Глюкомер

  • 6 055
  • 16
  •   1
Отговори
  • столицата
  • Мнения: 3 795
Моля, препоръчайте ми подходящ глюкомер за пенсионери с преддиабетно състояние. И на разумна цена, най-вече на лентичките. И за какво друго трябва да гледам.

# 1
  • Мнения: 35 961
аку чек перформа
https://aptekamedea.bg/glyukomer-performa-x-1-akuchek-v1
код фрий
https://epharm.bg/sd-codefree-gljukomer.html
и двата са точни, като код фрий са с по-евтини консумативи, но се намират в много по-малко аптеки

# 2
  • София
  • Мнения: 22 947
+ 1 за аку чек перформа.

# 3
  • Мнения: 10 699
У дома имаме два CONTOUR  PLUS глюкомера, които се ползват непрекъснато. В момента има промоция - купуваш две опаковки тест лентички и получаваш в глюкомера безплатно. Към него също има резервни тест ленти автоматичен ланцет и резервни игли за него.
Има и апарати, които в зависимост от типа лентички може да измерват различни параметри, но там цената  е друга и зависи на вас какво ви трябва.

# 4
  • Мнения: 4 208
Гледаш цената и опаковката на тест лентите. Малко като с принтерите е - евтин консуматив=скъп апарат, скъп консуматив=евтин апарат. За възрастни хора препоръчвам тест лентите да са опаковани индивидуално, че стават непохватни с напредване на възрастта. Другото важно, според мен, е дисплеят на апарата да е голям с едри цифри. Всички, които съм купувала на родителите ми работят на един и същи принцип, така че бързо свикват.
А, още нещо - иглата да има опция за нагласяне на дълбочината на пробиване, че кожата на пръстите им загрубява и си трябва по-дълбоко убождане.

# 5
  • Страната на приказките
  • Мнения: 368
Здравейте, моля за малко пояснения - иглите и лентите задължително ли трябва да бъдат на същата фирма, от която е апаратчето? Случва ли се да не мога да се намерят игли или ленти? Може ли да се ползва от повече хора, или са необходими индивидуални апаратчета? Убождащото устройство в комплект ли се продава, или се купува отделно? Ако споделите и други полезни неща, ще съм благодарна.

# 6
  • Мнения: 4 208
Лентичките са за определено апаратче, т.е. задължително от същата фирма. Някои апаратчета, старите, изискваха и калибриране с лентичка, която е комплект с апаратчето и с втора лентичка, която е в комплект с тест лентичките.
Новият апарат на баща ми не изисква вече такова калибриране, но не знам дали при всички нови е така.
Аз не съм имала затруднения в намирането на лентите. Убождащото устройство е в комплект с апаратчето. Игличките могат да се сменят, когато ще го ползват двама души, примерно. Баща ми е свикнал с убождащото устройство на стария си апарат - като писалка със спусък е и си е нагласил дълбочината на убождане на макс. Продължава да го ползва с новия апарат.

# 7
  • Мнения: 35 961
ленти - само за конкретния апарат
ланцетите (иглите) за убождащите - за някои стават и на други фирми (на акучек - не, на код фри - да)
може да се бодеш с какво да е убождащо, продава се по едно с глюкомер; продава се и отделно, но е скъпо спрямо цената на самия глюкомер; от тези на бг пазара - акучек са с най-добри убождащи
глюкомерът се продава с калъфче - има място за самия глюкомер, за убождащото, за лентите и малко джобче (за захарчета, игли за инсулинови писалки, резервна батерия или каквото ти се иска да сложиш)
може един глюкомер да се ползва от няколко души, лентичките са за еднократна употреба

пример:

Скрит текст:



по зк се изписват за дете 1100 ленти годишно, за възрастен - 450

Последна редакция: ср, 07 апр 2021, 19:46 от bubanka

# 8
  • Мнения: 10 699
За този глюкомер за който писах  по-горе убождащото устройство и няколко резервни игли си влизат в комплекта на уреда.  Да,  тест лентите са само на тази марка. На останалите марки мисля, че е по същия начин. Игли за убождащото устройство се купуват след време отделно. Аз вземам на бройка и цената е между 10 и 15 стотинки на игла. Те също са за конкретния модел. Има и тест разтвори за калибрация.

# 9
  • столицата
  • Мнения: 3 795
Иглите за всяко убождане ли се сменят или може да се ползват няколко пъти? От един и същ човек разбира се.

# 10
  • Мнения: 4 208
Не се сменят всеки път.

# 11
  • столицата
  • Мнения: 3 795
Извинявайте за лаишките въпроси, но ще продължа-кой има право по каса да получи апарат и лентички и какви документи и от кого трябва да вземе за това?

# 12
  • Мнения: 4 208
За това нямам инфо. Може би хората, които са на инсулин. Моят баща е с диабет тип II и е на таблетки. Не му се полага по ЗК. Аз му купувам на свободна продажба. В началото на 2020 г. купих последното апаратче. Не помня конкретна цена, но са съвсем достъпни. Нямаше 100 лв. със сигурност.

# 13
  • Мнения: 10 699
Аз взех преди месец за 42 лева 2 пакета по 50 броя лентички и безплатен глюкомер, защото съм купил 2 пакета лентички. Към глюкомера имаше още 20 лентички, убождащо устройство, резервни игли и калъфче. Просто отиди на аптеката и попитай.

# 14
  • столицата
  • Мнения: 3 795
Лан, това звучи добре. Може ли да кажеш марката на глюкомера или поне аптеката, от която си го купила?

Общи условия

Активация на акаунт