Великобритания - тема [87] Пролетно - Лятна Много Коронована Локдаунска

  • 30 648
  • 764
  •   1
Отговори
# 285
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 351
Аз не обичам hustle and bustle около мен, затова в провинцията ми е супер. Живеехме доста време в Лондон преди това, и града си ми е слабост, но не ми се живее там.
La Catrala аз и друг път съм го споменавала това ама пак да се повторя Simple Smile Синът ми като се преместихме в градчето където живеем беше единственият чужденец в цялото училище, толкова години един коментар не чух от неговите съученици или родители около нас. Като отиде в secondary school в другия по голям град още първата седмица си дойде с такъв коментар от страна на негов съученик.
Мilada аз за тукашните избори само по пощата гласувам, даже нямам идея къде е предизборната секция Simple Smile

# 286
  • Мнения: 500
Ell, не съм ползвала гласуване по пощата досега. Секцията ми е наблизо, а и са отворени до късно тук изборните секции, та все намирах време да отида. Днес просто нямам никакво желание ☹.

# 287
  • Мнения: 5 272
Никак нямам намерение да гласувам. Даже миналата седмица ме подканяха, идваха да ме питат знаела ли съм че има избори и получила ли съм карта за гласуване.
При нас, средно голям град, в училището на дъщеря ни май само тя е българка. Имат препирни с една английска девойка от нейния клас още отначалото. Не знам дали е на расова основа. Веднъж чула реплика за това, че е българка с неприятно описателно определение, но доколкото ми каза, е споделила с госпожата и всичко мина по периферията без моя намеса. Като цяло обаче тя играе повече с момчетата и напоследък слушам само за Джейк, Джейстн, Зак, Фрейзър...и прочие, а по отношение на английската п*кла е заела позиция на дистанцирана любезност. Мисля, че доста по-добре се справя в английското лицемерие от мен 🤣🤣, явно социумът в училище добавя интересни щрихи към нашата (семейна) българска безпардонност.
Във вторник занесе две боядисани яйца и успя да разкаже историята за нашия Великден, даже остави едното в училище, беше много горда от себе си.

# 288
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
Аз лошо отношение към нас или детето не съм срещала, а с изключение на първата година винаги сме били в малки градове с малко емигранти.
Хора разни навсякъде разбира се.

# 289
  • Мнения: 1 476
В училище и аз не съм срещала негативизъм, само ние сме чужденци. Тук хората са си големи расисти, особено типичните корниш. На работа съм имала случаи, в които идват да ме питат нещо, само да отворя уста и ми се врътват и си тръгват начумерени. Но за толкова години да е било 1-2 пъти и то преди време, като цяло са ок. Дори пацинтите в Корнуел са по мили от тези в Плимут, където има много чужденци и половината доктори в болницата са такива.
И при нас има избори, но са само за полиция, ние кмет като кмет нямаме, има едно МР което е за нас и за Нюки. Ама кога се гласува за него-представа нямам.

# 290
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 351
Като стана въпрос за избори, при нас са за Police and Crime Commissioner, гледам ги кандидатите on line, виждам един независим живее в нашия район (не е спуснат от горе) работил в полицията дълги години викам си става за него ще гласувам. Да ама се оказа бивш кадрови на UKIP,  много ме доядя че за него гласувах, но късно разбрах и то от местните групи.

# 291
  • London
  • Мнения: 6 732
Браво на малката Бръм.Stuck Out Tongue Winking Eye

# 292
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Brumm, евала на щерката Grin

# 293
  • Мнения: 3 220
И ние не сме срещали лошо отношение, напротив-има голям интерес към културата и страната ни, поущряват ни да учим децата езика. В училището има още няколко чужденци или деца на половина англичани, но никой не обръща внимание на това. По-скоро се среща негативизъм към местните социалки.
Ние също предпочитаме райони с основно местно население. По-чисти са, приветливи, хората са мили и разговорливи. Харесвам английския маниер и учтивост. Като ми кажат "my flower" и направо се разтапям.

La Cartalaне знам какво си представяш за английска провинция. Ние имаме всички екстри на Лондон и нито един от негативите, които лично аз виждам в него.

Brumm, радвам се за детето.

Ell, и аз гласувах за един от независимите. Моята любимка за пръв път я няма в листата и определено се затрудних в избора си.

Това време до кога мисли така да го кара?! 🤔Искам вече да изваждам летния гардероб.

# 294
  • Мнения: 3 010
Ние още нямаме деца, работим по темата с моя приятел. На мен ми е трудничко, но се надявам. Повече се тревожа, защото кандидат-таткото е британец, дали детето ще знае български език, как ще поддържаме нивото. Дори на приятелки българки с мъже българи децата не са с най-чудесния майчин език и най-редовно ми отговарят на английски, когато ги питам нещо. Накратко, ще се радвам, ако имаме късмета за бебенце, в по-късен етап да знае за България, да познава култура, обичаи, литература, история.

# 295
  • London
  • Мнения: 6 732
Спокойно, моя син е с аутизъм ......и пак казва неща на български и дори според мен му е водещия език.

Иначе имам познато семейство в което майката е унгарка, бащата аржентинец и взаимно си говорят на английски,а всеки от тях с децата на своя роден език. Много голяма каша на пръв поглед, но децата знаят цели три езика доколкото ги чувам и това е чудесно.

# 296
  • Мнения: 5 272
Браво на малката Бръм.Stuck Out Tongue Winking Eye
🤣🤣🤣🤣 как ме разсмя.
Имахте ли родителски срещи? Нашата беше през classroom, похвалиха я, ние ударихме едно рамо с математиката, че беше доста назад, миналата година смяташе 2+8, а сега се справя с дроби и координати. Майка ми провежда два месеца он лайн уроци през messenger, че е учител по математика.
Нашата е добре с българския, което е нормално, но малкия ще видим как ще е като влезе в английска среда.
Успех с бебеправенето 😉

# 297
  • Мнения: 1 476
Ние още нямаме деца, работим по темата с моя приятел. На мен ми е трудничко, но се надявам. Повече се тревожа, защото кандидат-таткото е британец, дали детето ще знае български език, как ще поддържаме нивото. Дори на приятелки българки с мъже българи децата не са с най-чудесния майчин език и най-редовно ми отговарят на английски, когато ги питам нещо. Накратко, ще се радвам, ако имаме късмета за бебенце, в по-късен етап да знае за България, да познава култура, обичаи, литература, история.

Всичко си зависи до родителите, според мен още пт началото да им се говори на езика, дори и само единия родител да е. Има деца с по няколко езика, те са като гъбки, попиват всичко. Може да изглежда мешано и да се чудиш какво става в главата на това дете, но идва момент, в който се изяснява, децата разграничават езиците и си ги владеят добре. Особено и ако единия родител е само с езика, си трябва упоритост и ще се постигне резултат. Аз имам познати, които нарочно не си учат децата на български, въпреки че и двамата са българи и си говорят само на английски, но и те не искат да имат нищо общо с България.

# 298
  • London
  • Мнения: 6 732
Двама българи си говорят само на английски? А говорят ли го като англичани или? Защото живота ми е показал, че много малко хора реално говорят правилно и добре езика, а да шляпаш развалено и с акцент английски и то двама българи помежду си е  комично....детето ще научи чуден английски така

# 299
  • Мнения: 5 272
Точно поради тази причина не помагам по английски.

Общи условия

Активация на акаунт