С се засилва хиперпигментацията. Зная че, се препоръчва като борба с петната по лицето, но при пряко излагане на слънце при мен дава обратен ефект.Като киселините

Витамин С има ли реален, видим ефект срещу петната по лицето?
Пептидите как точно въздеястват? Наскоро четох тук за сквалан. От него има ли реален ефект? Благодаря!
за изчистване на петната - по-скоро не. Но, прави кожата по кристална, изчистена. Освен това, витамин С добре се съчетава с хиалуранова киселина и с колагенови ампули/серум.Презумцията е че, витамин С подпомага изграждането на колагена.

Пептиди не са ми инжектирали досега. Записала съм час за скин бустер, в който има аминокиселини и пептиди уж, но още не съм го правила. Ползвам серум с пептиди. При мен ефектът е омекотява кожата, прави я по-мека и свежа. И това е.

# 536
  • тук-там
  • Мнения: 5 759
Аз пък слагам серум с дериват на вит С и след него крем на Бабор с пептиди. Сега ново 20, че не се слагали заедно. Не съм забелязала кофти реакция. Защо не вървят зедно?

# 537
  • Мнения: 23 114
Защото киселината неутрализира пептидите.Не знам важи ли за всички случаи и продукти, но и аз съм го чела.

При мен витЦ помага за петната.

# 538
  • Мнения: 2 741
Следващата ми пукупка ще е на тези кремове
https://galen.bg/topikrem-an3-global-anti-eydzh-intenziven-krem-40ml.

Има и околоочен. Някой да ги е ползвал

# 539
  • Мнения: 878
Следващата ми пукупка ще е на тези кремове
https://galen.bg/topikrem-an3-global-anti-eydzh-intenziven-krem-40ml.

Има и околоочен. Някой да ги е ползвал
На Топикрем имах околоочния от същата серия.
Аз лично не повторих.
На мен ми идваше тежък и правеше кир ефект какъвто и крем да сложа.
А със слънцезащитата ми не се разбираше изобщо.
Много пари за нищо.

Общи условия

Активация на акаунт