Избор на планетарен миксер

  • 19 307
  • 93
  •   2
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 013
Оолучих мейл че избрани продукти на Kitchen Aid имат намаление в Технополис. Може да проверите дали това което смятате да купите случайно е намалено. Успех! 👍

# 31
  • Paris, France
  • Мнения: 14 020
Здравейте, хора Simple Smile Тук разцъквам информация за планетарните миксери и ми изскача въпрос още от първо четене. Гледам примерно KItchen Aid ( https://www.tehnomix.bg/kuhnenski-robot-kitchenaid-5ksm175psesp ) 300W 1200 лева, а Bosch ( https://www.tehnomix.bg/kuhnenski-robot-bosch-mum9a66n00 ) 1600W 750 лева? Оти така?

А какво искаш да правиш с планетарния миксер? Не познавам никой от показаните модели. В къщи имахме робот Бош и беше идеален, но е купуван преди 30-40г.

Kitchenaid имат директно предаване и така се губи по-малко енергия. Също и приставките са проектирани да работят ефективно на подадената енергия. С тези 300W Kitchenaid прави безшумно това, което много роботи не успяват да направят въпреки входящите 700, 1000 или 1200W.

Имам миксер на Kitchenaid, който е 85W. Имам и на Silvercrest, който е 250 или 350W и прави същото, но е шумен като самолет. Единственото му предимство са по-дългите бъркалки, та го ползвам за големи количества тесто или боза, за които на другия бъркалките са къси.

Kitchenaid имат дълъг срок на годност и всяка нова приставка става и на старите модели.

Съветвам те да напишеш номера на моделите в Google и да четеш мнения и сравнения.

Обмисли добре какви функции точно ти трябват и дали.

Имам Kenwood Cooking chef, но сглобяване, бързане и миене са толкова трудоемки, че ми е по-лесно да извадя ръчния миксер и да го държа 5 минути, но после да хвърля бъркалките в миялната и да го прибера, вместо да ми събира прах на плота и да заема място + 5 кашона с приставки.

# 32
  • Мнения: 1 842
Здравейте, момичета някой от Вас да има планетарен на Smeg има няколко въпроса ако някой ползва пишете ми за да си задам въпросите. Благодаря предварително. Heart

# 33
  • Мнения: 253
Здравейте,
аз съм си харесала ето този:
https://www.tehnomix.bg/kuhnenski-robot-tefal-masterchef-grande-qa813d38
Какво мислите за него?

# 34
  • Мнения: 27
Здравейте, момичета някой от Вас да има планетарен на Smeg има няколко въпроса ако някой ползва пишете ми за да си задам въпросите. Благодаря предварително. Heart
И аз се включвам в търсенето ви, гледах класация за топ моделите от 2022г и този Смег беше веднага след Китчън айде, та ми е много интересно какво мнение ще споделят ползващите го.

# 35
  • София
  • Мнения: 2 919
Да споделя нещо, което според мен е валидно за всичките тези марки и модели с обем на купата от 5 литра нагоре (по-малки не съм ползвал и не знам как е при тях) - меси тесто като хората само ако брашното е от 800-900 грама нагоре. Малко количество брашно просто го прави на топка и го разнася закачено на бъркалката. Ако изяждате всеки ден по 2-3 хляба у вас, тогава това е вашият уред Joy

# 36
  • Мнения: 572
И аз се включвам с бърз въпрос.
С обикновен малко по мощен миксер дали може да се меси тесто например до 1кг брашно, козунаци ? Понеже виждал че и те имат приставки за тесто, но не знам дали всъшност вършат работа.

# 37
  • София
  • Мнения: 2 919
И аз се включвам с бърз въпрос.
С обикновен малко по мощен миксер дали може да се меси тесто например до 1кг брашно, козунаци ? Понеже виждал че и те имат приставки за тесто, но не знам дали всъшност вършат работа.

Този миксер ще трябва да е с вида и теглото на строителен перфоратор Simple Smile

# 38
  • Paris, France
  • Мнения: 14 020
С обикновен малко по мощен миксер дали може да се меси тесто например до 1кг брашно, козунаци ? Понеже виждал че и те имат приставки за тесто, но не знам дали всъшност вършат работа.

Може ако са достатъчно дълги бъркалките. Имам един 350W Silvercrest с дълги куки, с който съм правила тесто за козунак с 1 кг брашно. И хляб съм правила с 1кг брашно, но на висока хидрация - 75-80%, примерно и после се добавя брашно на второто премесване, което правех ръчно. Моторът загрява, обаче.

Важно е всички течни съставки за козунака да са топли, яйцата да са на стайна температура и помещението да е топло. Миксера настройвам на скорост едно от 5 или 7. Трябва да е бавно събирането на тестото. Ако моторът почне да загрява - изключваш, чакаш 5 минутки и пак включваш, но не ми се е случвало. Слагаш 80% от брашното и течните съставки, месиш 5 минутки,  попива 5 мин, добавяш останалото брашно и месиш още 10 или 15 мин.

Мощността във ватове не е всичко. Имам Kitchenaid, който е 85 вата и прави всичко, което и 350 ватовият го прави и е безшумен като мушичка. Само са му малко къси бъркалките за големи количества тесто.

# 39
  • Мнения: 4 566
Към ползващите Бош MUM за месене - 700 или евентуално 900 става ли за месене на тежко тесто? Не големи количества, а месене на тесто за паста например, на козунак и т.н. MUM2 справя ли се или да дам повече пари за MUM5?

Знам, че мощността е относителна, роботът ми филипс меси малък козунак с 850W, а ръчния миксер на същата марка пак се справя с тесто, а е 350W, но искам нещо, което не се налага да му вися при правене на сладкиши и може да поеме повече от 400-500 грама брашно за по-специално тесто.

# 40
  • София
  • Мнения: 30 142
Здравейте,
търся отзиви за марката Ariete?
И още един въпрос- някой ползвал ли е такава машина за месене на тесто?
Скрит текст:
Нямам много място на плота и ми се иска да имам (освен миксер), нещо компактно, в което набързо да замесвам нещо за закуска напр.

# 41
  • София
  • Мнения: 2 919
...Нямам много място на плота и ми се иска да имам (освен миксер), нещо компактно, в което набързо да замесвам нещо за закуска напр.


Хлебопекарна с една бъркалка? Те обикновено са с почти квадратна форма на дъното, около 30Х30см

# 42
  • София
  • Мнения: 30 142
...Нямам много място на плота и ми се иска да имам (освен миксер), нещо компактно, в което набързо да замесвам нещо за закуска напр.


Хлебопекарна с една бъркалка?
Загледах се в тази на WMF. Thinking

# 43
  • София
  • Мнения: 2 919
...Нямам много място на плота и ми се иска да имам (освен миксер), нещо компактно, в което набързо да замесвам нещо за закуска напр.


Хлебопекарна с една бъркалка?
Загледах се в тази на WMF. Thinking

Може ли линк. Не виждам такава при електроуредите на тази марка.

# 44
  • София
  • Мнения: 30 142
Скрит текст:
...Нямам много място на плота и ми се иска да имам (освен миксер), нещо компактно, в което набързо да замесвам нещо за закуска напр.


Хлебопекарна с една бъркалка?
Загледах се в тази на WMF. Thinking

Може ли линк. Не виждам такава при електроуредите на тази марка.
https://wmf.bg/bdm-kult-x-breadmaker?gad=1&gclid=EAIaIQobChMIi4n … AYASAAEgIekfD_BwE

Общи условия

Активация на акаунт