С какво ходите обути у дома?

  • 9 159
  • 115
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 45
Ходя винаги боса, когато съм си в къщата лятото ходя боса и по двора. Това е благодат. А гости като ми идват в апартамента не ги карам да се събуват, не ми допада идеята да им гледам чорапите. После чистя яко.

# 31
  • Мнения: 54 445
Лятото с джапанки, зимата с пантофи.
Не понасям да стъпвам на бос крак или по чорапи по пода. Все полепва нещо, не ми казвайте, че чистите цялостно всеки ден. А и по пода, ние сме с ламинат, остават следи от боси крака.
Така сме всички, никой не ходи бос.

# 32
  • Мнения: 10 428
С джапанки, ама не такива между пръстите, такива вкъщи никой не понася....
Чехли затворени също не обуваме, с ТЕЦ сме и е топло навсякъде.

# 33
  • Швейцария
  • Мнения: 1 811
С отворени чехли тип крокс. Лятото на бос крак, зимата с чорапи. Колкото и да е чисто, не мога да ходя боса и после да легна на дивана. Пантофите от плат ми миришат и не ги харесвам. Не карам гостите ми да се събуват, но те искат и си искат да им дам чехли, та имам и за тях. Редовните ми гости не са много и си имат собствен чифт чехли, който носят само те.

Последна редакция: нд, 11 апр 2021, 07:49 от JennyBG

# 34
  • Мнения: 6 622
Навсякъде  ходим с джапанки, само в спалнята боси. Там се чисти по 100 пъти на ден, че е стаята, в която си играе малкото.

# 35
  • Мнения: 2 328
Аз  вкъщи ходя боса.Децата и ММ са с чорапи.За съжаление нещо се повредих януари месец след лечение и всяка вечер ми става ужасно студено/разбирайте тракане на зъби и увиване с одеала,за да се стопля/-тогава слагам чорапи и суичер.

# 36
  • Мнения: 29 383
С пантофи/ чехли през зимата, с джапанки през лятото. В стаите ни е ламинат, кухня и коридор- плочки.

# 37
  • Мнения: 8 808
У нас сме с теракот и ламинат. През повечето време съм яко обута, защото съм зиморничава. Слагам 2 чифта чорапи и домашни чехли, макар че сме на парно и работи навсякъде. През лятото съм боса. Имаме килими във стаите, само кухнята е на гол теракот, но лятото е много горещо и не слагам нищо и там. Цял ден съм у дома, вкъщи работя. Само в банята, тоалетната и на терасата си обувам чехли и през лятото. Мъжът ми ходи с чорапи и чехли, синът ми само по чорапи. Лятото всички сме боси, не махаме килими през лятото. Перем ги в края на май и стъпваме боси по тях.
У нас идват само сестра ми, зетя, племеника и майка ми и баща, докато бяха живи, както и свекървата. Вече идва само сестра ми. Ходят по чорапи.

# 38
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Аз - зимата с пухени чехли,  лятото със силиконови джапанки.
Синът - зимата с вълнени терлици (от всичко друго краката му миришат), лятото джапанки.
Мъжът ми - зимата с чехли, лятото джапанки.
Чистя всеки ден,  с обувки не се влиза, но живеем на село и се топлим на дърва, все пада нещо, бонус 4 котки. Всеки ден водния филтър на прахосмукачката е пълен с косми, прах, все едно е някаква кочина, а на пръв поглед е чисто.

# 39
  • Варна
  • Мнения: 5 206
Зимата ходя с домашни чехли, лятото - с джапанки. Краката ми си почиват идеално и така. Не обичам да ходя боса, лесно изстивам от краката. Отделно не съм някакъв роб да чистя по два пъти на ден пода, съответно има разни мъхчета и прах, които дори да не се виждат с просто око, не ми е приятно да ми се залепват по кожата на стъпалата.

# 40
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 282
През зимата всички ходим с домашни пантофи.
През лятото с домашни отворени чехли.
Никога боси.

# 41
  • Мнения: 54 445
А да ви питам, как се къпете?
Винаги у нас сме ползвали някакви джапанки за къпане, без значение дали тип чехли, или между пръстите.
Но от форума и в разговор с лични познати разбрах, че някои се къпят боси.
За мен е гнусно да стъпвам в мръсната вода боса.

# 42
  • Мнения: 500
Боси се къпем. Чак пък мръсна да е водата, не е.
А и водата накрая си е съвсем чиста, без сапун и т.н.

# 43
  • Мнения: 7 277
Ние се къпем боси. И на ум не ми е минавало да се къпя с чехли.

# 44
  • Мнения: 3 735
И ние се къпем боси.

Общи условия

Активация на акаунт