Борбата с рака - духовното оцеляване, физическото преодоляване - 71

  • 61 294
  • 1 199
  •   1
Отговори
# 75
  • на20 километра от Бургас
  • Мнения: 263
Роси,опитвам се да правя упражненията,но май не съм достатъчно упорита ,още доста боли.За твърдината си права,мисля утре да отида ,дано ме погледне някой.                                                                                                                Фло,какъв антибиотик,нищо не са ми изписали,свалиха превръзката и айде чао до понеделник.И достъпа до опериращия хирург е много труден.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   
      di_t, решихте ли къде да е операцията? Благодаря ти за пожеланията и аз те прегръщам, и всичко да мине успешно!И сигурно ще е така,щом гада се смалява!                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Solace, вие сигурно сте голяма идилия в къщи,щом и котарака се включи в общата картинка. Знам,че не ти е лесно,но така поне се мобилизираш да помогнеш на близките ,и не се поддаваш на други емоции.  А аз наистина  съм си по шев и кройка,да.Смятам да си спретна една превръзчица за тази вечер,а утре сутрин да се паркирам пред отделението.Какви водоустойчиви превръзки взимаш,аз ползвах преди време от аптекат уж водоустойчиви,но прилично си пропускаха водата,може някакви некачествени да са били.

Последна редакция: ср, 14 апр 2021, 23:19 от катеринка

# 76
  • Мнения: 2 360
Тази пневмония как така не могат да я излекуват толкова време?  Идете в болница, в Терапията  заради пневмонията. Викнете 112 и се разправьйте, възпитано в някои ситуации не става. Да я вдигнат за 10 дни и се стабилизира. Онова нещо няма да порасне толкова,  едно по едно. Много трудно изпитание имате, искрено вярвам, че нещата ще се подредят.

# 77
  • София
  • Мнения: 127
Катеринке, шегуваш се! Как така без антибиотик?! Приемът е задължителен, обикновено 10-14 дни, и то когато всичко е гладко. Че то 7 дни се пие задължително дори само при поставяне на импланти за уголемяване на бюста!
Абсурдна работа! Моля те, направи нещо, Кате! И така без превръзка...не бива!

# 78
  • в сърцето на държавата
  • Мнения: 321
Low,  както те съветват момичетата, действувайте първо да се излекува пневмонията и после рака.
Моят мъж беше с ковид 28 дни и след като даде отрицателен тест чак тогава почна химиотерапия, до тогава не го пускаха да се лекува.

# 79
  • Мнения: 3 999
Low, точно на Хинев и на Белинов дължа моя и на майка ми живота.
Хинев оперира мен 🤗
Белинов оперира майка ми преди 18г.🤗
Каквото и да кажа за тях ще е малко.
Нормално е да не искат да правят операция на човек с пневмония! Излекувайте я първо.
На това наблегнете.  

Flo_1, първата година ми назначиха скенер на бял дроб, ехо на коремни и гърди.
И след това само ТМ 😂
Скарах се с единия и ми даде направление за ехо на гърди на втората година.
Та ако ТМ е наред- нищо друго не назначават!
Сега на 23-ти пак ще ходя и дано нищо да не назначат 😂
Иначе веднъж годишно си ходя при Хинев на ехограф в частния му кабинет.

# 80
  • Мнения: 507
Low, може да пробвате  Герисан и Билкова кръв за стабилизиране на хемоглобина. Като е толкова нисък едва ли ще започнат химиотерапия. А гърдата и лимфните възли се подуват, въпреки, че е отстранен тумора, така ли? С тази пневмония съвсем става сложно. Ако може да издържи пътуване жената, отидете до Онкологията в Дървеница в София. Може да предложат по-комплексен подход.                              
  Рени, подсилвай се с разни сокове, добавки, да не пада имунитета щом се появяват херпеси.                                                
   Фло, при мен мина една година от химиотерапията и за този период имам назначени 3 обикновени скенера - през 6 и 4 месеца и костна сцинтиграфия. На ПЕТ и ЯМР не ме пращат. Това в Сити. Антибиотик не са ми изписвали след операциите, то при мен всичко заздравяваше добре и предполагам не се е налагало.                                          
  Катеринка, мен ме изписаха на третия ден след операцията и тогава свалиха дренажа и понеже имах махнати 20л.в. Се събираше много лимфа в гърдата, ръката и чак към гърба се бях подула. Ходех веднъж седмично на превръзки и тогава ми точеха течност със спринцовка. Иначе раната беше с превръзка поне 2 седмици след операцията. Ако ми се отлепеше болничната превръзка, майка ми я сменяше - марли с йодасепт и залеващ пластир отгоре. Не бива да се мокри - предполагам знаеш.

Последна редакция: чт, 15 апр 2021, 10:03 от koren63

# 81
  • София
  • Мнения: 6 749
Не винаги има антибиотик след операция, индивидуално се преценява, при мен имаше при всички операции, но при първата - квадрантектомия - проф. Байчев ми каза, че напоследък не предписват антибиотик вече, но при мен ще има заради фиброкистозната мастопатия, за по-сигурно.

Относно превръзките - хубаво е да има, докато си с конци, за да пази мястото по-чисто и да не се закачи нещо от дрехите, също - не се мокри раната през това време, но на мен ми се е случвало водоустойчива лепенка да пропусне - не е фатално. Теглеха ми лимфа поне 20 дни след операцията, аз пиех много вода и може би затова и доста събирах, най-добре се повлия, когато стегнах един ластичен бинт и притиснах хубаво гърдата, някакъв стегнат спортен сутиен също ще свърши работа. Компресията не позволява събирането на лимфа.

Фло, радвам се да те видя! Първата година в Сити правеха през 3 месеца КТ, веднъж годишно костна сцинтиграфия, ПЕТ скенер при покачване на ТМ или при съмнения за нещо. После КТ са на 6 м., и пак веднъж годишно костна сцинтиграфия.

# 82
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 026
Мотаят ме заради тъпата им нова организация, че от образната диагностика сами си решавали кого да запишат и кога. Преди, в началото, никога не съм чакала повече от 2 седмици. Сега е мъка и докато не отида да сръфам някого, няма да ми дадат час. И мисля до края на седмицата да взема да го направя. Притеснява ме и образуванието на лакътя какво ще излезе. От днес вече започна да ме боли и ръката и то силна болка е. Лявата ръка, откъм болната страна. Аз заради скенера още не съм отишла на операция, чакам ли чакам...
Междувременно да ви помоля да препоръчате ако познавате добър хирург ортопед на ръка. За София става въпрос. Аз си мислех за София мед, но не познавам никой такъв.
Лейди, моя колежка преди месец си оперира ръката при д-р Калин Димитров. Беше и препоръчан и е доволна. Може да направиш консултация.

# 83
  • Мнения: 355
Само да кажа за АБ след операция и тука не дават винаги. На мен са ми правили преди години на другата гърда за папилом и нищо не ми дадоха.
Добре съм засега се търпи, само ставам през нощта мн до вц. И вече ми е логично. Но само това да е с мед ще го намажа.
Болки засега нямам. Снощи си бих инжекцият, ама преди това пих кларитин и парацетамол. Та не са ме боляри ставите.

Сега ще си направя соковете първо. Пробиотика за стомаха. После ше закусвам и после стероиди и хапчето за гъбички.
После ако мога ще изляза ако не ше спя. Мн ми се спи.

# 84
  • Мнения: 147
Лейди, бих ти препоръчала д-р. Чанко Чанков, болница Вита, бивш кадър на Дианабад. Специалист спортна травматология и хирургия на ръка.Ходи и във новата им втора база.Работил е и в екипа на Антони Георгиев, т.нар.Тони Коляното, който лекува всички футболисти,политици и т.н.Изключително човечен доктор, професионалист и нещо рядко срещано напоследък - некомерсиален, от личен опит говоря.

# 85
  • на20 километра от Бургас
  • Мнения: 263
Ето ,днес отидох при хирурга,до обед го чаках да излезе от операция и да ме погледне.Ами..погледна ме,пипна около шева,каза добре.Махна и превръзчиците на дренажите,които аз вчера си смених,не ми трябвали вече.Питах за превръзка,не,не ми трябвала,за антибиотик дето Фло се чуди,въобще и дума да не става.Да не мокря  също каза.Направо в понеделник махаме конците.Абсурд не абсурд,толкоз.                                                                                        
                                                                                                                                                                                                     
               Николче,вече си на подобравяне гледам,браво,давай само така,пък и  какво ,,меню" си си спретнала само,пълна програма по график.                                                                                                                                                                                 Корен,тоя йодасепт не изгаря ли кожата,опасно ми се струва.Иначе аз ще си направя някаква лека суха превръзка за през ноща. Сега си изнамерих един спортен сутиен,но за през деня ще е само ,вечерта  ми се струва,че не бих го изтърпяла.

# 86
  • Мнения: 391
Кате, направо се ядосвам. До колкото разбирам раната не ти тече, щом не се налага да си слагаш превръзка. Не съм лекар, но ми се струва, че щом има оток не всичко е наред. Не е нормално да не те погледне на ехограф и да е сигурен, че не задържаш лимфа и кръв вътре. Според мен е удачно да отидеш макар и при обикновен мамолог да те погледне на ехограф, за да си спокойна, че няма да се запечата, много скоро, една колекция вътре. Сега ти се струва още една разправия, но повярвай ми ще си спестиш много тревоги за в бъдеще.
Иначе и на мен не са ми предписвали антибиотик.

# 87
  • Мнения: 507
Йодасепт ползват и самите хирурзи за дезинфекция, не ми е изгаряла кожата. Роси, при махнати лимфни възли е нормално да има оток известно време.

# 88
  • на20 километра от Бургас
  • Мнения: 263
Ами Рос,той видя оттока,явно за тях е нормално това да има такъв ,може би ще се абсорбира по някое време.Оттока е от горната част на шева, предмишницата и малко под мишницата.Раната е суха.Само от дупчицата на едното дренче още сълзи Моя хирург не гледа с ехограф,няма такъв.Обаче,да ви кажа ,от този сутиен,така ме заболя,и сякаш още повече се надуха оттоците,че го свалих ,не става.

# 89
  • Варна
  • Мнения: 437
Low,аз се оперирах при д-р Вълкан Иванов,изключителночовечен, кадърен и начетен хирург,който оперира по съвременните методи и нищо общо с така наречените "светила" във Варна.Ако искаш пиши ми на лични и ще ти изпратя номера му.Пожелавам бързо оздравяване на майка ти!

Общи условия

Активация на акаунт