Пазарът на недвижими имоти във ВАРНА-какво се случва реално? - 11-та тема

  • 43 171
  • 769
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 25 737
Няма Пенко. Тук сме поне 30 г назад от цивилизцията.

# 46
  • Мнения: 3 876
И след 30г ще събаряне за да заприличаме на нормален град?  Не вярвам!
Варна и се разказа играта от лакомията за бърза печалба. Първите кооперации бяха на 4-5 етажа, после на 8, сега никнат мастодонти.
Всеки се качил на колата и иска паркомясто пред входа си.Във Фейса оня ден една майка реве, че не било нормално да спирала на 1.5км от работата си в синя зона, нямало било места за паркиране. То места празни има, но са платени. Представям си ако въведат бигерни паркинги в края на града и от там до работа с ГТ какъв рев ще е..
Основните проблеми за разрастването на града са два - липсата на втори Аспарухов мост и това че селата на север и запад са вече в други общини, а те нехаят за тях, защото по документи виладжииите са ви във Варна - справка Орешак, Добрева Чешма, Перчамлкята.. През моста си е приключение и лотария дали ще стигнеш на време.

# 47
  • Варна
  • Мнения: 14 539
Нали имаше план за нови областни центрове? Явно няма кинти за присвояване в идеята.

# 48
  • Варна
  • Мнения: 1 749
Пенко прав си! И аз осъзнах че няма пълно щастие, с едно жилище не става. За това на младини си взех двустаен, живот и здраве мисля за по- голямо жилище , къща за сега не искам, никога не съм живяла в къща. Но пък ако размисля има къде да ида, вярно на 100 км от морето, но все пак има къде да ида на тихо. Определено на Варна и трябва втори Аспарухов мост, но да видим ще доживея ли да го видя това чудо!

# 49
  • Мнения: 94
Населението расте и трябва да се изградят цели нови квартали като се инвестират сериозни пари в инфраструктура - ВиК, ел., оптика, улици, тротоари, училища и детски градини. Това, обаче, е работа на общината и на държавата.

Ние чакаме на частни инвеститори. В най-добрия случай да успеят да купят няколко дк земя и да направят прилично междублоково пространство с градинки. Всичко друго излиза икономически невъзможно.

И резултата е ясен - презастрояват се старите квартали, с огромни сгради, на мястото на бивши поляни и паркинги или се строи на места с много лоша инфраструктура, където просто няма как изграденото до този момент да обслужи елементарните нужди на бъдещите живуващи в тези сгради.

И на края всички искаме да се махаме от лудницата на града, да живеем в къщи около него, но там базовия проблем е даже още по-зле.

# 50
  • Мнения: 423
Варна не е строена за голям град, и няма как да бъде. Само погледнете София и Пловдив с големи широки булеварди огромно пространство. Къде се строят новите кооперации във Варна по баирите това е ужас. Все пак има все още хубави места обаче проблемите са два. Първо място максудс обаче там е ужас. Второ място промишлените зони които все повече западат и се превръщат в жилищни. И питам от къде пари като във Варна няма промишленост само търговия и услуги. И накрая жилищните небостъргачи, навремето бях се обнадеждил как бавно хубавее Варна, но сега К скай, до него има едно жълто като хотел, в победа сега градина май се казва по 15 етажа и разпродадени. Кой нормален човек иска да живее в 15 етажна сграда това е някаква лудница.

# 51
  • Варна
  • Мнения: 964
Именно и сградата на Явор в Чайка ще е 15 етажа. Аз вчера се разходих в Чайка, ами шума от булеварда спира да се чува чак към пета гимназия. А тия блокове по 15 етажа са ужасни. Е, как да дам 120 000 евро за фамилен апартамент на такова място? И как да дам такива пари за парцел и къща в Траката където пътищата са ужасни, достъпа е зле и е леко изолирано, съседите гледат кокошки до тези пък които са си паркирали скъпите коли до скъпите къщи...

# 52
  • Мнения: 25 737
Ти пък, кокошките са най малкия проблем.
Те и в Бриз горе над кауфланда си гледат кокошчици хората с вили,
обаче драмата е липсата на път, на канал, обществен транспорт...

# 53
  • Варна
  • Мнения: 964
Знам, че тука в темата има хора, които могат да ми дадат отговор на тоя въпрос по-добре от някой адвокат или платен консултант затова и ще питам. Както точно е регулацията? Аз мога ли да си купя 50 декара някъде, да си ги заградя с едни пояс гора, да си изградя вътре път, къща, и да си направя кладенец и инсталации за производствто на ток без да се занимавам с дръжавата?

# 54
  • Мнения: 423
С държавата няма как да си нямаш работа та дори и с общината отчасти данъци трябва да се плащат. Регулацията най-общо аз го разбирам като градска среда. Тоест извън регулация няма ток, вода, канализация, улици, сметопочистване.....

# 55
  • Варна
  • Мнения: 5 144
Нямаш право на жилищно строителство в земя извън регулация.

# 56
  • Варна
  • Мнения: 964
А, мога ли да си урегулирам едни 50 декара в нищото, защото ако аз сам си изградя инфраструктура в дългосрочен план ще ми излезе и по-евтино. Няма да има фрустрация от тъпотията на съседи и.т.н. Не ми тряват нито държавната канализация, нито тока и водата им. Има си съвременни технологии, с които се решават тези неща.

# 57
  • Варна
  • Мнения: 14 539
Не можеш.

# 58
  • Варна
  • Мнения: 5 144
Има процедури за вкарване в регулация, но са бавни и скъпи. Не знам и до колко са възможни ако парцелът не е на граница с УПИ.

Също не знам дали можеш да дадеш регулирана земя на арендатор, от там следва въпросът с поддръжката. 50 дка не се копат на ръка. Ако нямаш техника на стойност няколко пъти цената на земята, да не ти казвам на какво ще заприличат за отрицателно време... Абе... разбрахме, че цифрите нямат значение... ама всъщност имат значение. Това, което описваш е по-реализуемо в два - три декара упи. 
Вчера говореше как парцелът трябва да е в рамките на града. Днес се оплакваш от липса на всякакви удобства в града и говориш за независимо ранчо в нищото... Айде помисли какво ти трябва.

# 59
  • Варна
  • Мнения: 964
Диди, мисля в темата, с идеята да намеря отговора. Нали е затова, как да реша какво искам като не знам какво има и какво може. И кой е казал, че тия 50 декара ще ги обработвам, ще си засадя гора да си расте, да е като буфер за мръсотията и шума.

Общи условия

Активация на акаунт