Пъзели 31

  • 36 869
  • 752
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 6 891
Аз започнах "Мома с ябълки". Някак мазохистично ми харесва, но май ще чийтвам малко, защото нямам нерви и него да го редя цял месец.

Съвпадение, аз се чудех кой да започвам и точно към момата се бях насочила Simple Smile
Успех! Нужни са здрави нерви Smiley След два дни (по 1-2 часа на ден) имам само рамката и почти нищо друго. Мъжът ми ми помогна като сложи 3 части от вътрешността за половин час Smile

# 721
  • София
  • Мнения: 8 553
Аз виждам зор с тотема Simple Smile Ама май и нареден ще ми хареса много (както и на ММ), та наистина ще го рамкирам и ще го окачим над бюрото ми - ура! В тази връзка, някой рамкирал ли е Cobble hill, да каже дали размерите на нареден пъзел, които са посочени в Озон, са реалните размери на наредения пъзел? Да знам, че да му взема рамка преди да го наредя (мисля, че ми трябва 50х70, но ако има разминаване...) Simple Smile
Определено Арт пъзел няма да ми влязат в топ 10 на любимите марки, но не са и идеално зле. Имат хубави картинки, така че ще се купуват. Имам един техен от 2000 части, може би той ще е следващият. Засега един 1000 от тях, готов.
Точно, ама точно и моето мнение - за парите си са съвсем прилични, въпреки че са далеч от съвършенството Simple Smile

# 722
  • Мнения: 5 282
Чакам да видя тотема. Аз моя го пазя за късната есен ))).

# 723
  • София
  • Мнения: 8 553
Ще ми се да кажа, че утре го приключвам, но маааалко ме съмнява Grinning Не е изнервящ, просто за мен е леко по-труден Simple Smile
С тези дъждове напоследък, направо ми става едно полуесенно и уютно-пъзелно, като миналата есен, когато започнах да редя Simple Smile

# 724
  • Варна
  • Мнения: 36 586
Аз много се туткам, докато започна някой пъзел, защото знам какво става после, не мога да се откъсна. Почна ли го, няма спирка, братче, ега ти манията.

Ние тук май не сме много нормални...

# 725
  • Мнения: 5 282
Поне имаме тихо хоби ))).

# 726
  • Варна
  • Мнения: 36 586
Аааа, не говори в множествено число, че някои имаме и други хобита, бая по-шумни 🤭🤭🤭

Обаче не е много скъпо хоби, това на мен ми харесва. Въпреки, че списъкът ми с Любими като сума тотал отива на няколко по сто лв, като направя съпоставка с другите... Абе, евтини сме.

# 727
  • Мнения: 1 973
HighSpeed, разсмя ме, но май си права, че не сме много нормални. Щом от почивката си на морето успях да поръчам  12 пъзела и три диамантени гоблена...
Да използвам да питам, освен Озон, откъде другаде мога да поръчам диамантени гоблени, че дъщеря ми полудя по тях.
п.п. Ghibli, благодаря Hug Как не се сетих, че сигурно и такава тема има в бгмама Simple Smile Отивам да чета.

Последна редакция: нд, 29 авг 2021, 22:25 от vox

# 728
  • Мнения: 1 458
vox, аз се сещам за "Милена Стил", но никога не съм редила такава мозайка. По-добре попитай в тази тема: https://www.bg-mamma.com/?topic=960904.720

# 729
  • София
  • Мнения: 8 553
И то какво излезе? Събрали сме се тука тихите луди Grinning Grinning Grinning
High Speed, страх ме е да питам за по-скъпото хоби, но някак препдолагам, че ще да е на две колела... и там верно цифроманията е ад; и верно е доста шумно Simple Smile

# 730
  • Варна
  • Мнения: 36 586
Правилно предполагаш, такова е, поддръжката е като закупуване на множество пъзели Simple Smile Ама около мен имам примери на ловци, на рибари, на парфюмерийни страсти, компютърни и гейминг маниаци, та гледам и  бая по-скъпи от нас има Simple Smile

# 731
  • София
  • Мнения: 8 553
Аз това с моторите го признавам наистина за лудост; и не заради риска, ами заради шума. Как издържате, вие си знаете Simple Smile Като си редя пъзелчето, най-много да си пусна музичка в слушалките; а най обичам рано сутрин и на тишина.

# 732
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 972
HighSpeed, разсмя ме, но май си права, че не сме много нормални. Щом от почивката си на морето успях да поръчам  12 пъзела и три диамантени гоблена...
Да използвам да питам, освен Озон, откъде другаде мога да поръчам диамантени гоблени, че дъщеря ми полудя по тях.
п.п. Ghibli, благодаря Hug Как не се сетих, че сигурно и такава тема има в бгмама Simple Smile Отивам да чета.
Аз поръчвам от Алиекспрес диамантените мозайки. Има голямо разнообразие и на прилични цени. Идват сравнително бързо.

# 733
  • Мнения: 4 369
Хайде сега, да не се подкокоросваме! Де що хобита съм мернала по гугълските ширини, все съм ги захващала. Сега и диамантени гоблени ли да подхващам!? 😀.
От два месеца съм на парфюмна тема в харченето и трябва да си наложа вето (след като тия дни си получа последния поръчан).
Наистина пъзелите са едно приемливо хоби откъм цена.
И аз като ToniShu вече започвам да чувствам есенното настроение и отворих един пъзел след няколко месеца прекъсване. Установих, че съм забравила дори и системата си за редене, та въпреки че е от 500 ми върви бавно 😀.

# 734
  • София, България
  • Мнения: 5 594
Тази "Мома с ябълки" съм я редила сигурно преди 30 години, аз бях на 10, заедно с баба ми и се мъчихме зверски 1 седмица. Не помня колко парчета беше пъзела, нито кой ми го подари, но беше на онези години с много нестандартни части. Изобщо не знам къде ми отидоха пъзелите от едно време, а би било страхотно да си ги намеря. Та редихме тази картинка на смени, защото беше просто ужасно Joy

Напредвам с Голд-а, надявам се до ден-два да се поФаля.

Да се изкажа и за времето - много е странна тази София, нали се оплаквах, че първите 2 седмици на август заради едни документи стояхме в София не 2 дни както беше предвидено, а цели 2 седмици. Еми направо изгнихме, а тук на морето лятото си тече. Вчера бяхме на Ахтопол цял ден, беше прекрасно (видях жена с малки тризначета на плажа, тя определено няма време за пъзели Joy )

За други хобита, аз мисля че нямам, освен ако се брои четенето на книги, но там съм му намерила цаката, вече в Столична библиотека има всичко, не е като едно време. Даже до нас в София има филиал на библиотеката, та ми е безкрайно удобно, може да си резервираш книги онлайн и даже ги носят от другите филиали.

Общи условия

Активация на акаунт