Юлски бебета 2020, тема 3

  • 13 855
  • 473
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 4 144
Мама-Ураган, изобщо не си вкарвай излишни филми! Племениците не са лазили изобщо, директно станаха и проходиха към годината.

Самоделиа, на нас не ни се отрежда да сме уморени никога. Все пак сме жени. Задълженията ни нямат работно време и край. 🤯

Агнешко дадохте ли? Аз още не съм и се чудя как и с какво да го предложа.

# 136
  • Мнения: 1 161
Оффф и аз не мога да насмогна ,все нещо правя или като спи или таткото докато се занимава и пак има още и още какво да свърша .
По колко мляко и вода изпиват вашите бебоци за денонощието?
Моята педиатърка все ми набляга да давам
повече вода ,за да не се запича ,но кагато не иска как да давам  повече...!

# 137
  • Мнения: 311
Ние сами си гледаме децата, помощ от никъде, но не се оплаквам.  Все съм недоспала, но важното е, че не съм спала когато съм избрала мъжо Simple Smile Събота и неделя ми е сериозна отмяна, та я маникюр,  я кафенце, въобще нещо за себе си да свърша.

Вода някои дни пие по близо 400-500мл, други едва 200. АМ само вечер 150 - 200мл и пак зависи на какъв кеф е.

# 138
  • Мнения: 278
Мама ураган спокойно. Баткото не пролази и не беше особено активен. Проходи на година и 2 месеца директно. И където го оставях седнал там си го намирах. Всичко си зависи от детето. Сега малката е на 9++ и доволно вършее. А гледам и на едни познати малкия, който е с две седмици по-малък..вършее си младежа брутално. Всичко си е до самото дете. Така ще ти е по-лесно и на теб до някъде, когато е по-кратък . Когато сложих моята в проходилката преди месец стана още по-бясна. Така че всичко по реда му.
Иначе при нас също няма кой да помага- свеки е далеч и майка ми също- в чужбина. Като цяло малката е кротка...даже бих казала, че брат и който е на 8 години ми създава повече проблеми, отколкото тя Joy
Мен за педикюр, козметик и т.н. също не са ме спрели-моя мъж ги гледа, амаааа все ми се иска повече. Даже на моменти баткото ми помага повече с малката  Kissing Heart . Иначе, когато не смогвам моя мъж готви вместо мен признавам...ама все ми се иска повече...знаете Joy
А верно е и това, че нямаме право да се оплакваме Joy
По повод агнешкото не съм я захранила. Последно и дадох телешко и кисело мляко по малко...но заради болницата спрях всякакви нови продукти, докато се регулира разтройството.

# 139
  • Мнения: 539
Аз хем си повтарям да не си сравнявам детето с другите, но като ми дойде в повече и стана емоционална повече се влияя от приказките на родата.. Иначе наистина е кротичка-и вкъщи, и на разходка, в ресторанти, по магазините, в колата, само да има занимавка и да е сита Grinning

# 140
  • Мнения: 4 144
Значи изобщо не го мисли. Ще се случи и това. Детето може да не иска да си създава излишно напрежение сега(а и на теб в това число 😀)

Ние вчера бяхме с температура до 39гр. Снощи дадох веднъж Панадол. То било голяма лепкава гадост това нещо. Малката едва го погълна. Сега е с малко над 37, а един зъб ме гледа с едното око отдолу. Ще я следя днес и ако вземе да вдига пак , ще я водя някъде. Лошото е че сме на гости в друг град.

# 141
  • Мнения: 278
Значи изобщо не го мисли. Ще се случи и това. Детето може да не иска да си създава излишно напрежение сега(а и на теб в това число 😀)

Ние вчера бяхме с температура до 39гр. Снощи дадох веднъж Панадол. То било голяма лепкава гадост това нещо. Малката едва го погълна. Сега е с малко над 37, а един зъб ме гледа с едното око отдолу. Ще я следя днес и ако вземе да вдига пак , ще я водя някъде. Лошото е че сме на гости в друг град.
Може да слагаш свещички еферелган. Доктора ми обясни, че може да даваш ефералган плюс Нурофен. Но свещички ефералган с панадол-не.
Дано да е от някой зъб...но покрай нашите истории обясняваха, че температурата от зъби е до към 38.5 не повече. Следи внимателно и за други симптоми. Дано да не сте пипнали някой вирус Sad

Мама Ураган я си живей живота и се радвай ! Simple Smile Родата да си се гледат сами себе си! Моята свекърва се опитваше да ми казва с баткото как да го гледам...след като няколко пъти я скастрих тактично спря да се меси и да дава мнение. А за второто дори и дума не е продумала Kissing Heart слуша каквото и кажа и даже изпълнява...но като цяло аз си ги гледам децата сама. Както споделих и двете ни баби са далече.

# 142
  • Мнения: 4 144
ИЗби и второто зъбче изцяло и температурата падна. Явно сме от тези късметлии с високата температура покрай зъб. 😂

# 143
  • Несебър
  • Мнения: 529
На моята кво ѝ стана...всеки път по два зъба едновременно. Вече станаха 5 и избиват по още един отдолу и отгоре. 😬

# 144
  • Мнения: 230
Леле при моя човек излиза по 1 и е рев като за 5 минимум. Вече има 6, които са доволно видими.
На мамите на 2 и повече деца, направо момичета вие уау, аз едвам смогвам с едно, и къщата ми е все с нагоре краката.
Я кажете някакви трикчета за справяне с къщната работа?
ММ помага доста със домашните задължения, за разкрасяване обаче нямам особено време, преди седмица някъде се боядисах вкъщи, боята ме чакаше около два три месеца, бая побелях.
Иначе свекърите живеят на горния етаж, но не ми е удобно да го оставям още за дълго.
За водата единия педиатър, при които го водих ми обясни, че ако го кърмя активно да не се притеснявам, че не пие вода. Като се затопли времето, щял да почне да търси повече вода. Другото, което ми каза, че след сън и преди сън да предлагам в началото. Той все още не пие повече от 50-60 мл и то със зор.

# 145
  • Мнения: 35 069
Ами, да ги кажа с 2 деца си по- мобилизиран. Поне аз така си мисля. Основно готвя / правя заготовка , докато спи детето. Винаги имам някои замразени зеленчуци във фризера за бърза гарнитура. Готвя основно неща, моите се пекат Wink яхнии нямам време и нерви да бъркам. А лятото съвсем не смятам да си давам зор.

# 146
  • София
  • Мнения: 250
Планирате ли морето вече? Ние пропуснахме миналата година и сега съм се впуснала в търсене на подходящо място за почивка с бебе. Дайте идеи и препоръки, ако някой е ходил скоро 🙏

# 147
  • Мнения: 193
Планирате ли морето вече? Ние пропуснахме миналата година и сега съм се впуснала в търсене на подходящо място за почивка с бебе. Дайте идеи и препоръки, ако някой е ходил скоро 🙏
Всяка година си ходихме в Приморско дори и за един ден.Миналата пропуснахме.Сега мисля да ходим Юли дори и за ден и пак в Приморско там си ни харесва много.В къща за гости се настаняваме има си дворче и е добре.

# 148
  • Мнения: 278
Ние също ще сме в Приморско-пламена палас. Посещаваме хотела от 4 години с изключение на миналата, защото бях много бременна.
Имат някакви намаления в сайта им. Доста чисто, любезен персонал-тази година ще сме там 2 пъти. Иначе е в края на Приморско- тихо е, има къде да паркираш и е сравнително близо до плажа и 10-тина минути до центъра.
Да се оплача...тая моята девойка снощи скочи от кошарата...падна на паркета между кошарата и спалнята. Уви дървена е кошарата, но тя го прави със засилка..и това се случва докато спим в 2.40 през нощта Close явно ще е доста бесен състезател Joy

# 149
  • Мнения: 204
Започва се...... Моето пък днес се обърна с паяка. Няма никакво намерение да прохожда. Хващам го, уж да върви, прави 3 крачки и сяда. Вашите как са?

Общи условия

Активация на акаунт