Грижа за лицето за дами в прекрасната възраст 40+ № 11

  • 62 935
  • 555
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 55
Здравейте,

Да попитам и тук за това чудодейно серумче https://skinlabo.eu/collections/anti-age-premium/products/anti-g … pure-firming-shot .
Не познавам марката и ми е чудна и цената. Някой с отзиви за марка, за продукт.
Ще съм благодарна на всички включили се.

# 61
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 357
Ходих на дерматолог, но изписа кортикостероид след бърз поглед. Да, помогна, но временно. Не ща повече такива лекове. Измазала съм света, вкл. и с Терезиен Ойл съм мазала, ефектът е до първото измиване на ръцете. Ще пробвам и с пиене на хиалурон, пък да видим.

# 62
  • Русе, у дома
  • Мнения: 740
Ходих на дерматолог, но изписа кортикостероид след бърз поглед. Да, помогна, но временно. Не ща повече такива лекове. Измазала съм света, вкл. и с Терезиен Ойл съм мазала, ефектът е до първото измиване на ръцете. Ще пробвам и с пиене на хиалурон, пък да видим.
Имам близка със същия проблем. При последния и преглед при дерматолог и изписаха този крем:
https://apteka.framar.bg/30042640/%D1%81%D0%B8%D0%BD%D1%85%D1%80 … -250-%D0%BC%D0%BB
Остана доволна и скоро не се е оплаквала от "домакинските си ръце"....

# 63
  • Мнения: 1 576
Гита Ог, някакви витамини за кожата дали няма да са от полза.
При мен кожата на ръцете е много суха, стига и до напукване, ако я изтърва. Ако ползвам постоянно домак.ръкавици , нещата са по-добре, но аз все си викам , само това, само онова и изтървам положението.
Вечер слагам Eucerin UreaRepair PLUS крем за ръце с 5% Уреа , през деня също мажа с него, когато имам възможност. През деня нося в себе си - Shea Butter Dry Skin Hand Cream интензивно подхранващ крем за ръце. Доволна съм и от двата, но не са ми достатъчни да си видя ръцете в добро състояние. Приемам препоръки.
Ще пробвам и предложението на barfly.

Относно кожата ми , разглеждам се критично, но се опитвам да се примирявам. Основният проблем е с отпускането на кожата и фините линии по челото започнаха да си личат , предполагам, че следващата фаза е да станат по-дълбоки. Но няма как да си оставам същата само с кремчета и маски.

# 64
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 357
Пила съм витамини и то уж читави, ефект нямаше. От разните кремове май само от Ексцепиал Рипеър съм видяла малко ефект, но няма внос или е спрян от производство. Сега приключвам с крем Липобаза, мазала съм Линола Фет ( с него държахме положението с АД на голямата дъщеря, като беше бебе), кремове на Ла Рош, Юсерин, Юриаж, домашна бърканица на мас с невен, Терезиен Ойл, Цикатридина крем, имам някакъв балсам за ръце Медименто, чиято мостра уж ми хареса, но като го купих, нещо нищо не прави. Днес ме чака в офис на Спиди маска за ръце на Нутроджина, ще я видим и нея - SOS нещо си - за безплатната доставка я взех, че останалите неща нямаха Simple Smile

# 65
  • Мнения: 39 560
Гита, извинявам се предварително за моето предложение, но пробвала ли си с чиста свинска мас? А норково масло? Последното е много добро за суха кожа.

# 66
  • Over the hills and far away
  • Мнения: 155
Гита, миналата година ръцете ми бяха в подобно състояние, заради прекалено честата дезинфекция. Помогна ми крем за напукани пети на Шол. Grin Най- добре след баня, докато са още меки и попива бързо, както и през нощта. За около 2 седмици редовна употреба се оправи положението. Все още са леко сухи, но при мен това е нормалното им състояние и вече минах на крем за ръце. Animal Hear No Evil

# 67
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 357
Гита, извинявам се предварително за моето предложение, но пробвала ли си с чиста свинска мас? А норково масло? Последното е много добро за суха кожа.
Ами, майка ми бърка мас с невен - взима я от хора на село, а невена тя го сади и гледа на село, като си е там през пролетта и лятото, в Балкана, т.е. на чист въздух - био, еко и т.н. мазило. При мен имам чувството, че си е студова алергия, това ми е поредна година, лятото за 2-3м се оправям. Като цяло си ми е суха кожата, вкл имам и сухота в очите. За това сега надеждата ми е в хиалурона за пиене, но ще ми трябва търпение, за да видя има или няма полза.
marie_curie, мазала съм и с вазелин за крака, не на Шол, но все пак. Все тая беше.

# 68
  • Мнения: 2 432
Много е неприятно това, съчувствие от мен! Flowers Four Leaf Clover
Упорити до безобразие и много трудни за повлияване са екземите.
Чувала съм за компреси от каша от трицветна теменуга и шарлан, като изключително успешна терапия за екземи. ( не е такава от цветарски магазин, горска е)
Моя позната страда от подобно нещо и работи от доста време със специалист хомеопат, бавно, но твърди, че получава подобрение.
Не съм я виждала отдавна - в друг град е.
Успех!

# 69
  • Пловдив
  • Мнения: 1 743
И на мен ми прилича това на студова алергия, но не знам има ли лечение .

# 70
  • Мнения: 2 844
Гита, извинявам се предварително за моето предложение, но пробвала ли си с чиста свинска мас? А норково масло? Последното е много добро за суха кожа.
Ами, майка ми бърка мас с невен - взима я от хора на село, а невена тя го сади и гледа на село, като си е там през пролетта и лятото, в Балкана, т.е. на чист въздух - био, еко и т.н. мазило. При мен имам чувството, че си е студова алергия, това ми е поредна година, лятото за 2-3м се оправям. Като цяло си ми е суха кожата, вкл имам и сухота в очите. За това сега надеждата ми е в хиалурона за пиене, но ще ми трябва търпение, за да видя има или няма полза.
marie_curie, мазала съм и с вазелин за крака, не на Шол, но все пак. Все тая беше.
Моите ръце бяха в подобно плачевно положение , за крем не мога да препоръчам защото имам и алергия към глицерина, който присъства в повечето кремове за ръце, но мога да споделя че при мен единствено което помогна е тримесечен курс с куркума на хапчета. Куркумата е много добър антиоксидант. Една рускиня преди време ме насочи към нея , за което съм и много благодарна.
От кортикостероидите ми помагаше единствено дипрозон.

# 71
  • Мнения: 326
На лицето ми е суха, но не ме дразни толкова, обаче ръцете ми са в критично състояние. Няма махлем, който да помага. Поръчах си да попия хиалурон и колаген, дано има ефект. То няма да е бърз ефект, с натрупване е, ама дано все пак проима разлика. Ето дланта ми в момента, мазана няколко пъти с крем от сутринта, а нощно време крем-уж за тази работа+памучни ръкавици. Уж в топлото време се оправят, но сега, като се затопли, станаха по-зле.
Скрит текст:

Здравейте, освен да отидете на дерматолог бих Ви препоръчала да си купите DEXERYL крем. Продава се в аптеките и има опаковка от 50мл., която струва около 5лв

# 72
  • Франция
  • Мнения: 898
Привет, девойки! Heart Exl
Записвам се в темата, преди да съм излязла от възрастовия обхват Simple Smile
На 49 г. съм, тъкмо навлизам в критическата, а този факт напълно преобрази цялото ми тяло, включително лицето. Кожата ми винаги е била чувствителна (със светла кожа съм, с лунички), склонна към зачервяване, някога беше мазна, сега е смесен тип. С възрастта проблемът се обостри и вече съм с розацея.
Не знам дали някоя от дамите тук се е сблъсквала с подобен проблем - на практика всички по-сериозни анти-ейдж продукти и процедури се оказват агресивни и изострят зачервяването. Залагам основно на хидратация и слънцезащита, и то само от конкретен набор марки.
До неотдавна изглеждах много добре и дори се е случвало да ми направят комплимент как нямам нито една бръчка и годините не ми личат. Вече не е така. Кожата ми внезапно се отпусна и заприличвам на булдог, имам и видими бръчки около устата. Опитите ми да вкарам тежка артилерия продукти засега свършват плачевно. Изборът се свежда до това да приличам на булдог или на добре узрял домат.
Ще ви следя с надеждата някой да подскаже решение Simple Smile

# 73
  • Мнения: 1 805
Гита Ог, може би толкова сериозна сухота е признак за нещо, което трябва да се оправи вътрешно (но ти си го знаеш това, аз само го споменавам, защото не е коментирано), някакъв друг дефицит.

# 74
  • София
  • Мнения: 1 434
Привет, девойки! Heart Exl
Записвам се в темата, преди да съм излязла от възрастовия обхват Simple Smile
На 49 г. съм, тъкмо навлизам в критическата, а този факт напълно преобрази цялото ми тяло, включително лицето. Кожата ми винаги е била чувствителна (със светла кожа съм, с лунички), склонна към зачервяване, някога беше мазна, сега е смесен тип. С възрастта проблемът се обостри и вече съм с розацея.
Не знам дали някоя от дамите тук се е сблъсквала с подобен проблем - на практика всички по-сериозни анти-ейдж продукти и процедури се оказват агресивни и изострят зачервяването. Залагам основно на хидратация и слънцезащита, и то само от конкретен набор марки.
До неотдавна изглеждах много добре и дори се е случвало да ми направят комплимент как нямам нито една бръчка и годините не ми личат. Вече не е така. Кожата ми внезапно се отпусна и заприличвам на булдог, имам и видими бръчки около устата. Опитите ми да вкарам тежка артилерия продукти засега свършват плачевно. Изборът се свежда до това да приличам на булдог или на добре узрял домат.
Ще ви следя с надеждата някой да подскаже решение Simple Smile
Моя приятелка съвсем скоро прави процедури с лазер за розацея в Хил Клиник. Много доволна остана, но мисля бяха 5-6 по 350лв. Зимата много се зачервяваше от разликата в температурите или от чаша вино. Тънка и мн. бяла кожа. На 44г. Не мисля, че помогна за стягане и бръчици, но изцяло спря зачервяването. Не знам кой е лазерът. Иначе д-р Валянова я консултира. След процедура си ходеше на работа т.е. няма никакви следи после.

Общи условия

Активация на акаунт