Избор на планетарен миксер

  • 19 711
  • 93
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 4 598
Силвър крест и подобни ще ги измъчиш. Ако ще го ползваш често и за количества, вземи си хубава марка. И хляб ще ти меси, и ще разбива торти и кексове, ако правиш, и кайма дори ще меси.

# 76
  • Paris, France
  • Мнения: 14 053
Гледахме пекарната на Рудолф... и ни хрумна дали с планетарен миксер не може да се прави тесто от захар и мед (и вода)? Тъй като не е евтина (готовата смеска)... а за пролетното захранване си трябват в килограми за пчелина.
Отделно ще го ползваме за хлебно тесто - хлебопекарна отдавна нямам, но ако взимам ще от неръждавейка...
Друго в какво би могло да се ползва (не съм запален кулинар) но може и да стана ако/като взема читава фурна. Grin
Профи тестомелачка почва от 800лв... но ще я ползвам веднъж годишно. Отпада.
Трябва да е с по-дълъг срок на годност. Силвъркреста дали ще смогне?
ПП> Гледам има и  такива с планетарен+ блендер + месомелачка...

Да, ще го замеси. Не знам каква ти е рецептата, но ако първо вариш захарта с вода и лъжица оцет, по-добре вземи готвеща кухненска машина от рода на Kenwood  cooking chef и така няма да пресипваш и намаляваш загубите. Нагласяш на 118°, слагаш водата с оцета и (К бъркалката, май беше) и роботът си го стопля и бърка сам. След 15 мин спираш и махаш чашата да се охлади до 80°, добавяш меда, връщаш да го разбърка и е готово. Изливаш в тава с хартия да се стегне и това е.

Другото са готвещите блендери от сорта на Thermomix. В момента малкият в Лидъл е намален на 170€ С картата, обаче е с малка вместимост, 2.2l и би направил около литър наведнъж или 1.5 литра. Големият е към 350-400 евра с 3 или 4 литра вместимост и би направил около 2 литра наведнъж.

Дай рецептата да видим кой уред би бил най-подходящ!

# 77
  • София
  • Мнения: 9 934
Идеята е да се ползва и за други неща. Но второто в Лидл ми е интересно да го погледна.
Иначе вода (чай), захар и мед... гъстотата е твърдо тесто или такава, че да не се разтича през малки отвори.
Пък ако не става, както очакваме...винаги може да се върне.
Пп. Може пък на ЧП да има нещо изгодно.

# 78
  • Мнения: 4 598
Вижте назад в темата, лидълския може би няма да свърши работа за твърдо тесто. Ние такава захранка сме бъркали на печката, без особени усилия, чак и миксер ли трябва?

# 79
  • Мнения: 292
Здравейте, изчетох всичко в Интернет и темата, и се спрях на два продукта. Можете ли да ми помогнете с избора. Като основно ще го използвам за месене на тесто до 1кг 1.5кг.

https://techmart.bg/product/product/details/34550/category/598/lang/1

https://www.emag.bg/planetaren-mikser-daewoo-2000w-kapacitet-na- … ew&ref=no_results

# 80
  • Мнения: 4 598
Daewoo ми е малко съмнителна марка. Може и да е добра, ама имам опит само с една пералня, дето все се чупеше и за нищо не ставаше. А нали погледнахте, че emag бая са завишили цената, от която уж правят намаление. Ето го същият, не е 359 лв.: https://ehype.bg/product/planetaren-mikser-daewoo-dhm200mgc-2000 … esto-mesomelachka

Този е с доста голяма купа, т. е. ще платите повече пари за "уж" мощност и голям обем, за да месите до кило и половина тесто. А все пак Бош е малко по-известна и доказана марка. Можете да разчитате на гаранцията, на сервиз, на резервни части и аксесоари.

# 81
  • София
  • Мнения: 1 538
Здравейте, изчетох всичко в Интернет и темата, и се спрях на два продукта. Можете ли да ми помогнете с избора. Като основно ще го използвам за месене на тесто до 1кг 1.5кг.

https://techmart.bg/product/product/details/34550/category/598/lang/1

https://www.emag.bg/planetaren-mikser-daewoo-2000w-kapacitet-na- … ew&ref=no_results

И двата са хубави, нямам съмнение. За вашите цели бих взела Бош-а от чисто практични съображения - той е много по-компактен и лек, а в същото време е подходящ за месене на до 1,7 кг тесто. Дори бих си спестила 80+ лв за приставката за рендосване и бих взела същия за ~ 2/3 от тази цена:

https://techmart.bg/Кухненски робот Bosch MUMS2AW00

Вкъщи имам голям миксер, подобен на това Daewoo, но с по-малка мощност. Тежък е и заема много място, отделила съм цял шкаф за него и ми е трудно да го вадя, затова го използвам рядко. Баща ми има Bosch MUM, който е доста по-малък и въпреки че е с по-малка мощност, по-малко скорости и не изглежда така солиден като моя, е направил много повече хлябове. Работи без грешка и е по-лесен за употреба.

Големите миксери са подходящи за голяма кухня, в която миксерът може да си стои на плота без да го прибираш след всяко ползване.



Daewoo ми е малко съмнителна марка. Може и да е добра, ама имам опит само с една пералня, дето все се чупеше и за нищо не ставаше... А все пак Бош е малко по-известна и доказана марка. Можете да разчитате на гаранцията, на сервиз, на резервни части и аксесоари.

Уредите Daewoo, които се продават у нас и в Европа са продукти на Vestel. Едрата домакинска техника, като бившата ви пералня, си я произвеждат в Турция, а дребните уреди се поръчват на външни производители в Китай.

Бош произвеждат дребните домакински уреди в свои собствени бази в Испания и в Китай, голяма част от които придобиха чрез поглъщането на испанската компания Ufesa. При Бош може да се разчита както на нещата, които споменавате, така и на по-добри инженерни решения, разработени и тествани в Германия и подсигурени от огромната база от интелектуални и патентни права на Бош.

# 82
  • Мнения: 173
Здравейте, прочетох в коментарите, че разбивате кайма в планетарен миксер. Задължително ли трябва да има приставка за кайма, защото видях такива модели, или може и без такава приставка, а само с наличните, с които оборудван миксерът?

# 83
  • Мнения: 4 598
С приставка за месене на тесто или каквато там имате за по-гъсти смеси. Ако разбивам с миксер, си ползвам ръчния с перките за тесто, че ми е по-бързо. После се оформя много лесно.

# 84
  • Мнения: 173
С приставка за месене на тесто или каквато там имате за по-гъсти смеси. Ако разбивам с миксер, си ползвам ръчния с перките за тесто, че ми е по-бързо. После се оформя много лесно.
Много Ви благодаря. Аз сега ще си купувам планетарен миксер, затова и попитах. Искате да кажете, че слагам мръвката и приставките е правят на кайма?

# 85
  • София
  • Мнения: 1 538
С приставка за месене на тесто или каквато там имате за по-гъсти смеси. Ако разбивам с миксер, си ползвам ръчния с перките за тесто, че ми е по-бързо. После се оформя много лесно.
Много Ви благодаря. Аз сега ще си купувам планетарен миксер, затова и попитах. Искате да кажете, че слагам мръвката и приставките е правят на кайма?

Не, слагате предварително смляното месо и към него прибавяте яйце, хляб, лук и останалите неща, необходими за кюфтета, и разбърквате каймата (сместа). За да смелите месото, ви е необходима месомелачка - има самостоятелни, има и такива, които са приставки към планетарен миксер, както при обсъждания по-горе Daewoo.

# 86
  • Мнения: 94

Имам същия , за месене на тесто - не става.От година се мъча с него , тъй като меся с квас.Стеле тестото по стените и върти на празен ход в центъра.

# 87
  • Мнения: 4 598
Нищо подобно няма при мен. Всякакво тесто съм пробвала - и панетоне месих, а то е доста капризно. Обира си постепенно всичко от стените и си го прави на тесто. Ако остава само по стените - значи брашното е малко.

# 88
  • Мнения: 16
Привет на всички!

Досега не съм имала дори кухненски робот. Купих си планетарен BOSCH MUM 5, с който направих руска салата, настъргах зеле, моркови и цвекло и смелих кайма. Много ми харесва засега. Обаче имам няколко питанки, които не са описани в книжките:
1. Как правите тесто за хляб? В хлебопекарната слагам всичко на едно, там дори си и втасва. В миксера заедно ли слагате съставките и за колко време ви втасва хляба? Да не се окаже, че в събота цял ден ще меся хляб...
2. За останалите теста как слагате съставките? Наедно или поотделно? Например, за кекс първо мокрите се смесват и после се добавят сухите - тук така ли става?
3. Ако някой има купа за сладолед - постоянно ли се оставя да бърка сместа, докато се замрази и сгъсти? На коя степен?
4. Ако реша да правя козунак вътре - колко най-много мога да го оставя да меси, че нали козунакът иска повече месене, за да стане на конци?

Въобще, техническата част ми убягва.

# 89
  • Мнения: 4 598
Слагате в каквато поредност искате и както е по рецепта. Аз обикновено слагам първо вода/мляко с мая и малко брашно да стане като квас, добавям яйца и мазнина, ако слагам, още брашно и постепенно повече брашно, докато се меси, така че да се получи тестото, което искам. Ако първо се сложи всичкото брашно, има риск да не се омеси добре тестото, така може да се получи и при месене на ръка, защото някои брашно поемат по-малко течност.

Оставам да втаса в купата. После пускам за малко да се завърти и оформям, пак втасва оформено и се пече.

Съответно и с кекс - първо разбивам много добре яйцата и захарта и към тях прибавям другите съставки поред. Смесване първо мокри съставки, после сухи, е рецепта за мъфини, не за кекс.

Козунак - задължително трябва да се разбие захарта с яйца или поне да се смеси с млякото. Чак после се добавят останалите съставки. Важи и при месене на ръка. Не бива да има захарни кристалчета в тестото. Колко време - миксерът меси много по-ефективно от човешка ръка, така че след като всичко се смеси и започне да се отделя от купата и да пуска мехурчета, готово е за втасване.

Общи условия

Активация на акаунт