От Великобритания до България – превоз и закупуване на поръчките ни – 22

  • 41 832
  • 737
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 16 874
За uk обаче е задължително опис и фактура .... тромавко малко,  но пък нягоре бяха писали, че е бързо- за 5 мин.

Аз днес си взех първата пратка с ДА, попитах защо от 3 пристигнали преди тръгването на камиона само 1 е натоварена, отговорът беше, че не знаят как ги товарят.
Явво ще изчакам няколко месеца, докато си получа пратките и се връщам към Габиели.

# 61
  • Мнения: 3 642
Аз пък защото питах ,та да си отговоря,може пък да съм полезна на някой.Поръчах от английския амазон,до немски адрес с Габриели.За пръв път ползвам този превозвач.Смятах да опиша пратката ,обаче реших да изчакам,че нали е шипнато от английския амазон и пък ще получавам в Германия.Нищо не описах.Днес е получена на адрес.Има я в профила ми .Ще трябва да ги пробвам с пратка до английския им адрес.Дано стане и там добре,че има сайтове в UK ,които не пращат до Германия и нещо не мога да ги прежаля още.
Ако поръчваш от английския амазон до немския адрес на укто няма нужда нищо да попълваш в техния сайт, защото Амазон поемат обмитяването и като доставят пратката на адреса в Германия, укто нямат никакви задължения към митниците.
Обаче като поръчваш до английският адрес на укто, те превозват вече пратката от Англия до България и укто са тези, които обмитяват пратките, затова и искат да се приложат всички документи.
Аз също поръчвам от Амазон от Ангиля на немския адрес на укто, но съм намалила значително поръчките от Англия, от началото на годината имам 5-6 такива поръчки, всички са на стойност около и малко над 20 паунда, в Германия за тях не дължа мита и ДДС, поне за момента и всичко е точно. Имах и случай с две върнати пратки, не стана ясно защо не са доставени, продавача е Амазон, върнаха ми парите и пак си ги поръчах същите неща, сега са пратени втори път към Германия.

# 62
  • Мнения: 23
Здравейте!
Поръчвали ли сте скоро от ASDA? Ако да, то с кой превозвач? Ще поръчвам памперси от там.
До ноември пазарувах и никога съм нямала проблем. Винаги съм купувала големи количества за децата ми. Горе-долу съм се запасявала за 3-4 месеца напред, но сега не знам как да постъпя.
Може да се пробвам с много по-малко количество, но се чудя как ще ми калкулират поръчката, дали ще е на обемно тегло? Дали отделните кашони са индивидуални или ще се смятят за 1 поръчка.
Моля за съвет!
П.С. В понеделник ще им се обадя да ги питам, но търся и Вашето мнение, защото не съм сигурна дали ще ме подведат
Благодаря Ви
Хубава вечер

# 63
  • Мнения: 2 676

Здравейте. Искам да поръчам от amazon.com до адрес в Англия. Стоката е за 29 долара, като ми начислява предварително и ддс. Това означава ли, че смело мога да поръчвам и няма да имам проблеми с пратката? Благодаря
Да.

Как да разбера коя стока е с начислено ДДС, в ибей има ли го също този вариант?
Не съм пазарувал от 6 месеца и след брекзита не съм наясно как е процедурата и какво трябва да се гледа.

# 64
  • Мнения: 794
Изчетох темата дотук и виждам, че само за габиели ще трябва опис. За GGBG от Англия не е необходимо да пращам каквито и да е фактури и описи, ще таксуват пратката за кг и ще си я взема? Някъде в предната тема някай беше писал, че са му спрели пратката за митница, има ли такива случаи с пратки на GGBG? Имате ли вече опит след брекзит  с ТК maxx през GGBG?

# 65
  • Мнения: 699
Направих си регистрация в GGBG и за мое учудване като си вкарах адреса в ebay / за Англия/ми направи впечатление ,че той е същият като на Лерон също в Англия. Да не би да са една и съща фирма или използват една база в Англия. Условията са почти еднакви?

# 66
  • Мнения: 3 213
Здравейте. И аз да попитам за ASDA и George. Някой поръчвал ли е от там и освен завишената такса на бг доставчика има ли други неуредици ?

# 67
  • here and now
  • Мнения: 4 253
Аз поръчах от George директно до България преди може би месец. Пратката пристигна с Еконт. Каквото платих при поръчката в сайта, това беше, нищо повече. Цените са, каквито са посочени + доставката(която не е малка) и няма допълнителни начисления на каквото и да е.

# 68
  • Мнения: 3 213
Аз поръчах от George директно до България преди може би месец. Пратката пристигна с Еконт. Каквото платих при поръчката в сайта, това беше, нищо повече. Цените са, каквито са посочени + доставката(която не е малка) и няма допълнителни начисления на каквото и да е.

На каква стойност беше поръчката, ако не е тайна ? Чудя се с ggbg дали ще е различно.

# 69
  • here and now
  • Мнения: 4 253
Около 50 лв. Ако офиса на превозвача ти е близо и поръчваш леки неща е по-изгодно, но ако като мен трябва да плащаш и на Еконт не си струва много чакането.

# 70
  • Мнения: 1 368
Здравейте, отдавна не съм писала тук..но сега имам питане. Преди Брекзит пазарувах /продавах в Ebay, ползвах Габко. Но те преустановиха дейност ...и не смеех да се престраша до вчера.
Направих регисрация в Габиели и пуснах една пробна поръчка.
Та въпроса ми е към тези,който ползват Габиели: 1.След като платя стоката и получа от продавача ли регистрирам пратката в сайта им? 2.Има поле , Добави продукт(пише че е задължително за УК) - какво се въвежда в него?
3.Задължително ли се прикачва фактура?

# 71
  • Мнения: 634
Здравейте, от години ползвам ГГБГ и съм доволна, но от ук последно съм пазарувала през ноември 2020г.
Имам дилема - кое е по-безпроблемно:  поръчка от амазон ук изпратена на английския адрес на ГГБГ или поръчка от амазон ук изпратена на немския адрес на ГГБГ? Благодаря предварително на всички отзовали се Simple Smile ако е от значение - става въпрос за чифт обувки.Simple Smile

# 72
  • Варна
  • Мнения: 3 251
Да не би да има някакъв проблем с офиса на Габиели в UK? Регистрирах поръчка, опитали са се да я доставят до офиса на 9-ти и 10ти и после са я върнали обратно. Досега само до Германия съм ползвала Габиели, за първи път то UK.
Edit. Ясен е вече проблемът. Като избирах адреса беше с дропдаун и явно съм приплъзнала на друг номер. Объркала съм номера на адреса им Sad(((

Последна редакция: вт, 13 апр 2021, 12:00 от Didi_Bidi

# 73
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 306
Аз вчера си получих пратката от амазон в английския им офис. В този смисъл не бих поръчвала от амазон.юк на немския им адрес, не виждам смисъл, пък и се плаща доставска понякога и се оскъпява.

Относно питането за тях по-долу, да, първо поръчвате дадена стока и после регистритате поръчката на сайта на Габиели. В полето добави продукт си описвате поръчаните стоки една по една. И да, задължително накрая се прикачва фактура.

# 74
  • Мнения: 634
Аз вчера си получих пратката от амазон в английския им офис. В този смисъл не бих поръчвала от амазон.юк на немския им адрес, не виждам смисъл, пък и се плаща доставска понякога и се оскъпява.
 

Благодаря за отговора. Питах, защото по едно време из форума имаше мнения, че по-добре е да се поръчва до немския адрес на превозвача, но не помня каква беше логиката. Може да е било  по време на януарските неясноти около курсовете. Ще оформя поръчката он амазон ук до английски адрес Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт