STAR WARS Universe: A Long Time Ago in a Galaxy Far, Far Away

  • 27 877
  • 752
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 129
ох, нали? ще си изкълча езика ама не мога да го кажа.
ще трябва да викаме на помощ експертите от съседната тема за 'Магията на Изтока' 😁



Едно много интересно разяснение/разминаване в новия канон и легендите
От Лукас Филмс вече официално потвърдиха, че Нала Се акостира на 'Уейланд'
НО, променили са и то съвсем съзнателно според мен името на планетата. От оригиналната трилогия за Траун на Тимъти Зан се изписва: Wayland. А тук в анимацията са я кръстили, Weyland. Защо е всичко това?
Ами според мен, защото онова ще си остане в разширената Вселена или по новому 'Легендите' докато в новия канон ще е по-различно. Според мен се разграничават, защото никога няма да видим злия клонинг на Люк или великия Джорус К'баот, но ще видим Траун с някоя нова по-модерна и интересна история.




Със сигурност ще бъдат нови истории, но предполагам ще запазят основните черти на характера на Траун и най-вече уменията му на военен стратег. На мен ми интересно ще видим ли Марчето Simple Smile

# 361
  • София
  • Мнения: 27 181
На мен това ми е една от най-големите мечти, да видим Марийка канонизирана Grinning



Кира е все по-близо до 'Книгата на Боба Фет'
Особено след като Марвъл анонсираха, че ще направят нова комикс поредица за Кира в главната роля. Simple Smile
Дано, Емилия Кларк ми е много голяма любимка.



R.I.P. Камино! Sad





Кой умря в сезон 1 на ''Лошата партида''
The Bad Batch season 1: Who died in the series?



Както знаете на 25 август ще се излъчи специалния епизод за Люк и краят на Мандалорецът 2.
Ето едно тийз промо





Последните думи на всеки един паднал герой от оригиналната трилогия





Живот и здраве догодина ми е обещана покана за достъп до всички събития на първoто за новото десетилетие 'стар уорс празненство' - нещо като три дни яли и се веселили (сбор на стар уорс нърдове от цял свят) Simple Smile
Датите бяха променяни два пъти заради скапания ковид-19, но сега вече си е последно и окончателно.
26-29 май' 2022 г. Анахайм' Калифорния. Очакват се големи новини и изненади.
https://www.starwars.com/news/star-wars-celebration-anaheim-2022-dates-changing
https://starwars.fandom.com/wiki/Celebration_Anaheim_(2022)


Какво пък е това ще попита някой???
чичко Уики отговаря:
https://en.wikipedia.org/wiki/Star_Wars_Celebration

Simple Smile



Ееее, защо сте го променили!!!

и кога ще видим пълната режисьорска версия???





да не се гледа от Дедкраш!

Grinning Wink





Как си представям аз идеалната романтична среща Simple Smile




# 362
  • Мнения: 6 108
Срам не срам ще попитам. А коя е Марийка във вселената на МВ?

# 363
  • София
  • Мнения: 27 181
Лигавим се Wink

Мара Джейд. Жената на Люк от книгите на Тимъти Зан. Simple Smile

# 364
  • София
  • Мнения: 3 778
Хайде една добра новина. Другият месец започват да снимат Мандо 3. Страшно се забавих, но поне вече имаме светлина в тунела.

# 365
  • София
  • Мнения: 27 181
Ето и моите отговори на въпросника за сезон 1 на 'Лошата партида'

1) Хареса ли ви сезона? Оценете го по десетобалната система
Да, ясно е за всички тук
8.5 / 8.0 е реалната за мен оценка. Малко пристрастно, но давам 8.5 заради наистина изключителната анимация и добре развитите герои.

2) Любим епизод от сезона?
Няколко са. Като цяло да си кажа, че почти всички епизоди ми харесаха с изключение на два, макс три.
Най-слабите епизоди бяха с Роланд и пайките (добре, че бе Руби) и със сестрите Мартез, но да се върна към най-добрите.
1) Най-емоционалния и силен епизод за мен епизод 15, ''Завръщане на Камино''
истинския финал на сезона. Изключителен епизод, който би бил украшение на всеки един 'лайв-акшън' сериал.
2) епизод 1, ''Aftermath'' Много силен пилотен епизод, също имах усещането, че гледах пълнометражен филм.
3) епизод 7, ''Battle Scars'' Видяхме Рекс, махнаха им чиповете на Брака, а Рекър буквално полудя по едно време
4) епизод 8, ''Reunion'' Култов епизод. Кад Бейн се появи и развихри
5) епизоди 11 и 12 за Райлот и Туилек. Любима моя раса, а и Хера ми е любимка.
6) епизоди 2 и 3. Важни епизоди в които се разкри много неща около това как Империята налага своите нови закони. Видяхме Кът и Су Лаукуейн, а Омега направи своя кардинален избор. После пък видяхме и завоя на империята и как не искаха повече да се занимават с клонинги и дадоха отряд от хора/наемници на Кросхеър, а пък Кросхеър уби цивилни хора!!

3) Кой ви е любимия герой от сериала?
Хънтър, Рекър и Омега. Трудно ми е да ги класирам, но все пак с малко предимство за Хънтър.

4) Какво ви хареса най-много?
Анимацията. Цветовете, визията. Героите разбира се. Важните нови истории, които научихме.
Всичко бе билднато по един майсторски начин. И тепърва ще се берат плодовете в следващите сезони.

5) Какво не ви хареса?
Прекалено много мисии за Сид и поне 2, 3 филър епизода. Можеше да се избегне това и да се направи епизод за някой интересен герй извън нашите. Както например направиха с двата поредни епизода за Райлот.
Тек сякаш бе забравен. Почти не му се чуваше гласа, а този герой има много голям потенциал.

6) Какво искате да видите в сезон 2?
Ясно е, че ще видим някои култови и обичани герои. Но за мен тези неща не са толкова важни. Да, важни са за да има повече 'хайп', за УАУ, ВОВ, УТФ и тем подобни реакции от фен базата. Кой няма да се изкефи ако види Дарт Вейдър, Асока, Императора или Боба Фет. Но тези герои са прекалено разпознаваеми и няма да развият историята кой знае колко много.
Така че аз искам да се задълбае повече върху нашите момчета и това как ще се приспособят към новия свят. Искам ги част от съпротивата, да помагат и на други свои другари. Например искам да развията нещата около капитан Хаузър и неговия бунт към Империята (един от най-великите моменти в сезона) и как нашите ще се опитат да го освободят (например).
Искам повече моменти и за самата Империя и как управлява и налага своите стандарти.
Искам да видя върху какво точно ще работи Нала Се. Много бих се изкефил да я свържат по някакъв начин с Грогу. За Сноук ще е малко рано още.
Не държа както много други Кросхеър да получи изкупление. Макар че почти сигурно ще получи такова. Видя се, че все пак дълбоко в себе си му пукаше за Омега, иначе за какво щеше да я спасява, като след това не остана с тях, а си държеше на своето?

# 366
  • София
  • Мнения: 27 181
Пусната е нова анкета. Мхм, да видим сега, какво ли се чака най-много... Simple Smile

п.п. Старата е в архив секцията (голяма победа за оригиналната трилогия, а любимият филм е ''Завръщането на Джедаите'') и благодаря за съдействието!



обобщение на сезон 1 на ''Лошата партида''
The Bad Batch season 1: Winners and losers



Какъв би бил Анакин Скайуокър ако бе останал със светлата страна на Силата! Simple Smile




Аз вчера, без епизод на Бад Батч Sad




Леголас и Щурмовак, каква чудесна комбинация... Grinning




Grinning

# 367
  • София
  • Мнения: 3 778
Моите предпочитания са Оби, Асока и Мандо. Не мога и не мога да се пречупя с анимацията. Книгата на Боба, която ще ни предложат първа не ме вълнува чак толкова, но може да бъде изненада

# 368
  • София
  • Мнения: 27 181
Мхм, може би трябваше да дам 2 опции, за да ви затрудня повече, ама пък тогава масово щеше да се гласува за Оби-Уан и Мандо. А само 1 опция е твърде малко вече при цели 11 опции за глас изобщо. Simple Smile


уф 🤐

# 369
  • Мнения: 6 108
Гласувах първа, с три опции и ги прие без проблем и трите едновременно

# 370
  • Мнения: 129
Мандо, Оби и Асока Simple Smile

# 371
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 107
Честит Рожден Ден на Рей Парк!











# 372
  • София
  • Мнения: 27 181
Вчера официално са приключили със снимките на първия сезон на ''Андор'' и официално шоуто е в постпродукция. Simple Smile
Да напомня, че това ще е спин оф и прикуъл на 'Рог Уан' и история за Касиан Андор и бунтовниците. Засега се знае, че сезон 1 ще е от 12 епизода, а ще има и втори сезон. Сериалът се очаква да започне веднага след приключването на сезон 1 на ''Книгата на Боба Фет'' или след малка пауза от няколко седмици след неговият край.


Много интересна статия с какво трябва да очакваме и какво не трябва от сезон 2 на 'Бад Батч'
Естествено всичко това са само хипотези/мнения. Simple Smile
Characters Who Should (And Shouldn't) Appear In 'The Bad Batch' Season 2

# 373
  • Мнения: 36 489
Според мен, във втори сезон Омега трябва да има по-зряло участие. Казаха ни, че е стратег - да се наблегне на това.

# 374
  • София
  • Мнения: 27 181
Да, а тийзнаха и че ще има скок във времето. Въпросът е колко? Няма да е голям обаче. 6 месеца/година, нещо такова. Най-много 2 години. Ама би трябвало да е по-опитна и обрана. Но тя и Асока бе такава в началото. Изпълнена с енергия и живот, на всички искаше да помага и навсякъде пърхаше. После с годините дойдоха на помощ опита и разума.

Пускам голяма новина. Гледах един подкаст и научих много важна новина свъзана с Мандалорецът.
Все още не е потвърдено официално, но източникът е повече от надежден и вярвам на 90% на казаното.
Сезон 3 на Мандалорецът ще е последният и край, сериалът ще свърши!
Уфф
Сега знам, че инстинктивно това не е добра новина и на много хора първата им реакция винаги е отрицание и недоволство. И аз бях така първоначално.
НО, така или иначе се знаеше, че Мандо ще има само 4 сезона. Е, съкратили са един.
А защо само 3 или 4 (явно три), а не като много други шоута по 5, 6, 7 и повече?
Ами отговарям. За Фавро и Филони добре разказаната история е по-важна от бройката. Качеството пред количеството.
Обикновено 90% от сериалите след петия си сезон падат стремглаво надолу (не малко още след втория/третия) и може би точно това не искат да им се случи с Мандо. Защото след този феноменален втори сезон и особения краят му за десетка, летвата бе толкова високо вдигната, че няма закъде повече. Според мен това е един много добре обмислен ход.
и още едно НО
Това не значи, че това ще е краят за героите на Дин и Грогу. Те ще продължат своето съществуване (надявам се, хех). За Грогу е ясно. Там дори няма смисъл да се дискутира. За последните 2 години това е най-продаваната играчка в Амазон и златната кокошка за Дисни. Слуховете са за отделен филм или сериал само за него, а по-смелите прогнози са, че след 10, 15 години Грогу ще е новият спасител и централен персонаж в нова голяма кино трилогия. За Дин Джарин е по-интересно. Педро Паскал е скъп актьор. А има и много други проекти с което пречи на снимките и плановете. Така че ме е страх да не го убият в края на сезон 3. Но все пак не го вярвам. Не мисля, че ще се приеме добре от фенбазата, дори и смъртта му да е епична и геройска (то друга няма и как да бъде). Може и да го убият, но ще е след години и някъде другаде в друг проект. Така си мисля.
Това което се разбра от подкаста освен, че сезон 3 ще е финален е, че Дисни имат планове за своите герои и като завършват Мандалорецът, няма да слагат край на героите и тяхното пътешествие.
Другата новина е, че ''Рейнджърите на Новата република'' отново са на линия, но след 2 години най-рано. Проектът не е затворен, просто замразен. Но отново влиза в плановете.
Като цяло от ЛукасФилмс не искат да омръзват само с едно шоу и едни герои, а искат динамика, преплитане и развитие в перспектива. Да се създаде една нова и динамична Мандо Вселена, в която всичко да следва своя естествен ход.
Т.е. ако не убият Дин, то той ще го има в Асока, в Рейнджърите, в бъдещи филми (защо не) и други шоута. За Грогу е ясно. Това важи и за останалите герои.
И последното бе за сюжета на сезон 3. Значи отново бе акцентирано, че в сезон 3 ще видим много повече за Дин и за Мандалор. Ще има флашбеци и ще се акцентира основно върху Мандалор и Дин. Което е добре. Така и трябва да бъде според мен. Разбира се всичко това ще е преплетено и с Бо Катан и с набиращите сили наследници на Империята от 'Първият ред' и разбира се ще има и Грогу, но не толкова колкото в сезони 1 и 2.

Общи условия

Активация на акаунт