Нашите орхидеи – тема 34

  • 30 079
  • 741
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 36 460
Така е, пресадих я малко след като я взех, беше грешка. Това е саксия като за обикновен фаленопсис, не е голяма, но за минито е голяма.
Тя затова и изкара толкова корени, сигурно...

# 151
  • Варна
  • Мнения: 2 033
pppqqq, вариант за мини. Изрязана бутилка от безалкохолно. Забележи разликата в саксиите. Горното листо е счупено от децата затова е изрязано. Simple Smile
Скрит текст:

# 152
  • Мнения: 8 057
Петната по листата ми изглеждат като гризани от някакъв инсект или акар... виж отдолу как изглеждат

# 153
  • Мнения: 36 460
Сега огледах съвсем отблизо - нищо не се вижда, но между две от старите листа има малка паяжина.

# 154
  • Не съм от тук и съм за малко
  • Мнения: 717
Здравейте, момичета. Много са ви красиви орхидеите. Heart Eyes

Имам проблем с едната новозакупена - зигопеталум. Моля за мнение и съвет за тези черни петна. Ама така е, като си изгубих ума по цветовете, не обърнах внимание на листа или друго.
Скрит текст:
,

 А за тези растящи неща, мислите ли че са корени или мога да се надявам да са цветоноси, поне едното?
Скрит текст:

И напълно разцъфтяла брасия, радвам и се, понеже не е ясно кога пак и дали изобщо... Blush

# 155
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Корени са.

# 156
  • Мнения: 6 280
И двете са корени.

Питах ви наскоро за тази дали си има име.. след като изкара повече от месец при мен, случайно установих че има и аромат 😍 та ако някой се сеща за име...

# 157
  • Варна
  • Мнения: 2 033
Зигито изглежда като гризано, отделете го и го огледайте добре. Simple Smile

# 158
  • София
  • Мнения: 771
Виждали ли сте скоро подобно нещо:

Първоначално реших, че е някакво арт решение  на повърхността, но се оказа, че цялата саксия е пълна с този супер фин субстрат.

# 159
  • Мнения: 36 460
Едната ми саксия от Лидл (тази с "ароматната" тъмно цикламова орхидея) е със същата почва - доста плътна, със зелен мъх отгоре и не пропуска лесно водата, за разлика от останалите. Аз й я оставих, щом така са преценили... Другата (пак от Лидл, купена в същия ден) е с много по-пропусклива почва.

# 160
  • Мнения: 22 867
Скрит текст:
И двете са корени.

Питах ви наскоро за тази дали си има име.. след като изкара повече от месец при мен, случайно установих че има и аромат 😍 та ако някой се сеща за име...

second, не че много разбирам, но ми заприлича на тази - Дендробиум (Dendrobiums)
Красиви орхидеи видях по-горе. Боже, боже, да ми беше казал някой, че ще се заглеждам по китки....Simple Smile

# 161
  • Варна
  • Мнения: 25 236
На Second e фаленопсис, нищо общо с дендробиум Laughing Но тя пита за точното му име.
Моите хич не ги знам, пък и не ме интересува Grinning На Пафката го знам, щото го пише на етикета, Филаделфиите и те са лесно разпознаваеми. Другите... нИ 'нам Crazy
p.p. а това, дето го взех от Лидл след внимателно разглеждане в нета го оприличих не на Онцидиум шери бейби, а на Камбрия Лацио. Едно към едно е със снимките в гугъл. На пластмасовия етикет в саксията пишеше името на друга камбрия, а на самата саксия Одонтоглосум. Та явно и на етикетите не трябва да се има 100% вяра, може би се случва да ги разменят.

# 162
  • Мнения: 13 793
Сега има и много дублажи на имена. Защо!?.. ами за да не се плаща лиценз. Всяко нърсъри си прави дадения хибрид от дадени родители ( със семеначета или меристемно даже най- често, че е най - ниско като себестойност) и му дава свое си име. Така, една и съща орхидея (на външен вид) по принцип може да се казва Пенка, Иванка, Драганка в зависимост от това кой е производителя.

# 163
  • Down south
  • Мнения: 7 678
И двете са корени.

Питах ви наскоро за тази дали си има име.. след като изкара повече от месец при мен, случайно установих че има и аромат 😍 та ако някой се сеща за име...

Твоята прилича на тази, която аз дондуркам



Трябва да проверя, дали и моята има аромат? За сега само се чудя, как да я опазя от изсъхване.

# 164
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Не ми прилича, твоята сякаш има повече жълто по устната, а и не беше ли мини?

Общи условия

Активация на акаунт