Юлски бебета 2020, тема 3

  • 14 491
  • 473
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 35 113
Благодаря!
На моето косата около ушите вече много стърпи, но ще го подстрижа около рождения му ден

# 121
  • Мнения: 539
Аз моята вече я подстригвах два пъти сама Grinning То коса..дълга, къдрава, всеки ден ѝ правя някаква прическа с ластичка или фибичка, защото ѝ влиза в очите направо. И как се поти заради нея..навън сме вече без шапка. В търсене съм на шампоан за нея, ако имате препоръки, от Johnson’s ѝ се появиха крусти.
Бързо оздравяване на всички

# 122
  • Мнения: 161
Момичета, вчера бях на зъболекар и съм малко разстроена. Жената каза, че бебето буквално е изсмукало всичкия ми калций и зъбите ми са много зле - пред разпадане. Цяла сутрин чета как да го възстановя този калций, поръчах си някаква хранителна добавка с растителен произход и изобщо, много съм се сдухала, защото не съм се погрижила за себе си и сега мога да остана без зъби. И ако родя още едно дете, това направо ще ме довърши Sad

# 123
  • Мнения: 2 877
Нормално е. И аз се оказах с три кариеса на контролния. Вече оправих два, махнах зъбния камък, така че не остана много. Повече млечни за калций. По-малко кафе.
П.п. няма много коса. Ще чакам годинка за подстригването.
Шампоан ползвах на Uriage. Те имат и лосион срещу крусти.

# 124
  • Мнения: 311
Дъщеря ми беше и е с дълга, гъста, къдрава коса. От бебе до сега за нея използвам Мустела и Uriage.

Бебето не може да се похвали със същата грива Grinning Шапките и ние ги свалихме.

# 125
  • Мнения: 278
Момичета, вчера бях на зъболекар и съм малко разстроена. Жената каза, че бебето буквално е изсмукало всичкия ми калций и зъбите ми са много зле - пред разпадане. Цяла сутрин чета как да го възстановя този калций, поръчах си някаква хранителна добавка с растителен произход и изобщо, много съм се сдухала, защото не съм се погрижила за себе си и сега мога да остана без зъби. И ако родя още едно дете, това направо ще ме довърши Sad
Almadina да не би да има бели ивички в корените? На мен също ми се случи с баткото. Имах над 14 кариеса и бели ивички в корените, поради липса на калций-малкия вампир го беше изсмукал Joy . Сега с малката нямаше такива драми, мажех се превантивно- имах 3 кариера по време на бременноста и след ( което е нищо). хем с първата бременност си ядях много млечни и т.н. ... Моята зъболекарка тества с едно кремче- GC tooth mousse и много от ивиците минаха и се възстановиха-сутрин и вечер се маже в по зъбите и престоява 3-5 минути после с език се минава по зъбите, нещо се активирало от слюнката. Нищо не ти пречи да пробваш...има го онлайн или пък помоли зъболекарката ти да ти го поръча. При мен 70% от ивичките се оправиха. Ето го Муса:
https://remedium.bg/school-of-dental-science-melb-2144/b

# 126
  • Мнения: 35 113
И при мен децата ми " изядоха" зъбите. Положението е много зле

# 127
  • Мнения: 539
И аз имам проблеми със зъбите. Болят ме когато ям сладко, а аз от известно време не мога да се спра. От седмица някъде са ми много чувствителни, изпитвам един дискомфорт в кътниците дори когато не ям. Ходих на зъболекар януари месец да ми вадят мъдрец и тогава нямах кариеси, но сега не знам. Страх ме е, но май ще трябва да отида ако продължава така.
Аз продължавам да си кърмя и през деня и нощта, утре става на 10м.

# 128
  • Мнения: 204
И моето ангелче днес става на 10 месеца. И аз го кърмя и през  деня и през нощта. Да са ни живи и здрави само.

# 129
  • Мнения: 4 144
Мен също ме болят много зъбите, особено кътниците , особено при ядене на сладко. Но според зъбилекаря -всичко е наред. 🤷♀

# 130
  • Мнения: 278
А моята девойка отказва адаптирано мляко...вече 3-4 дни...дали нещо от болницата ..дали е от зъбите...но пък яде пюре, попара и т.н. гледам да и правя кашата и попарата с Адаптирано мляко.
Дали защото и избива горния преден зъб или просто не иска...не мога да определя...иначе пък пие вода от същото шише без проблеми... Тегава работа...по повод зъбите...при мен нещата са наред...но ходя на 3 месеца при зъболекарката. Даже и сега трябва да ходим през май месец на преглед с баткото. Поне нашата е доста мила и много обяснява. И прави зъбките и на баткото ни, който много я слуша и за щастие не реве. Липсва екшън за мой късмет

Последна редакция: сб, 01 май 2021, 21:43 от samodelia

# 131
  • Мнения: 4 144
Малииии, явно съм много зле. Изобщо не мога и да си помисля да отделям време на три месеца за зъби. Та аз не съм си бръснала краката от септември 😂

Майчета, Христос Воскресе! Нека бъдем благословени!

# 132
  • Несебър
  • Мнения: 529
Хахахахахааа 😅🤣
Познато.
Воистина Воскресе, бъдете здрави 🌼

# 133
  • Мнения: 278
Воистина воскресе! Бъдете живи и здрави!
BonniBonn не отнема много време...не повече от 5 мините сутрин и вечер, когато се миеш. Миеш зъбите, намазваш с тази паста и това е. После минаваш с езика и толкова. Аз също понякога претупвах, но имаше ефект...когато си отчаян от живота ( че за нищо не ти стават зъбите) толкова се радваш на положителния резултат...че не е истина Joy
Аз няма да се оплаквам с моята мома...тя ми разрешава и да се изкъпя набързо докато спи през деня...иначе и аз не сколасвам..а нашия татко напоследък...не е от най-активните. Все е изморен от работа....а аз нз какво да кажа...работя от вкъщи поне 4 часа дневно, бебе, готвене, чистене, пазар плюс баткото следобедно...и все не съм изморена ( на моменти съм жив труп Joy )

# 134
  • Мнения: 539
Весели празници!
Samodelia, ти си майка герой! И моята спи по 1-2 часа да свърша това онова, но на мен свекърва ми много ми помага и пак се оплаквам.
Аз малко се притеснявам обаче. На 10м. малката не се изправя сама и не пълзи, а близко бебче, също момиче, пълзи активно и се изправя, и се хваща за кошарата си и така я обикаля вървейки.

Общи условия

Активация на акаунт