С какво ходите обути у дома?

  • 9 155
  • 115
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 6 301
А в някои магазини също те карат да се събуваш, на остров Пи пи в Тайланд например беше така преди 5-6 години.

# 106
  • Мнения: 157
А кое налага да мислим еднакво и другият да е "лош", щом мисли различно? Защо да е необходимо да говорим насмешливо, обиждащо към обутите или събутите? Винаги може любезно да се насочат съответните хора към това да се срещнем в ресторант и толкова 🤩 Нито трябва да се подрежда, нито да се чисти излишно, нито да се измисля меню.... Всеки се чувства комфортно и срещата е поради удоволствието от общуването.

# 107
  • Мнения: 7 276
Не каня колеги и шефове вкъщи. Ако толкова ми се прииска, има ресторанти за тази цел.

# 108
  • Мнения: 1 993
Всеки има предпочитания, но ми е странно да си изгубиш контактите с някой, на когото си казал, например, че не може да влиза с  обувки? На мен ми се е случвало да отида на гости, казват ми да си сваля обувките, но стоях боса. Беше лятото, стана ми неудобно, но не съм се обидила, нито пък съм прекратила отношения.

# 109
  • Мнения: 18 504

Изключително грубо. Да не говорим, че охлюв се пише с Ю. Като ще си обиждате гостите, поне ги обиждайте според правописните правила.

Така ме е учила моята госпожа в детството, така си пиша и до днес.

На вас може да ви звучи грубо, а на мен ми звучи смешно колко лесно загърбваме собствените си традиции и колко бързо се продаваме. Защо аз трябва да се съобразявам с чужденеца? Той идва в моя дом, а не аз в неговия! В ютуб е пълно с видеа на пътешественици, които посещават далечни краища на света само за да се докоснат до нещо автентично и да избягат от унифицирането на света. Нашите традиции са си хубави и чисти, не ги забравяйте ✌

В българските традиции няма такова нещо като обиждане на приятели, които си поканил на гости.
Има си начини да отбиеш нежелано поведение и без да се стига до обиди.
Не е чудно, че са ви отрязали и са прекратили връзката с вас.

# 110
  • Мнения: 3 488
Зимата с домашни пантофи, тип мокасина, с пух отвътре, че краката ми са все ледени.
Лятото - джапанка, ортопедична, че подметката е като легенче и ми е много удобно.

# 111
  • Мнения: 413
Когато ти дойдат гости, каквито и да са те, като домакин си длъжен да покажеш гостоприемност и да си вежлив. Това далеч не значи да позволиш на гостите да те накарат да се чувстваш зле в собствения си дом и да пренебрегваш правила, които ти сам спазваш. Всеки човек е различен, като си отишъл у тях ще се съобразиш с него.

И аз не бих пуснала някой с обувки у дома. Нито да ми пуши вътре. Не ми дреме, че е пушач - да излезе навън. Мразя цигарен дим и заради неговото удобство няма да осмърди моята къща на цигари. Може да се съобрази в заведение, защо да не може когато е дошъл в домът ми?

Имаше един случай, в който поканих приятели за рожденният ми ден и поръчах пица. Дойдоха те, разположиха се, музика, бира, разговорче, по едно време едното момче стана да източи бойлера. Върна се отрицателно бързо и посегна към пицата. Викам му: "Изми ли си ръцете?" Той ме гледа все едно се шегувам.
Ако личната ти хигиена е до толкова ниско, че да не се измиеш след като ползваш тоалетна и да седнеш да се храниш, и се налага домакинът да ти напомня, проблемът е твой, не мой. Няма да ми пипа пицата с ръцете, с които си е пипал кренвирша. Ако иска да се обижда - свободен е.

# 112
  • Мнения: 2 217
И аз погледнах така, сякаш се шегуваш.

# 113
  • Мнения: 54 444
Да бе, шегува се.
Някои наистина нямат никакви хигиенни навици.

# 114
  • Мнения: 2 375
В Испания никой гост не се събува. Веднъж купих чехли, но ми стана неудобно да ги предложа. Това май си ни е останало от едно време (имахме мокет).
"Викам му: "Изми ли си ръцете?" Той ме гледа все едно се шегувам." Това ми напомня вица, тя отива до тоалетната, а после той я пита "Сра, нали?"

Последна редакция: ср, 02 юни 2021, 12:56 от _silence_

# 115
  • Мнения: 500
Отначало наистина помислих, че е източвал бойлер. Чак на кренвирша загрях.
Това че не се е мотал в банята, не значи че не си е измил ръцете.

Общи условия

Активация на акаунт