Пазарът на недвижими имоти във ВАРНА-какво се случва реално? - 11-та тема

  • 43 169
  • 769
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 25 737
Случайно някой да познава собственика на този имот: https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1b161846555405492
Въртят го от лятото...
Toзи последен етаж, ще има да го въртят още.Чакат си шарана, но може и да извадят късмет.
Не познавам карето там, но с обикаляне, може да познаете блока.
Лепите обява, купувам,и ще ви намерят.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 5 143
Е, това пък е супер лесно, направо са се изложили брокерите с първата снимка. Grinning Зеленикаво-жълтото малко блокче на ъгъла на ул.  Петър Алипиев и ул. Идеал Петров. Май е на предпоследния етаж апартамента най в ляво като си с лице срещу източната фасада. Отиваш на място и разпитваш съседи и домоуправител. Приемам благодарности. Laughing

# 17
  • Мнения: 13 798
Къщата там я помня, забелязваща се запомняща се. Постройката беше изключително неординарна. Бях я забравила. Тъжно беше когато на нейно място цъфна Мустанг. Но и  сега във Варна събарят много хубави стари къщи вместо да се реновират.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 962
Лъки защо шарани? Мен ми хареса на снимките, симпатично е. Какво точно не ти харесва? Единствено ми се стори странно, че го дават 4/5 пък изглежда, че е на две нива и излиза, че се влиза от ет.3 и стаите са на ет.4?

# 19
  • Варна
  • Мнения: 40
Интересно е разположен апартамента. Поне човека ще може да си прави барбекю без проблеми 😀

# 20
  • Мнения: 25 737
Лъки защо шарани? Мен ми хареса на снимките, симпатично е. Какво точно не ти харесва? Единствено ми се стори странно, че го дават 4/5 пък изглежда, че е на две нива и излиза, че се влиза от ет.3 и стаите са на ет.4?
Огромна открита тераса, което е предпоставка да протече на долния етаж. Не знам как е разпределен, ако отдолу е част от същото жилище, може да се спаси, префугиране на няколко години, почистване на сифона и т.н.
Освен това е много близо до съседния блок, в Конфу има повече отстояния.
Не пише има ли гараж, или паркомясто. Без такова, там няма паркиране.
В обявата пише спалня 17м2, но на снимката виждам едно легло, персон и половина с малко място от двете страни,
квадратурата е в тераси 2бр, коридори, стълби а иначе цената била под 700 евро на квадрат. Не са разпределени като хората.
Все пак отиди да го видиш, може на живо да е много хубав.

# 21
  • Мнения: 3 876
Още един недостатък- терасата няма покрив, което означава, че е неизползваема. Едни дрехи не можеш да простреш без да мислиш ще вали ли - няма ли.
А ако стаите са на различни етажи - брр

# 22
  • Мнения: 139
Някой да е получил вече по-подробно информация за апартаментите в бъдещата сграда на Явор в Чайка?

# 23
  • Мнения: 94
Някой да е получил вече по-подробно информация за апартаментите в бъдещата сграда на Явор в Чайка?

Последно като питах ми пратиха това:

"Очаква се, че през началото на 2021 г. да има проект със степен на завършеност подходящ за начало на продажбите"

"Когато имаме готовност с разпределенията на етажите ще Ви изпратим информацията на имейл преди да бъде публикувана в сайта, за да сте сред първите клиенти, които ще могат да си изберат апартамент."

И повече не получих нищо.

# 24
  • гр. Варна
  • Мнения: 789
Зеленикаво-жълтото малко блокче на ъгъла на ул.  Петър Алипиев и ул. Идеал Петров. Май е на предпоследния етаж апартамента най в ляво като си с лице срещу източната фасада.
Сградата се води на 6 етажа. Според мен жилището е на две нива5/6 и е това>
Скрит текст:

# 25
  • Варна
  • Мнения: 962
Да, и аз се интересувам за Чайка от Явор, те уж и в Манастирски рид щяха да пускат нещо обаче явно са оглеждат за положението и не бързат или?

# 26
  • Варна
  • Мнения: 5 143
pkol, да, за него говорех.

# 27
  • Мнения: 56
Имам приятел, който е съсобственик на парцел в Чайка, близо до 5ти елемент. Преди около 2 години се оплакваше, че фирми като Планекс например, вече отказват да поемат риска да строят сгради в Чайка, при които заплащането към строителя е обвързано с продажбата на на апартаментите. Били съгласни единствено, ако инвеститора поеме изцяло този риск (тоест, предварително уреждане на финансовите въпроси).
В случая с Явор, предполагам, че това е техен проект и те инвестират (тоест поемат този риск), но така или иначе, вслeдствие на няколкото новоизградени (или в процес на планиране/изграждане) сгради в квартала (тук изкл. Паметника, Бриз и т.н., въпреки, че и те оказват влияние), очаквам броят на потенциалните купувачи, готови да платят високи цени да намалее значително. А поради това:
- или някои проекти няма да се реализират
- или ще се реализират, но с цената на по-ниско качество за да поддържат ниски цени
- или не малко апартаменти ще останат празни (ако си поддържат високите цени)
Най-вероятно ще е микс от трите опции...

# 28
  • Мнения: 423
Daisy,благодаря за новата тема!
Ренесанс направили първата копка на 3-тата сграда и цените вече са нагоре.Гледах един двустаен в третата сграда,от 44000 ,сега е 48400.И тристайните са с нови цени.
Да аз го купих моят за 60 000 сега е 66 000. Добре че си ти, защото бях малко се отчаял кога ще я почнат 3тата сграда и сега приятно ме изненада. Дана да я почнат на пълни обороти а не да е просто първа копка.

# 29
  • Мнения: 25 737
Къде ще я сложат тази 3та сграда?

Общи условия

Активация на акаунт