Истанбул [тема 54]

  • 53 272
  • 750
  •   1
Отговори
# 600
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 452
Подкрепям Тони Мария 22 за турските марки.
На Мavi,Boyner,нещата са хубави.
Онези обувки мъжки- Kemal Tanga ли бяха,
Много добро качество.
За домашните потреби- Heart Eyesмойта част да не говорим.
И детски съм взимала,ама не помня марки.
Също Мадам Коко.

# 601
  • Мнения: 7 866
Еми, 😘

Последна редакция: ср, 28 юли 2021, 19:41 от pepel_ot_rozi

# 602
  • Мнения: 7 866
И аз да се произнеса за турските марки. 😀
Миналата седмица с ММ ходихме до Румънско и се наложи да убием няколко часа в един Мол.
Силно турско присъствие - Колинс, Мави, Котон...
И големи намаления, но се въздържах (не питайте как), щото нали все се надявам на тоя пусти Истанбул. 😀
Одрин за един ден в моя случай не си заслужава, защото тестът ще ми е по- скъп от цената на екскурзия.

# 603
  • Мнения: 298
Чета тук въпросите за придвижването с градски транспорт от -до . Ами ползвайте google maps за целта. Ако нямате интернет на телефона ( всички бг оператори имат някакъв вариант за страни извън ЕС, примерно на Виваком е 6 лв на ден разогови+ нет + еднократно такса за включване на на роуминг пакета 6 лв) , може да ползвате мапса и офлайн като предарително заредите картите, когато имате нет ( примерно в хотела). Има разбира се и други приложения, които може да се ползват, но аз от мапса съм много доволна.
А за МОЛ-овете... ами изпадам в потрес само като чета. За всичките ми сигурно 20-25 ходения, някои от които за по 10-15 дена съм влизала 2 или 3 пъти в Джейхавир- за около 1ч ( търсех май какво да хапна и да видя как изглежда турски МОЛ или пък валеше силно) Та, малко ми е странен този мерак за обикаляне на МОЛ-ове... Ама аз и в България стъпвам в МОЛ само при крайна нужда, нищо, че живея в непосредствена близост поне на 3... Но, хора разни...

# 604
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 452
А моят дом във Варна - 4 Мола на 15- минути.
И аз не знам...но хора всякакви.
За Сапфиреца да кажа,долу магазините са гУляма скука,пък сега с таз корона сигур още повече.
Горе - най -горе на отворената тераса,ей там майка е кефа!
А,дорде ви направят кафето,качете се горе,Халич привечер е наистина Златен!
И 4Д филма,туй и за деца е интересно приключение.
От всичките ми вече не знам колко ходения само един път влязох в Каньон,дебнейки на прибежки и претъркулвания,белким зърна моите любимци Берг и Халит,
Но съдбата ме срещна с тях в центъра:grinning: в кв.Джевахир.
В Одрин в Ераста не съм влизала.
Тук в Германия,само два пъти като отвориха Галерия Кауфхоф, пролетта,и сега щот Дъглас имаха Гутес Индирим:kissing_heart:
И да земна проспект,да дигам скандал във Варна за
ценитИ:stuck_out_tongue_winking_eye:

Уф,отивам да чИта за Симон.Тююх,и тя ши дай Убикаляла Хамериканскит И молУви..
На,сигурен зл.медал,ама работа,я

Рали,сега ще те чета.
Пепелче,читракуца Тимишоара,мъй,мъй,
Къде на север и ти,обърка посокитИ..Kissing Heart

Зюлкярчо Ходжев,по- подробен разказ,подай лютфен..

# 605
  • Мнения: 7 866
Ами, Еми, търсех къде да изпусна парата, но без тестове и ваксинации. 😀
И то само там беше мястото и Чехия, но точно последния ден от нашето пътешествие  я сложиха и нея в зона.
Добре, че си имах едно на ум и не се метнах натам.


Обичам Моловете аз, хем де чок. 😀
Но точно в Истанбул не са ми приоритет.
Одрин ми вършеше чудесна работа в това отношение досега.
Но някой път ще си направя и аз Мол тур из Истанбул, ей тъй за кеф и от  любопитство, защото световните марки не са ми по джоба, даже и на разпродажби. 😀
И за да бъда коректна, ще  кажа, че съм ходила във Форум - нали всяка организирана екскурзия завършва там, заради Аквариума.

# 606
  • Мнения: X
Аз скоро седях 1 седмица в Истанбул, и в преследване на един екип за мъжа ми наваксах с моловете това, което с години не бях сторила. В този мол горна част, е да, ама няма долна част нужния размер, в другия има, ама, ама в синьо, в третия има горна част в червено, дето си отива със черното дето е в четвъртия мол... И така, докато натамъним комплекта, сменяйки N пъти концепцията ... При нас той е кипрата, на мен ми е байгън от дрехи. Обаче в Cevahir, в приземния етаж в един магазин за домашни потреби, ох, чудни неща, посуда си купих, подаръци...
Наистина, на тема домашен текстил или посуда, в Истанбул изкушенията са много. Толкова неща понякога си харесвам, че накрая нищо не взимам 😀.
Но аз по задачи често ходя, та хич не съжалявам, че утрепах известно време в разучаване на моловете по трасето на линията за Хаджиосман.
Иначе за мъже, определено в LCW доста неща съм взимала и за брат ми, и за други близки, мъжките неща определено са си доста ок и има много избор.

# 607
  • Мнения: 7 866
Като сме на тема алъш- вериш, в LCW вече на око  купувам дрехи на ММ. 😀
Е, в Бг мога да ги върна, ако не съм улучила мярката, но не ми се е случвало досега. 😀
А може и аз да ги нося. 😀 😀 😀

# 608
  • Мнения: 155
Здравейте! Предварително се извинявам, ако въпроса ми не е за тук. В събота пътувам само до Одрин за един ден. Днес извадих Хес код, но на първа страница видях, че пише нещо и за Истанбулкард. Задължително ли е да ги свързвам при положение, че ще съм само в Одрин. Благодаря предварително!

# 609
  • Мнения: 2 420
Здравейте! Предварително се извинявам, ако въпроса ми не е за тук. В събота пътувам само до Одрин за един ден. Днес извадих Хес код, но на първа страница видях, че пише нещо и за Истанбулкард. Задължително ли е да ги свързвам при положение, че ще съм само в Одрин. Благодаря предварително!
Истанбулкард е карта за градският транспорт в Истанбул.
Щом ще ходите в Одрин си вадите само ХЕС код. В темата за пазаруване в Лозенград, Одрин и Чорлу споделят, че някъде го искат, някъде не.
Т.е вие си извадете само ХЕС код.

# 610
  • Мнения: 18 551
Къде ще ми препоръчате да си купя джезвета и чашки са кафе за в къщи и за подаръци.
Без да са изкуствено кой знае колко завишени цените?
Също така местата за хапване на първа страница актуални ли са като информация.? Къде ще препоръчате хубава вкусна храна на добра цена?
Къде е най-хубав балък екмека? Сладко къде да хапнем?

# 611
  • Мнения: 155
Здравейте! Предварително се извинявам, ако въпроса ми не е за тук. В събота пътувам само до Одрин за един ден. Днес извадих Хес код, но на първа страница видях, че пише нещо и за Истанбулкард. Задължително ли е да ги свързвам при положение, че ще съм само в Одрин. Благодаря предварително!
Истанбулкард е карта за градският транспорт в Истанбул.
Щом ще ходите в Одрин си вадите само ХЕС код. В темата за пазаруване в Лозенград, Одрин и Чорлу споделят, че някъде го искат, някъде не.
Т.е вие си извадете само ХЕС код.

Благодаря много! Да, аз също така прочетох, но реших да извадя за по-сигурно!

# 612
  • Мнения: 57
Молът до Kanyon е Özdilek Park.
Kanyon е хубав за разходка, защото е открит, на тераси е, има фонтанчета и кафенца около тях. Има някои магазини, които в другите ги няма. На последния етаж има много хубав ресторант WellDone.
Özdilek Park си е баш като нашите молове в България, нищо по-особено. Има ги известните марки от по-ниския клас. И естествено цял етаж с храна, предимно бързи храни.
Forum Istanbul с нищо не ни впечатли, на външен вид доста неогледен, магазини май нямаше особено интересни. Там е аквариумът Sea Life, а до неговия вход в нещо като градина на открито има някои световни вериги заведения - Starbucks, Cookshop.
Mall of Istanbul е огроооомен. Няма обикаляне тоя мол. Там намерих Victoria Secret's, поне до сега не бях мяркала по другите молове. Има и някакъв увеселителен парк с разни скоростни влакчета и подобни.
Sapphire изобщо не е за шопинг, както са казали и по-горе.
И последно моя фаворит до момента, който според мен най-много си заслужава - Istinye Park. Просто е много по-различен от това, което имаме в България. Плюс, че има всички по-скъпи световни марки (Gucci, D&G, Fendi и т.н).
В неделя ще имам впечатления и от Trump Tower, че имам записан час за маникюр.
Набелязала съм и Cevahir и Water Garden.
Като цяло и аз изобщо не обичам да ходя по молове, в България също го правя рядко, но предвид обстоятелствата, това ни е единствения вариянт за разнообразие.

# 613
# 614
  • Sofia
  • Мнения: 1 369
Ема, за десерти препоръчвам
Hafız Mustafa (Хафъз Мустафа) на Сиркеджи. Верига са, има и на др места, вижте в гугъл къде ще ви е най-удобно.
За джезвета — голям избор има в уличките отзад и отдясно на Египетския пазар. Има и вътре в него, но там цените са завишени.

Общи условия

Активация на акаунт