Личните проблеми отразяват ли се върху отношението към един човек?

  • 5 064
  • 143
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 588
rf22, благодаря ти.
Хората които ме познават знаят, че съм най-малко егоист и съм готова да се отзова, когато е нужно. Разбира се, че съм го търсила и аз, инициирала съм и срещи, но честно казано, подигравките към мен са мен направили недоверчива. Към предишния изпитвах силни чувства, давах му какво ли не, а той изчезна сякаш нищо не е било.

А за Ариана Гранде-или хубава или нищо. Wink

# 16
  • Мнения: X
Пиши му ти първа. Не може всеки път той. Дай му някакво време и просто се успокой.

Такъв тип писания "А аз кога?", идват от дълбоко чувство на липса (което е субективна, а не обективна преценка) и от комплекси.

Ако си ги излекуваш, сигурно и егоизмът ще намалее. Simple Smile

# 17
  • Мнения: 3 350
Е, как така нема да ти звъни цял ден ? Фанал си е друга сигурно. Зарежи го, ти заслужаваш някой, който ще ти звъни поне през 2 часа да те пита как си и имаш ли нужда от нещо.

# 18
  • София
  • Мнения: 35 153
Мерлин, някак припряна ми изглеждаш, не знам защо.
Разбирам, че пренасяш някакви стари драми в нови отношения, което само по себе си е пагубно за развитието на новите.

Освен това, този чат откога върви? Месец, два?
Аз не бих допуснала непознат до личните ми преживявания от една страна - защото не искам да натоварвам хората, от друга - защото не бих изпитвала близост и потребност за споделяне на този етап.

# 19
  • София
  • Мнения: 12 753
И аз не разбирам какво толкова я нападнахте авторката. Не знаем точно какъв е проблемът на мъжа, колко е сериозен и т.н., та да съдим каква е неговата ситуация и нормално ли е да се отдръпва така.

А авторката явно проявява разбиране към него, подкрепя го, изслушва го. Но те са в началото на връзката, когато е нормално да има трепети, внимание, той да я търси. Тя не го е изяла с парцалите, но се чуди и се чувства несигурна. Напълно нормално, те не са от 100 години заедно, та да е наясно с вътрешния му свят.

Авторке, поговори с човека. Опитай се да усетиш ситуацията. Понякога в една толкова недоразвита връзка, когато се появи някакъв проблем, е възможно да се изгуби шансът за връзка, защото човекът се оказва прекалено зает с неговия свят, от който ти все още не си имала шанс да станеш част. Ако държиш на човека, комуникирай с него, усети го, ако трябва му дай и пространство. Нещата или ще се случат, или не.

# 20
  • Мнения: 3 746
Първо - не си в интимния му свят, разбирам пълен с безсилие, притеснение и страх за близък.
Именно. Ти си оная, с която си пише отвреме навреме. Ако мислиш, че си в сериозна връзка и си отглеждаш чувства, недей.
И на мен, вероятно и на всеки тук се е случвало, партньорът да се тревожи за близък човек, болна майка, брат и пр. Тогава сме най-близки, търсим опора в другия.
Ако сега не си най-нужна за човека до теб, в началото на връзката, кога?
"А аз кога?". В момента, в който ти решиш, друг няма да го свърши за теб.

# 21
  • Мнения: 3 505
Лъвице, от нейните постове излиза, че той веднъж не се е обади и тях вече драматизира. Звучи много егоистично и истерично. Разбирам, че и е трудно след връзка, в която възлюбеният я е правил на маймуна, но ми изглежда, че в конкретния случай търси под вола теле.

# 22
  • Мнения: X
Сериозни намерения след няколко срещи и чат няма как да има. И с предишния, и със сегашния проблемът е в някакви твои фантазии колко си дала, пък колко си взела, някакви прекомерни очаквания и изливане на чувства в неясни, неоформени отношения. После се чувстваш прецакана и за какво? Че бързаш да се влюбиш във всеки, който ти е обърнал внимание и на първи опознавателни срещи да носиш вече кошницата кой ти е длъжен, защото си много изстрадала, и кой бил със сериозни намерения след чат онлайн. Помислих, че си малка, но назад видях, че си на 30, е, не знам какво би могло да се коментира. Проблемът е в теб.

# 23
  • София
  • Мнения: 12 753
Лъвице, от нейните постове излиза, че той веднъж не се е обади и тях вече драматизира. Звучи много егоистично и истерично. Разбирам, че и е трудно след връзка, в която възлюбеният я е правил на маймуна, но ми изглежда, че в конкретния случай търси под вола теле.

И на мен ми се стори това прекалено с единия ден, но явно и други неща са се променили. Несигурно е момичето, притеснило се е, не знае какво да мисли. А тука го изядоха, все едно е някаква зла хуна.

# 24
  • Мнения: 2 081
. Но те са в началото на връзката, когато е нормално да има трепети, внимание, той да я търси.

Няколко срещи и чат вече за връзка ли се броят ? Изостанала съм явно .

# 25
  • Мнения: 588
Да, проблемът въобще не е в единия ден нетърсене, а изобщо в неговата несигурност и неинициативност. Така ли ще се решат проблемите? Като държиш другия в неведение, при положение, че знаеш, че те подкрепя и иска отношения, опознаване. Достатъчно пораснала съм и никого не искам да притискам и на никого не искам да досаждам. Просто не обичам да стоя в очакване и да не получавам отговор.

# 26
  • Мнения: 3 746
Според мен, за връзка се брои изговореното, обещаното, показаното. Едва ли има нужда от година съвместно съжителство, за да решим има ли тръпка между нас, струва ли си да опитаме да остареем заедно. Девойката говори за месеци. Струва ми се нормално да смята, че е във връзка.

# 27
  • София
  • Мнения: 35 153
Да, проблемът въобще не е в единия ден нетърсене, а изобщо в неговата несигурност и неинициативност. Така ли ще се решат проблемите? Като държиш другия в неведение, при положение, че знаеш, че те подкрепя и иска отношения, опознаване. Достатъчно пораснала съм и никого не искам да притискам и на никого не искам да досаждам. Просто не обичам да стоя в очакване и да не получавам отговор.
Ам, не стой.
Според мен той проблеми с теб няма, ти имаш с него.
И играеш вабанк без да си наясно с неговите намерения.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 1 787
Момичето, дето е хванало 30те според предни теми, след като не се е чуло един ден с възлюбления да му звънне. За да го попита всичко наред ли е при него (семейството, болния...) а не за да си изясняват отношенията. Защото, ако нещата са се влошили, човек не винаги има сили за още едно обяснение, сериозен разговор в този момент и се чувства нападнат, притиснат.
Затуй ти намесих възрастта - голяма си, би трябвало да имаш мааалко такт. Не че не си в правото си да се притесняваш/съмняваш, ама недей с прибързани действия да проваляваш една възможност.

# 29
  • у дома...
  • Мнения: 3 080
Емоционално незряло ми звучиш.

Общи условия

Активация на акаунт