Всякакви въпроси относно съдомиялните - тема 25

  • 28 157
  • 739
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 18 020
Ми как да обясня, не знам, не е нещо фатално. Сравнявам със старата ми, същата марка, приборите се миеха идеално и долу, всяко в отделна дупка. Горе можех да наредя много повече чаши, дори само високи, тук имам 6 държача от страна и заради наклона остава малко място. Това ми трябва само за  гости де, ще и свикна може би... Регулира се горната, но още по-нагоре отива. Исках нещо ново, все пак 14 години ползвах предната

# 286
  • Мнения: 5 983
В търсене на съдомиялна и четене на информация забелязвам, че максималната температура е 60 градуса. Не твърдя, че всички, но тези които разглеждам. Бекото, десетгодишно, което сменям, има 70 град. Това в по-новите модели ли е? За икономия на енергия? Досега не ме е интересувало и не съм обърнала внимание.

# 287
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 757
А не може да бъде. Производителите няма как да избегнат програма от 70 град

# 288
  • Мнения: 18 020
https://www.technopolis.bg/bg/S%C3%A0domiyalni-za-vgrazhdane/S%C … SB53907Z/p/687534
                   
     https://www.technopolis.bg/bg/S%C3%A0domiyalni-za-vgrazhdane/S%C … EM48320L/p/688370        
       Коя от двете бихте избрали? Разлика в цената и гаранцията виждам само аз, като функции май не 🤔
AEG няма изплакване, в ютуб открих кофти отзив за него

Последна редакция: пн, 05 юли 2021, 20:07 от R@N

# 289
  • Мнения: 5 983
А не може да бъде. Производителите няма как да избегнат програма от 70 град

Тези нямат:
WHIRPOOL WSIC 3M27C
GORENIE 45 см. /вече забравих номера, защото се отказах от модела/

# 290
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 757
https://www.technopolis.bg/bg//Domakinski-elektrouredi/S%C3%A0do … asc%3Abrand%3AAEG                             
        https://www.technopolis.bg/bg/S%C3%A0domiyalni-za-vgrazhdane/S%C … EM48320L/p/688370                Коя от двете бихте избрали? Разлика в цената и гаранцията виждам само аз, като функции май не 🤔
Не сте дали линк към точен модел

# 291
  • Мнения: 18 020
Напротив, 2 линка са,  през телефона поне отварят.

# 292
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 757
Aз на единия линк виждам много миялни на другия електролукс

# 293
  • Мнения: 18 020
Aз на единия линк виждам много миялни на другия електролукс

Прав сте, редактирах, през телефона даваше точно модела....

# 294
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 757
Пак не виждам първата, но втората е много хубава

# 295
  • Мнения: 18 020
Не знам защо не го виждате, AEG FSB53907Z, това е модела, 1149 лв на сайта, който е

# 296
  • София
  • Мнения: 31
В търсене на съдомиялна и четене на информация забелязвам, че максималната температура е 60 градуса. Не твърдя, че всички, но тези които разглеждам. Бекото, десетгодишно, което сменям, има 70 град. Това в по-новите модели ли е? За икономия на енергия? Досега не ме е интересувало и не съм обърнала внимание.

Точно така е, и на нашата няма 70!

Ако правилно разбрах обяснението - повдигнато е уж. Светлосивият маркуч е на миялната. Ние сме и на последен етаж, та нвмаме съседи Simple Smile



Нищо му няма на сифона, диаметъра и ъгъла!!! Там тръбата няма как да се запуши и да прелива за по-лесно към миялната! + това врялата вода с препарат от миялната почиства всичко перфектно. Принципно ако си отворите книжките ще видите че е дадено да се свърже точно по подобен начин преди сифона. Просто тука работата е малко custom както биха казали оттатък океана.

Вижте обаче тази скоба която е сложена между сивата тръба/маркуч и черната тръба/маркуч.
Вижда се една метална скоба. И двете тръби са меки и е много вероятно тази скоба да ги мачка и да запушва тръбата.

Не ви съветвам за изгребвате водата с купички и въобще да я ползвате защото изглежда че препарата не е изцяло източен. И така бъркате в опасна за вашето здраве и най-вече очи смес!!! Би трябвало да има някакъв бутон на миялната който като го натиснете да задействате приключване на програмата и изпомпване.
Ако проверите маркуча за мръсна вода и всичко е ок пуснете тест. Ако пак остава водата може да има някаква повреда.
Виждам че наблизо е маркуча за пералнята който директно влиза в стената, може да го извадите и да включите там миялната с леко ухо, и да видите дали ще има някаква разлика.

Ако не можете да проверите връзките и да пуснете няколко теста да видите дали нещо ще се промени извикайте техник.

# 297
  • Мнения: 181
В търсене на съдомиялна и четене на информация забелязвам, че максималната температура е 60 градуса. Не твърдя, че всички, но тези които разглеждам. Бекото, десетгодишно, което сменям, има 70 град. Това в по-новите модели ли е? За икономия на енергия? Досега не ме е интересувало и не съм обърнала внимание.
На мен ми е много странна също тази липса. В квартирата ползваме Канди на около 10 години, която си има 75 градусова програма. Аз като търсех, попаднах на бюджетните варианти на Неф, там има 70 градуса и въобще не ми направи впечатление това да е един вид екстра или да няма такива градуси  при останалите. Все пак я взехме, тази, за която се чудех по-назад в темата и силно се надявам да съм доволна като почна да я ползвам. Simple Smile

# 298
  • Мнения: 5 983
Тези 70 градуса за 10 години едва ли съм ги ползвала 10 пъти, но ми стана интересно защо вече правят/някои/ с максимална температура 60 град. - дали за икономия на енергия, или по други причини.

# 299
  • Мнения: 6 391
Тези 70 градуса са хубави за изтрепването на повече патогени.
Примерно млякото се пастьоризира на 65 градуса за 30 минути.
Ама за съдомиална, която се ползва от едно домакинство, надали има особен смисъл.
Ако беше за заведение, бих казала че е задължително по високата температура.
Пък и тези 10 градуса са си разлика в сметката за тока.

Общи условия

Активация на акаунт