Борбата с рака - духовното оцеляване, физическото преодоляване - 71

  • 60 949
  • 1 199
  •   1
Отговори
# 60
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 723
Мотаят ме заради тъпата им нова организация, че от образната диагностика сами си решавали кого да запишат и кога. Преди, в началото, никога не съм чакала повече от 2 седмици. Сега е мъка и докато не отида да сръфам някого, няма да ми дадат час. И мисля до края на седмицата да взема да го направя. Притеснява ме и образуванието на лакътя какво ще излезе. От днес вече започна да ме боли и ръката и то силна болка е. Лявата ръка, откъм болната страна. Аз заради скенера още не съм отишла на операция, чакам ли чакам...
Междувременно да ви помоля да препоръчате ако познавате добър хирург ортопед на ръка. За София става въпрос. Аз си мислех за София мед, но не познавам никой такъв.

# 61
  • на20 километра от Бургас
  • Мнения: 263
REN,благодаря за упражненията.Няма да изтърпя върху операцията сутиен,че и стегнат,и както нямам превръзка, още повече.А ,че ви ги сменят цели двайсет дни-това направо ме озадачи,що ми я махнаха толкова рано,сега се притесних вече.Да взема да си правя сама ли.                                                                                                                           Лейди,отивай да сръфаш някой,и дано по-скоро ти дадат дата, знам как едва скалъпвах нервната си система докато чаках скенера.

# 62
  • Мнения: 355
Здравейте, са докладвам за втората вливка. Всички беше наред. Три сестри се сториха пред мен да гледат да не направя реакция, а аз рака се успокоих че заспах.
После бях гладна.
Мниго е странно кал усещам химията в мен. Не мига да се обясня.
Пия си редовно вс лекарства. Тази вечер почвам филгристина и ще пия лоратидим преди това и парацетам8л.
Днеска си правя колкото мога сокове. Вода пия, електролити, сиропи с желязо к магнезий. Птобиотик. Калций вит Д. Абе каквото се сетя .

# 63
  • Бургас
  • Мнения: 1 197
Браво, Никола! Това вече е друга работа ... радвам се, че всичко е минало леко и безпроблемно Hug

Кате, как така си по шев и кройка? Нищо ли не пази мястото? Аз слагах водонепропускливи превръзки за да си взема душ и после ги махах за да “диша” раната. И колкото и да ми беше неприятно слагах спортен сутиен, това пази от събиране на лимфа. Аз понеже не съм имала въобще дренажи, на 3тата седмица от операцията ми източиха около 70-80мл и повече не е събирало ... обаче съм била нонстоп стегната, не си позволявах да ходя без сутиен.

Моите мъже още не са съвсем оздравяли ... котарака ни и той нещо не е съвсем в час ... аз - е не може да се каже, че съм в топ форма Grinning та с ММ констатирахме, че само бебето е б.о. в нашата къща (да ми е жива и здравичка пу-пу) Joy

Чета ви и си давам сметка, че сериозно го подценявам тоя Ковид. Да не дава Господ да се срещаме повече с него!

# 64
  • Мнения: 400
Катеринка аз след махането на превръзките установих, че слагането на такъв спортен сутиен ми помага да не ме боли операцията. Подскачах като ужилена когато широка тениска се опреше до операцията.

Наде нямам думи за такова престъпно поведение. Много е жалко ако така се опитват да прикрият грешките си. Дано успееш бързо да минеш друг скенер и най-важното да има добър резултат . Стискам палци.

Ние утре ще се имунизираме с модерна при ЛЛ. Случайно я проверихме миналата седмица дали ще има при нея ваксини и в понеделник каза да отидем утре.
Да проклетия ми излезе херпес на устната.
Започнаха много често да се появяват,а това се случваше пак така преди операцията. След нея бяха спрели.

# 65
  • Мнения: 375
Кате, и аз мисля, че е добре да правиш упражненията по 2-3 пъти на ден. Раздвижвай ръката във всички посоки за да спада отока. Наскоро писах, че още имам твърдина в гърдата а операцията ми беше на 01.12.2020 г. Тази "твърдина" (твоята) сигурно е кръв и лимфа, която се задържа. Според мен, не чакай чак до понеделник а отиди още утре, ако се налага да ти изтеглят колекцията. След като зарастне напълно раната и ти махнат конците ще бъде по-трудно да изтеглят със спринцовка, каквото се е задържало там. При мен така се получи и сега ми казват да чакам и да видим дали ще се абсорбира или няма...

# 66
  • София
  • Мнения: 127
Здравейте, момичета! Първо да благодаря на DZ за новата тема. Хич не е формална тази благодарност; чета тук с интерес (макар рядко да пиша), уча се от вас и си валидирам емоциите.
Радвам се на всички с добри новини; само човек, минал през тази мелница, може да разбере какво значи да си отдъхнеш. Макар и до следващия път.
На онези от вас, които са с ковид, пожелавам бързо и напълно възстановяване.
REN, херпесът сам по себе си не е противопоказание за ваксиниране, ама ако е в активна фаза не  е зле да коментираш с ЛЛ дали да не отложиш ваксината.
Кате, без да съм специалист, си мисля, че не е никак добре да си без каквато и да е превръзка на операцията. Как така ще стоиш "по шевове" има-няма 5-6 дена след операцията?? Според мен това задължително трябва да се коментира с хирурга. (всъщност, надявам се аз да не съм разбрала правилно...) Надявам се поне да не са ти спряли антибиотика.

Аз искам да питам онези от вас, които са на диспансерно наблюдение, колко често ви назначават СТ, ЯМР и PET скенер?
Благодаря Simple Smile

# 67
  • Мнения: 15
Здравейте, аз съм едно момче притеснено за майка си и просто реших да споделя...на 51 год е откриха и рак на гърдата стадий IIA, след като и направиха една операция за уж киста го установиха пратиха за изследвания някакъв материал-пише в първата епикриза тройно негативен инванзивен мамарен карцином-туморно ядро 2,4см ниско диференциран-резекционни линии отстоящи от 0,3 до 5см-негативни, pT2NxMxG3, Nottingham-9. операцията правиха на 19 февруари от тогава на комисията и написаха, че трябва да и махнат лимфните възли нищо друго...но тогава спряха операциите и всички гръдни хирургии станаха ковид отделения никой не искаше да я оперира също така докато чакаше разви някаква пневмония с абцес на белия дроб имаше нисък хемоглобин 76 беше  нищо не и беше в нормата общо взето  един доктор тъкмо се реши да я оперира и като видя, че е много отпаднала с лоши кръвни изследвания беше казал да отиде на снимка на белия дроб и на кръвни и каза първо трябва да излекува пневмонията/което се оказа че е в последствие/ и да си подобори показателите тогава ще и отстранява гърдата и лимфните възли....лежа 8 дни в болницата лекуваха я и я изписаха сега пие 3 антибиотика още ,но мина време вече сме април месец много и се поду гърдата и лимфните възли сигурно е 1кг вече подуто много страшно я боли, едвам става от леглото, а никой не иска да я оперира защото още не е оздравяла от пневмонията не може да диша добре отпаднала е много се е отчаяла психически с 300 зора я карам да яде не знам какво да правя моля дайте ми съвет само ни разкарват назад напред и със този ковид съвсем става зле....вече не знам какво да правя...по какъв начин може тази операция да се направи възможно най-скоро защото много я боли а и в същото време още не и е минала пневмонията, но този тумор не е ли по-важен защо не искат да я оперират не знам вече ще откача...Вече 2 месеца ще станат а ние още чакаме и това нещо расте...много съм притеснен утре пак ще звъня на лекари да видя дали някой ще я вземе за операция в това състояние не знам кое е по-опасно да и правят операция с неизлекувана пневмония и по-ниски показатели или да чакаме и тумора да расте...Моля ви дайте ми някакъв съвет...Паднала е духом от всякъде колкото и да се старая да е добре тя изпитва болки постоянно и не може да диша добре...Стахувам се много да не премине в по-горен стадий и тумора да се разпространи из тялото и.

Последна редакция: ср, 14 апр 2021, 21:43 от lowlow

# 68
  • в сърцето на държавата
  • Мнения: 321
Кате, добре си дошла у дома си!
Почивай, бързо оздравявай!!
Прегръщам те

# 69
  • Мнения: 400
Фло аз съм като теб без химиотерапия. Изобщо никой не искаше да ми прави никакви скенери. Даже лъчетерапевтката ми казваше ако те пратим ще ни се смеят.
Година и девет месеца след операцията ме изпрати на пет скенер заради високия туморен маркер ,който поддържам. Иначе ехография на корем, ренген на бял дроб и сцинтиграфия и кръвни изследвания са по здравна каса предвидени.

Low съжалявам за изпитанието пред което сте изправени. Къде е оперирана майка ви . В София мамолозите си работят . Може би един платен преглед при някой и ще успеете да си изясните как да действате. Тройнонегативния РМЖ подлежи на лечение с химиотерапия ще ви трябва и консултация с добър онколог. Трябва да се ориентирате кое е по-добре да се направи първо във вашия случай.

# 70
  • Мнения: 15


Low съжалявам за изпитанието пред което сте изправени. Къде е оперирана майка ви . В София мамолозите си работят . Може би един платен преглед при някой и ще успеете да си изясните как да действате. Тройнонегативния РМЖ подлежи на лечение с химиотерапия ще ви трябва и консултация с добър онколог. Трябва да се ориентирате кое е по-добре да се направи първо във вашия случай.

Ами става дума за Варна, първо я оперира Росен Хинев, после бяха закрили отделението прати я в Аспарухово в  болница Марко Марков при един друг Белинов, човека каза не мога да я оперирам в това състояние и първо трябвало да се излекува от пневмония и кръвните и изследвания били зле също. Утре ще говорим пак с него не знам....И на платен преглед бяхме при друг да казаха, че е хубов първо да мине малко химио преди операцията да се смали...ако трябва в София ще се ходи не знам как обаче ще стане....надявам се и тук във Варна да има добри лекари и някой да я поеме за лечение.

# 71
  • в сърцето на държавата
  • Мнения: 321
Солаче, добре ли сте вече? Мина ли корона вируса? Бебе ли имаш? Дано го опазите здравичко!

 Low, , и моят мъж е с рак на гърдата.Искахме операция, но ни изпратихс на химиотерапия, 8 вливки, близо пет месеца. Смалява се пущината, дано изчезне! Направихме консулт с три професора и всички казаха - първо да има химиотерапия.
Ще има после операция, няма как...

# 72
  • Мнения: 1 413
Lowlow,
Има ли някой възрастен близък да помогне?
Наистина в София по-бързо и организирано се случват нещата.
Dz, Белла, Варненското Тинти, са се лекували във Варна. Може би ще се включат да те насочат към добри варненски лекари?

Последна редакция: чт, 15 апр 2021, 05:49 от Малечка Палечка

# 73
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 723
Лоу, предоперативната химия помага, при мен напълно стопи метастазите. Ако я приемат за химия, съгласявайте се. Аз така и не разбрах, тя има ли в момента ковид , или няма?

# 74
  • Мнения: 38
Low, аз се лекувам във Варна- хирург- др. Вълкан Иванов- приема в Сити Клиник и Майчин дом. И за проф. Ненков чух добри думи от лекари.
Онколог- консултирайте се с доц. Калев - почти всеки ден приема в окръжна.

Общи условия

Активация на акаунт